שיווק אתרים באינטרנט בדגש על רשת החיפוש של גוגל הופך משנה לשנה הרבה יותר אפקטיבי בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית של מערכת גוגל אדוורדס. מיום ליום גוגל אדוורדס צוברת יותר נתונים על מאפייני גולשים ומשפרת את היכולת שלה לעזור לעסקים לפרסם בהצלחה בקרב לקוחות פוטנציאליים. אחד מאותם שיפורים הוא פרסום בגוגל בקרב קהלים דומים לגולשים המבקרים באתר. על ידי פרסום לקהלים דומים ניתן להרחיב את קידום האתר לגולשים בעלי סבירות גבוהה ליצור קשר עם העסק.

פרסום בגוגל אדוורדס ממשיך להיות צינור השיווק המועדף על עסקים קטנים ובינוניים, הרבה בגלל שדרוגים ותוספות המתפתחים במערכת גוגל אדוורדס משנה לשנה. חברת גוגל ממשיכה לשפר את חווית ממשק המשתמש באדוורדס ולהוסיף אפשרויות פרסום בגוגל לעסקים. התפתחות המערכת מתבצעת בשוטף הרבה בגלל צבירה מתמשכת של נתונים שאוספת חברת גוגל על הגולשים בישראל ובעולם, מה שמאפשר לה להשתמש בנתונים הנקלטים בכדי ליצור דרכים נוספות עבור עסקים להגיע לגולשים הרלוונטיים ביותר עבורם.

דרך נהדרת לעסקים לפרסם דרך גוגל אדוורדס לגולשים רלוונטיים היא הכללת "קהלים דומים" לקמפיין פרסום ממומן בגוגל. קהלים דומים היא תכונת מיקוד בגוגל אדוורדס המתבססת על רשימות רימרקטינג, רשימות של קהל המבקרים באתר, אשר מרחיבה את הפרסום בגוגל לגולשים בעלי מאפיינים דומים למאפייני הגולשים שכבר הביעו עניין במפרסם. לדוגמה, "קהלים דומים" למבקרים באתר המוכר בגדי ספורט יהיו גולשים שמראים התעניינות באתרים של בגדי ספורט וענפי ספורט. שיווק אתרים באינטרנט לקהלים דומים זמין לשימוש לפרסום ברשת המדיה של גוגל, ב-YouTube ובפלטפורמת הדואר האלקטרוני Gmail.

מדוע כדאי לכלול מיקוד קהלים דומים בקמפיין פרסום בגוגל?

התיאוריה שעומדת מאחורי הרעיון השיווקי לקדם אתר דרך מיקוד קהלים דומים היא, שככל הנראה לגולשים באתר אינטרנט מסוים יש מספר מאפיינים משותפים שגורמים להם להיכנס לאותו אתר ולבצע רכישה או פניה לעסק.

למשל גולשים בחנות אינטרנטית למוצרי תינוקות הם ברובם הורים לתינוקות קטנים, גולשים באתר למכירת ציוד אופניים אוהבים לרכוב על אופניים כתחביב, גולשים בבלוגים על בישול אוהבים לבשל, גולשים באתרי חדשות ספורט מתעניינים בספורט, נשים הגולשות בבלוגים לחתונה כנראה יתעניינו בקרוב בשמלת כלה וכו'.

על בסיס התיאוריה הזאת, מערכת גוגל אדוורדס יכולה לאתר די בקלות מאפיינים משותפים לגולשים באתר אינטרנט מסוים ולגזור מכך גולשים נוספים (קהלים דומים) שיהיו בעלי סבירות גבוהה גם להיות מעוניינים במוצרים והשירותים שמציע האתר.

השימוש בקהלים דומים בגוגל אדוורדס, ובפלטפורמות אינטרנטיות אחרות כמו פייסבוק, הפך בשנים האחרונות להיות אחד מהכלים השימושיים ביותר לקידום אתרים באינטרנט. הוספת קהלים דומים מרחיבים את חשיפת האתר ללקוחות פוטנציאליים חדשים בעלי ערך אמיתי להפוך להיות לקוחות של העסק בעתיד. פרסום בגוגל לקהלים דומים הנו כלי פשוט ונוח לשימוש אשר יכול להגביר את שיעור ההקלקות וההמרה של קמפיין פרסום בגוגל פלאים. לפי הנתונים של גוגל העולמית שימוש בקהלים דומים מוביל ל-60% יותר הופעות איכותיות, 48% יותר קליקים ו-41% יותר המרות.

שלושת הדרכים הטובות ביותר להשתמש במיקוד קהלים דומים

ניתן להשתמש במיקוד לקהלים דומים במגוון דרכים בכדי לשפר את הביצועים של הפרסום בגוגל, אך רוב המפרסמים המצליחים מנצלים את מיקוד הקהלים הדומים בשלושה דרכים אפקטיביות ביותר.

1. הגדלת החשיפה של הקמפיין לקהלים דומים עם מינימום פגיעה בהמרה

קהלים דומים הם למעשה גולשים שככל הנראה יהיו בעלי סבירות גבוהה יותר להגיב בצורה חיובית לפרסום של העסק בהשוואה לגולשים אחרים, כך שהתרחבות החשיפה של קמפיין פרסום בגוגל לעבר קהלים דומים צפויה להעניק שיעורי המרה גבוהים יותר בהשוואה לאפשרויות אחרות שמובילות להגדלת חשיפה של מודעות קמפיין (הוספת מילות מפתח, הגדלת תקציב הפרסום, הגדלת מחיר קליק לחשיפה וכו'). כמובן שיעורי ההמרה מרשת המדיה של גוגל משתנים בהתאם למיקומים של המודעות באתרים השונים, אך בהשוואה לחלופות אחרות, אין ספק שהוספה של קהלים דומים היא רעיון טוב להגדיל בצורה חכמה ומבוקרת את חשיפת האתר ברשת המדיה מבלי לפגוע משמעותית בשיעורי ההמרה של האתר בגוגל אדוורדס.

2. הגדלת הצעות מחיר לקליק בפרסום לקהלים דומים

ניתן להגדיל את הצעות המחיר לקליק של מילות המפתח בקמפיין רק לקהלים דומים, כמו שניתן לעשות להגדרות מיקוד אחרות, ובכך להבטיח ניצול טוב יותר של הפרסום בגוגל לגולשים הרלוונטיים ביותר. רוב המפרסמים מבצעים התאמות מחיר לקליק בכדי לנצל עד תום את החשיפה שלהם לגולשים הרלוונטיים ביותר, אז רצוי שתשקלו לבצע התאמות מחיר לקליק לקהלים דומים במילות מפתח מסוימות.

3. פרסום לקהלים דומים כחלק מקמפיין רימרקטינג

פרסום בגוגל לקהלים דומים פועל על אותו עיקרון כמו קמפיין רימרקטינג ברשת המדיה של גוגל, ובעצם הקהלים הדומים מתבססים על מאפייני המבקרים באתר, כך שזה מאוד הגיוני לשלב פרסום בגוגל אדוורדס לקהלים דומים ביחד עם קמפיין רימרקטינג קיים. תוכלו לקבוע תקציב פרסום ספציפי לקהלים אלו, לערוך מודעות פרסום ייחודיות ולנהל בצורה מעמיקה יותר את הפרסום לקהלים הדומים בגוגל.

כיצד מוסיפים רשימת קהלים דומים לקמפיין?

בכדי לפרסם לקהלים דומים בגוגל אדוורדס יש תחילה לבנות רשימת רימרקטינג של המבקרים באתר. נכנסים לממשק גוגל אדוורדס, פותחים את חלון כלים חיוב והגדרות (מופיע כ-3 נקודות אנכיות) ולוחצים על מנהל קהלים.

הוספת קהלים דומים לקמפיין

הוספת קהלים דומים לקמפיין

במסך מנהל קהלים לוחצים על כפתור הוספת קהלים ובוחרים באפשרות של מבקרים באתר. אתם עוברים למסך יצירת קהל לפתיחת רשימת רימרקטינג ראשונה. יש למלא שם הקהל, לבחור באופציה של מבקרים בדף בלשונית חברים ברשימה, לרשום את כתובת דף הנחיתה הרצוי וללחוץ על יצירת קהל.

יצירת רשימת רימרקטינג בקמפיין קהלים בגוגל

יצירת רשימת רימרקטינג בקמפיין קהלים בגוגל

לאחר מכן תתבקשו להטמיע קוד רימרקטינג בדף הנחיתה. היעזרו במישהו שיודע לקודד קודים באתרים בכדי להטמיע את הקוד באתר. לאחר שגוגל אדוורדס אוסף מעל 1000 מבקרים אתם יכולים גם להגדיר קהלים דומים.

עכשיו אתם צריכים לפתוח קמפיין פרסום ברשת המדיה של גוגל, זכרו שפרסום לקהלים דומים אפשרי רק בקמפיינים ברשת המדיה, ולאחר הקמתו תוכלו להוסיף רשימה של קהלים דומים.

אתם יכולים לקרוא על איך פותחים קמפיין קידום אתר ברשת המדיה של גוגל במידה ועדיין לא פתחתם בעבר קמפיין פרסום שכזה.

לאחר שהקמפיין ברשת המדיה באוויר עם כלל ההגדרות הנחוצות, הגיע הזמן להוסיף לו את תכונת המיקוד אחר קהלים דומים. יש להיכנס למסך הקמפיינים ברשת המדיה בממשק גוגל אדוורדס ולבחור בכרטיסיית "קהלים".

כרטיסיית קהלים במסע פרסום ברשת המדיה

כרטיסיית קהלים במסע פרסום ברשת המדיה

יש ללחוץ על סימן העט הכחול בכדי לפתוח את חלון הוספת הקהלים החדשים לקמפיין ברשת המדיה של גוגל.

הוספת קהלים לקמפיין מדייה בגוגל

הוספת קהלים לקמפיין מדייה בגוגל

בתחילה תתבקשו לבחור את קמפיין הפרסום מתאים וקבוצת המודעות. לאחר שבחרתם את הקמפיין הרצוי וקבוצת המודעות תועברו לחלון יצירת קהלים דומים.

יצירת קהלים דומים בקמפיין רימרקטינג בגוגל

יצירת קהלים דומים בקמפיין רימרקטינג בגוגל

בחלון זה יש לוודא שבחרתם באפשרות של מיקוד לקהלים הנבחרים, זה יבטיח שגוגל אדוורדס ירחיב את החשיפה של קידום האתר רק לקהלים הדומים. לאחר מכן יש ללחוץ על לשונית רימרקטינג ולפתוח את לשונית קהלים דומים. שם תוכלו לבחור לחשוף את אתר העסק שלכם לקהלים דומים למבקרים באתר (All visitors), לקהלים דומים למבקרים שהשלימו המרה (All converters) ועוד.