שיווק עסקים בגוגל - מה ניתן ללמוד מהתנהגות הגולשים ב-2023?

שיווק עסקים בגוגל – מה ניתן ללמוד מהתנהגות הגולשים ב-2023?
שיווק עסקים בגוגל

התנהגות הגולשים בגוגל השתנתה בשנים האחרונות בעקבות שינויים טכנולוגיים רבים אשר מאפשרים לכל אדם לחפש כל דבר בגוגל בכל נקודת זמן. בעקבות כך, התחרות על קהל הגולשים הרלוונטי בקרב עסקים המנהלים קמפיין פרסום בגוגל עולה מדרגה. היום מפרסמים בגוגל אדוורדס צריכים להבין טוב יותר את קהל הלקוחות הפוטנציאלי שלהם על מנת לתפוס אותם ברגעים הנכונים המובילים להמרה. בכדי שגם אתם תוכלו לקחת החלטות נכונות ביותר בפרסום העסק בגוגל, נציג לפניכם את מגמות ההתנהגות המרכזיות של הגולשים בגוגל במהלך שנת 2023.

ההתפתחות הטכנולוגית במרחב האינטרנט וכניסת המכשירים הניידים החכמים שינו בשנים האחרונות את ההתנהגות של הגולשים בגוגל. חווית המשתמשים במנועי החיפוש של גוגל מתרחבת ברגע שכל אדם יכול לגלוש באינטרנט מכל מקום בעולם, בכל דקה במהלך היממה ולחפש כל דבר הקיים בגוגל.

בעקבות כך, מפרסמים בגוגל אינם יכולים להתבסס יותר על הגדרות פרסום בסיסיות בגוגל אדוורדס ולצפות לביצועים מרשימים. בכדי לראות תוצאות טובות בקמפיין פרסום ממומן בגוגל המפרסם חייב להבין טוב יותר את התנהגות הגולשים הרלוונטיים אליו במנוע החיפוש של גוגל ולתפוס את תשומת הלב שלהם ברגעים במהלך היום שהם זקוקים לשירותים הספציפיים שהעסק מציע ללקוחות פוטנציאליים.

גוגל מכנה את הרגעים הללו "רגעי החלטה" – מספר הפעמים במהלך היום שאדם פונה לגוגל בכדי לקבל מענה על צורך מסוים. ישנם 4 רגעי החלטה מרכזיים של גולשים בגוגל: חיפוש אחר מידע בעל עניין לגולש, חיפוש הנחיות הגעה ליעד, חיפוש עזרה להשלמת משימה ורצון לבצע קניה אונליין.

ברגעים שכאלו במהלך היום גולשים מחפשים מענה לצרכים שלהם ממפרסמים בגוגל. מטרת המפרסם היא להבין את ההתנהגות של הלקוחות הפוטנציאליים שלו בגוגל בכדי להיות נוכח בדיוק ברגעי ההחלטה הללו ולספק לאותם גולשים את הפתרון הרלוונטי שיוביל אותם לבצע עסקה. לשם כך, מפרסמים חייבים להבין טוב יותר את התנהגות הגולשים בגוגל. אנו רוצים לשתף אתכם במספר מגמות התנהגות גולשים שהתגלו בעקבות מספר מחקרים שערכה חברת גוגל על החיפושים של גולשים במנועי החיפוש במהלך שנת 2023.

מרבית החיפושים בגוגל נעשים דרך מובייל

המכשירים החכמים שינו בשנים האחרונות את התנהגות הצרכנים משמעותית בכך שהם מעניקים להם גישה מהירה למנוע החיפוש של גוגל. היום הצרכנים יכולים לדלות מידע מהאינטרנט על כל מוצר בכל מקום ובכל שעה, הם יכולים לרכוש כל דבר ברגע שהם רוצים אותו ובקלות יכולים לפנות לכל בית עסק מידית. לכן, זה לא מפתיע לגלות שכיום מעל מחצית מהחיפושים בגוגל נעשים דרך המובייל.

מגמה זאת צפויה רק לגדול בשנים הבאות עם הכניסה לשוק של טלפונים חזקים יותר, פיתוח ניידים עם מסכים גדולים יותר, שיפור טכנולוגיית פקודות קוליות, כניסת השימוש בארנק דיגיטלי בנייד ועוד. מפרסמים בגוגל אדוורדס צרכים לדאוג לתת יותר דגש על הפרסום בגוגל לסלולר, בין אם זה התאמות חיוביות של הצעות מחיר לקליק במכשירים ניידים או בין אם זה הקמת קמפיין פרסום ממומן באינטרנט למודעות שיחה לנייד, על מנת לחשוף את עצמם כמה שיותר לגולשים בגוגל.

הגדרת מודעת שיחה לטלפונים ניידים
הגדרת מודעת שיחה לטלפונים ניידים

גולשים בסלולר בעלי סבירות גבוהה יותר להשלים רכישה

אנשים לא רק נוטים לגלוש בגוגל דרך הנייד הרבה יותר ממחשב נייח או טאבלט, הם גם נוטים יוצר להשלים קניה דרך הנייד. לפי הנתונים של גוגל, בשנת 2023 גולשים בגוגל דרך הנייד היו בעלי סבירות גבוהה של 50% יותר להשלים רכישה באינטרנט בהשוואה לשנה הקודמת. היכולת לרכוש מוצר או להזמין שירות בקלות דרך הנייד קורצת למרבית הגולשים בגוגל ותורמת לקניה אימפולסיבית יותר.

מומלץ למפרסמים בגוגל להופיע גבוה יותר בתוצאות החיפוש במובייל על מנת לנצל את שיעורי ההמרה הטובים יותר בקרב לקוחות פוטנציאליים הגולשים בנייד. בכדי לעשות זאת תדרשו לשפר את דירוג איכות מודעות קמפיין הפרסום במובייל בכדי לתפוס את שלושת המקומות הראשונים בתוצאות החיפוש של גוגל במובייל. התאמה של דף נחיתה למובייל, הגדלת הצעות מחיר לקליק למכשירים ניידים, עריכת מודעות פרסום במיוחד למובייל הן רק חלק מהפעולות שכדאי לשקול לבצע עבור הפרסום במובייל.

הגולשים בגוגל הם צרכנים נבונים יותר

אחת העובדות הידועות ביותר על הישראלים היא שהם לא אוהבים לצאת פראיירים. אך על פי הנתונים של גוגל מסתבר שאת אותו דבר ניתן להעיד על מרבית הגולשים בגוגל ברחבי העולם. הגולשים בגוגל נעשים משנה לשנה צרכנים נבונים יותר, צרכנים שמוכנים לנצל את המידע הרב בגוגל על מנת לבצע את סקר השוק הנדרש בכדי לרכוש את המוצר הטוב ביותר. גוגל מדווחת שקרוב ל-78% מהגולשים בגוגל שינו את החלטות הקנייה שלהם לאחר שהם גלשו במנוע החיפוש של גוגל, מה שמעיד על האפקטיביות הגוברת של הפרסום בגוגל. נתונים אלו מראים שבמידה ואתם מאמינים שיש לכם הצעת מחיר אטרקטיבית לגולשים בגוגל, הקמת קמפיין פרסום ממומן בגוגל היא הדרך הטובה ביותר לפנות לקהל הלקוחות של העסק.

נוסף לכך, הנתונים המתפרסמים על ידי גוגל לשנת 2023 מראים שהחיפושים של מונחי חיפוש הכוללים ביטויים כגון "הכי טוב", "מומלץ", "אמין", "השוואת מחירים" וכו' גדלו ב-80% בהשוואה לשנה הקודמת. מגמה זו מעידה על כך שהגולשים בגוגל כיום רוצים למצוא את המוצרים והשירותים הטובים ביותר. מפרסמים בגוגל יכולים לנצל את מגמת ההתנהגות הזאת ולהוסיף ביטויים אלו למילות המפתח בקמפיין ולמודעות הפרסום על מנת למשוך את אותם צרכנים נבונים בגוגל.

מונחי חיפוש מועדפים בגוגל
מונחי חיפוש מועדפים בגוגל

גלישה באתר יוטיוב תופסת תאוצה משמעותית

שנת 2023 הייתה ללא ספק שנת הפריצה של אתר יוטיוב. במהלך שנת 2023 הוכפל זמן הצפייה של גולשים בסרטוני יוטיוב. גולשים רואים בממוצע לפחות שעה אחת ביום של יוטיוב, כאשר ממוצע שעות הצפייה גדל במהלך סוף השבוע. 91% מהאנשים שהשתתפו במחקר של גוגל העידו על כך שהם נכנסים לאתר יוטיוב בכדי להיות מעודכנים על הנושאים החמים בכותרות.

נוסף לכך, אתר יוטיוב הפך למקור מידע אמין עבור צרכנים רבים. חלק גדול מהגולשים באתר יוטיוב מחפשים סרטוני הדרכה, ביקורות מוצרים וטיפים בנושאים רבים. למשל, 72% מהורים צעירים שהשתתפו במחקר של גוגל התוודעו על כך שהם פונים לסרטוני יוטיוב בכדי לקבל הדרכות בגין הורות נכונה והמלצות על מוצרי תינוקות.

השימוש הגובר של גולשים באתר יוטיוב בתכנים לא בידוריים הופכת אותו למרחב אינטרנטי שכדאי לעסקים רבים לייצר בו נוכחות פרסומית דרך גוגל אדוורדס. מפרסמים יכולים להגיע לקהלים רלוונטיים בבית ובנייד באפקטיביות גבוהה יותר מפרסום בטלוויזיה על ידי הגדרת הפרסום לפי סוגי תכנים נצפים, ובכך ליצור חשיפה נוספת עבור העסק.

אתם מוזמנים לקרוא עוד היתרונות של פרסום באתר יוטיוב בכתבה שלנו על פתיחת קמפיין פרסום ביוטיוב באמצעות גוגל אדוורדס.

גולשים בגוגל מחכים לבצע עסקאות ברגע האחרון

השיפור בממשקים האינטרנטיים השונים ברשת החיפוש והמדיה של גוגל מאפשרים לגולשים היום לבצע קניה במהירות ובקלות רבה יותר. בעקבות כך, יותר ויותר גולשים בגוגל מחכים לבצע קניות ברגע האחרון. היום גולשים בגוגל עוקבים יותר אחר שינויים במחירים, מחכים לקראת תקופות מבצעים ודוחים את החלטת הקניה לזמן המתאים ביותר עבורם.

דוגמאות מצוינת לכך במחקרים של גוגל הן לדוגמה ש-79% מהקונים מחפשים אלטרנטיבות באינטרנט למוצרים בזמן שהם נמצאים בחנות פיזית עם מוצרים דומים, 65% מהאנשים המחפשים ריהוט לבית הולכים לחנות בכדי להתרשם מרהיט מסוים במחשבה לרכוש אותו אחר כך דרך האינטרנט ולמשל 45% מהגולשים בגוגל נכנסים לבלוגים בכדי לקבל המלצות על מוצר לפני קנייתו.

התנהגות גולשים זאת מחייבת היום את המפרסמים בגוגל להשקיע יותר בשיפור יחס ההמרה בקרב הלקוחות הפוטנציאליים שלהם. אם הלקוחות כבר לא נוהגים לסגור עסקה על הפניה הראשונה לעסק יש צורך להפעיל קמפיין רימרקטינג ברשת המדיה של גוגל על מנת לעודד את הלקוחות הללו להשלים עסקה לאחר הפניה הראשונית. מומלץ למפרסמים גם להגדיר המרות בגוגל אדוורדס לפי פעולות גולשים בדף נחיתה בכדי לדעת טוב יותר מהו אחוז הגולשים שהקליקו על המודעה ואכן בסופו של דבר השלימו עסקה.

דילוג לתוכן