ניתן לבצע שינויים בקמפיין פרסום בגוגל ולבחון בצורה מבוקרת את ההשפעה הצפויה של אותן שינויים בכרטיסיית הניסויים של ממשק גוגל אדוורדס מבלי להשפיע הקמפיין המקורי.

האם אי פעם שקלתם לבצע שינויים לקמפיין הפרסום שלכם בגוגל אך החלטתם לוותר על העניין מתוך הפחד שהשינויים הללו בסופו של דבר עלולים לפגוע בתוצאות הפרסום שהשגתם עד כה?!

מערכת גוגל אדוורדס מודעת לחששות הללו בקרב המפרסמים שלה, ובעקבות כך היא מתירה לכל המפרסמים לבחון בצורה בטוחה ומבוקרת את ההשפעות הצפויות בגין השינויים שהם רוצים לבצע בקמפיין הפרסום לתקופת ניסוי.

כל מה שנדרש לעשות זה ליצור טיוטת קמפיין (העתק מלא של הקמפיין המקורי) ולבחון בעזרת ניסוי את השפעת השינויים על תוצאות הקמפיין במקביל לקמפיין המקורי שכמובן נשאר באוויר.

לדוגמה, נניח שאתם מנהלים קמפיין פרסום בגוגל אדוורדס ואתם לא מספיק מרוצים משיעור ההקלקות של הגולשים מהנייד. עלה לכם רעיון להגדיל את מחיר המקסימום לקליק במכשירים הניידים ב-30% במטרה לשפר את דירוג מודעות המובייל, אך אינכם בטוחים שהמהלך הזה ישתלם בסופו של דבר.

במקרה כזה אתם יכולים ליצור טיוטה של קמפיין הפרסום, לערוך על הטיוטה הזאת את ההתאמה בהצעת המחיר בניידים ולבחון את ההשפעה שלה על תוצאות הקמפיין במקביל לקמפיין המקורי.

אם אתם מרוצים מהביצועים החדשים בטיוטת הקמפיין, תוכלו לערוך את השינויים הללו בקמפיין המקורי שלכם. במידה והביצועים של טיוטת הקמפיין אינם לשביעות רצונכם, אתם מוחקים את הטיוטה והקמפיין המקורי ממשיך לעבוד כרגיל.

שוקלים לבצע שינויים בקמפיין שיווק אינטרנטי? בצעו ניסוי!

לפני מספר שנים הדרך היחידה שניתן היה לבחון שינויים על פרסום בגוגל אדוורדס היא בדיעבד, על ידי שינוי בפועל של הקמפיין המקורי ובחינת ההשפעות של כך על ביצועי הקמפיין.

כמובן שמדובר במצב לא אופטימלי מכיוון שבמידה והשינוי היה מסתבר כשינוי גורע, המפרסם היה במהרה מתקן את הקמפיין חזרה אך הנזק כבר היה נעשה.
פתיחת טיוטה לקמפיין בגוגל אדוורדס מאפשרת לך לבחון את ההשפעה של השינויים הרצויים בקמפיין עם חלק מתקציב הפרסום ואז להשוות את התוצאות החדשות עם הקמפיין המקורי.

על מנת לפתוח טיוטת קמפיין יש ללחוץ על כפתור "טיוטות" אשר מופיע בכרטיסיית הקמפיינים בצד שמאל למעלה (לצד כרטיסיית ציר הזמן) ולבחור באפשרות של יצירת טיוטה חדשה.

צור טיוטא בקמפיין גוגל אדוורדס

צור טיוטא בקמפיין גוגל אדוורדס

לחיצה על "צור חדש" יפתח לכם את חלון יצירת הטיוטה.

טיוטת קמפיין בגוגל

טיוטת קמפיין בגוגל

יש להכניס שם לטיוטה החדשה, עדיפות לתת שם לטיוטה בהתאם לשינויים שאתם מתכננים לבצע כמו למשל "שינוי זמנים בקמפיין" בכדי שתוכלו להפריד בין הטיוטות השונות.

לחיצה על כפתור "צור" תוביל אתכם לטיוטה עצמה, שם תוכלו להתחיל לבצע שינויים בקמפיין כפי שתרצו. אתם יכולים לבצע שינויים שונים בקמפיין כגון התאמות מחיר מקסימום לקליק, שינויים בתזמון פעילות הקמפיין, שינויים ברשימת מילות מפתח, שינויים במודעות הפרסום, שינויים בהתאמה למילות מפתח, החלפת אסטרטגיית תמחור ועוד.

כאשר עושים שינויים בקמפיין חשוב שתשימו לב שאתם נמצאים במצב טיוטה, ולא בטעות מבצעים שינויים בקמפיין המקורי. אתם יכולים לראות שאתם במצב טיוטה בשורת הקמפיינים העליונה.

טיוטא בקמפיין פרסום בגוגל

טיוטא בקמפיין פרסום בגוגל

כאשר השלמתם את כל השינויים בטיוטה, יש ללחוץ על כפתור הפעל בצד שמאל למעלה בשורה העליונה בכרטיסיית הקמפיינים אשר יפתח לכם את התיבה הבאה:

הרץ ניסוי בגוגל

הרץ ניסוי בגוגל

יש לבחור באפשרות של הרץ ניסוי וללחוץ על "החל", אשר יעביר אתכם לתיבה הבאה:

צור ניסוי בגוגל אדוורדס

צור ניסוי בגוגל אדוורדס

כאן יש להזין את שם הניסוי, תאריך ההתחלה של הניסוי, תאריך הסיום של הניסוי (או לבחור באפשרות של "לא הוגדר" במידה ואתם רוצים לעצור את הניסוי בזמנכם החופשי) ולבחור איזה חלק מהתקציב היומי שלכם יופנה לקמפיין הניסיוני.

אנו ממליצים בדרך כלל על חלוקה שווה בין הקמפיין המקורי לניסוי, אך אם ביצעתם כמות רבה של שינויים אז אולי יהיה כדאי לכם לשקול להפנות אחוז נמוך יותר לטובת הניסוי.

ברגע שאתם מוכנים להתחיל בניסוי, לחצו על כפתור "צור" והניסוי יתחיל בתאריך הנבחר.

כיצד מערכת גוגל אדוורדס בוחנת שינויים בטיוטת קמפיין?

המערכת מריצה ניסוי על ידי כך שהיא לוקחת חלק מתקציב הפרסום שקבעתם לטובת הניסוי ומעלה בעזרתו את טיוטת הקמפיין שיצרתם (עם השינויים החדשים) לאוויר. במהלך תקופת הניסוי מערכת גוגל אדוורדס תערוך תחרות בין שני הקמפיינים הללו בכדי לבחון מי הקמפיין הטוב יותר.

זה מאוד דומה לדרך שבה המערכת מחלקת את תקציב הפרסום היומי בין שתי מודעות באותו קמפיין במטרה להשיג את הביצועים הטובים ביותר עבור המפרסם.
אם מערכת גוגל אדוורדס מבחינה שמודעה אחת מייצרת יותר קליקים ממודעה אחרת, אז היא תציג אותה יותר בתוצאות החיפוש במטרה שתקבל חשיפות גבוהות יותר שיובילו לכמות קליקים גבוהה יותר בקמפיין.

אותו תהליך מתרחש במהלך הניסוי בין שני קמפיינים, כאשר המערכת תנווט את המשאבים שהגדרתם לקמפיין המוצלח ביותר.
לאחר סיום הניסוי תוכלו להשוות בין הביצועים של הקמפיין המקורי לבין הביצועים של טיוטת הקמפיין עם השינויים החדשים, ובהתאם, לקחת החלטה האם כדאי להטמיע את השינויים החדשים בקמפיין המקורי או להמשיך במתכונת הרגילה.
כך בוחנים את השינויים הרצויים לקמפיין בצורה בטוחה יותר ועם פגיעה מזערית בתוצאות הפרסום במידה ומתגלה שהשינויים שבוצעו לא השיגו את מטרת הקמפיין באופן יעיל יותר.