ניתן להשיג ביצועים טובים יותר לקמפיין פרסום בגוגל על ידי התאמה אישית של מחיר המקסימום לקליק של הקמפיין או מילות המפתח לפי מספר סוגי התאמות מוגדרות. אם יש לכם קמפיין בגוגל אדוורדס עם יחס המרה נמוך, כדאי להתאים אישית את מחיר המקסימום לקליק של הקמפיין.

קיימים מספר רב של משתנים שיכולים להשפיע על פעילות הגולשים במנוע החיפוש של גוגל. מהו מיקום הגולשים? האם הגלישה היא דרך הנייד או הנייח? באיזו שעה הגולשים מחפשים מוצר או שירות? ועוד משתנים רבים אחרים המשפיעים על קבלת ההחלטות של הגולשים. כאשר מפרסם רוצה למשוך אליו לקוחות דרך פרסום בגוגל אדוורדס, הוא צריך לקחת בחשבון את כל המשתנים הללו. יתרה על כך, הוא יכול לנצל את המשתנים הללו בכדי למקד טוב יותר את הפרסום בגוגל לקהל הלקוחות הפוטנציאלי שלו ובכך לייעל את יחס ההמרה של קמפיין הפרסום.

מהי התאמה של מחיר מקסימום לקליק?

התאמה של מחיר מקסימום לקליק היא שינוי באחוזים להצעת המחיר של המפרסם לגוגל עבור הקלקת גולש על מודעה. ניתן לבצע התאמה של מחיר מקסימום לקליק עבור כל הקמפיין או למילות מפתח מסוימות. התאמה אישית זאת מגדילה או מצמצמת, בהתאם לצרכים והרצונות של המפרסם, את מחיר המקסימום לקליק המקורי בתרחישים מסוימים.

למשל בקמפיין שבו מחיר מקסימום לקליק הוא 10 שקלים, ניתן להתאים הצעת מחיר הגבוהה ב-25% יותר רק לגולשים שמגיעים מהנייד. במקרה כזה מחיר מקסימום לקליק של הקמפיין לפרסום בניידים יהיה 12.5 שקלים (בהשוואה ל-10 שקלים לפרסום במחשבים נייחים). בעקבות כך, גדל הסיכוי שהקמפיין יקבל דירוג מודעות איכותי יותר במכשירים הניידים ומודעות המובייל יופיעו גבוה יותר בעמוד תוצאות החיפוש של גוגל בניידים.

התאמת מחיר לקליק לפי מכשיר

התאמת מחיר לקליק לפי מכשיר

ניתן להגדיל את המחיר מקסימום לקליק עד לסכום של 900% מהמחיר הראשוני או להקטין את מחיר המקסימום לקליק עד 100%- (ביטול מלא של הפרסום בתרחישים מסוימים).

סוגי התאמות של מחיר מקסימום לקליק

קיימים סוגים שונים של התאמות למחיר מקסימום לקליק שמפרסמים יכולים לבצע. רצוי להכיר ולשלב חלק מהתאמות מחיר המקסימום הללו בקמפיין הפרסום שלכם בכדי למקד את הפרסום בגוגל ולשפר את יחס ההמרה.

התאמה לפי סוג מכשיר

מערכת גוגל אדוורדס מבחינה בין שלושה סוגי מכשירים: מחשבים נייחים, טאבלטים ומכשירים ניידים. במידה ואתם מעוניינים להגדיל או להקטין את הפרסום בסוג מכשיר מסוים, ניתן לבצע התאמה אישית למחיר המקסימום לקליק לפי אותו סוג מכשיר.

לדוגמה, מוסך שמבצע גם עבודות גרר רוצה לשפר את קריאות השירות מלקוחות שנתקעו עם הרכב לצד הכביש עקב תקלה. בגלל שסביר להניח שרוב לקוחות אלו פונים דרך הנייד, העסק יכול להחליט שהוא מעלה את מחיר המקסימום לקליק עבור פרסום במובייל במילות המפתח כגון "גרירת רכב" וכו' בכדי לנווט יותר מתקציב הפרסום לצרכים אלו.

התאמה לפי מיקום

התאמה של מחיר מקסימום לקליק לפי מיקום היא עוד דרך מאוד יעילה למקד את הפרסום בגוגל ולשפר את יחס ההמרה. בעזרת התאמה של גוגל ניתן לחזק או להחליש את הפרסום באזורים מסוימים. חשוב לעשות הפרדה בין בחירת מיקומים בקמפיין, שמגדיר לגוגל לאיזה גולשים לפרסם לפי מיקום, לבין שינויים בהצעת המחיר לקליק לפי אזורים.

לדוגמה, קבלן פרגולות שעובד באזור בת ים וחולון יגדיר בהקמת הקמפיין את האזורים הללו. אך בוא נניח שבעוד שהוא עובד בשני האזורים הללו, הוא מעדיף לקבל יותר עבודות באזור חולון. במצב כזה הוא יכול להחליט להגדיל את מחיר המקסימום לקליק עבור גולשים בחולון ב-30% במטרה להיות יותר תחרותי באזור חולון מול קבלני פרגולות אחרים.

התאמה לפי תזמון מודעות

מעבר להגדרה של שעות תזמון מודעות בקמפיין גוגל, ניתן גם להגדיר מחיר מקסימום לקליק גבוה או נמוך יותר בתזמונים שונים. כך מפרסם יכול להיות תחרותי יותר או פחות בשעות מסוימות.

לדוגמה, אינסטלטור שעובד בכל ימי השבוע יכול להגדיל ב-50% את מחיר המקסימום לקליק של הקמפיין במהלך יום שבת במטרה לקבל יותר קריאות שירות בתעריף גבוה. מצד שני, הוא יכול להחליט שהוא רוצה לעבוד מתכונת מצומצמת בשבת ולהקטין את מחיר המקסימום לקליק על ידי הגדרת התאמה אישית של למשל 50%-.

התאמה לפי תוכן מוביל

מערכת גוגל אדוורדס מאפשרת למפרסמים למקד את הפרסום ברשת המדיה בקרב התוכן הפופולארי ביותר, התוכן היומי שככל הנראה יוביל לחשיפה הגדולה ביותר. בין אם אתם מציבים מודעות פרסום באתרים שותפים לגוגל או מנהלים קמפיין וידאו ביוטיוב, כדאי לשקול להגביר את התחרותיות בתוכן פופולארי.

לדוגמה, קמפיין פרסום ביוטיוב של בית ספר למקצועות היופי יכול לנווט יותר מתקציב הפרסום לטובת הצעת מודעות פרסום בסרטונים הפופולאריים ביותר בתחום הטיפוח והיופי ביוטיוב בכדי לקבל חשיפה גדולה יותר לתוכן רלוונטי, מה שיכול להוביל לגידול בפניות של גולשות לעסק.

התאמה על פי רשימות רימרקטינג

שימוש ברשימות רימרקטינג, רשימות של לקוחות שכבר ביקרו בעמוד הנחיתה או ביצעו רכישה בעבר, היא דרך מצוינת להגדיל את יחס ההמרה של הקמפיין. העסק יכול לבחור להיות תחרותי יותר במחיר המקסימום לקליק לאותם לקוחות פוטנציאליים הנמצאים ברשימת הרימרקטינג בכדי להבטיח יחס המרה גבוה, או לחילופין, להיות פחות תחרותי מתוך המחשבה שלקוחות אלו כבר גם ככה בעלי סבירות גבוהה להקליק על מודעות הקמפיין.

לדוגמה, בעל חנות שעונים יכול להגדיל את מחיר המקסימום לקליק עבור רשימת רימרקטינג של הגולשים שביצעו בעבר רכישה בחנות האינטרנטית בכדי לייצר קניות חוזרות בקרב לקוחות קודמים בחודש הראשון להשקה של קולקציה חדשה. ואז לאחר חודש הוא יכול להגביר את מחיר המקסימום לקליק לרשימת רימרקטינג אחרת הכוללת את כל הגולשים שבחנו את קולקציית השעונים החדשה ועדיין לא ביצעו קניה.

כיצד מגדירים התאמות למחיר מקסימום לקליק בקמפיין?

בכדי לבצע התאמה אישית של מחיר מקסימום לקליק בקמפיין יש להיכנס לכרטיסיית ההגדרות של הקמפיין בממשק מערכת הניהול של גוגל אדוורדס.

לא מכירים מספיק את ממשק הניהול של גוגל אדוורדס? לחצו לכאן

בכרטיסייה זו יופיעו ההתאמות המרכזיות: מיקומים, תזמון הצגת מודעות ומכשירים.

כרטיסיית התאמת מחיר לקליק בגוגל אדוורדס

כרטיסיית התאמת מחיר לקליק בגוגל אדוורדס

בקמפיינים של רשת המדיה או במידה ומוגדרת רשימת רימרקטינג, תוכלו לבחור גם באפשרויות הללו.

התאמת מחיר לקליק בגוגל אדוורדס

התאמת מחיר לקליק בגוגל אדוורדס

מכאן יש להיכנס לכל כרטיסייה ובהתאם להתאמות הנדרשות לקמפיין לשנות את ההגדרות בשורת התאמת הצעות מחיר כדלקמן.