עסקים לרוב אינם מודעים עד כמה קמפיין פרסום בגוגל אדוורדס מכיל בתוכו מידע יקר ערך על פעילות העסק, המתחרים ומגמות הביקוש בשוק. הנתונים המדווחים על ידי מערכת גוגל אדוורדס יכולים להעניק, למי שמוכן לעבוד קשה ולנתח את ביצועי הפרסום בגוגל, תובנות מועילות לשיפור פעילות העסק והרווחיות שלו. המשיכו לקרוא בכדי לגלות מה קידום אתר ממומן בגוגל יכול ללמד אותך על ניהול העסק.

פרסום בגוגל אדוורדס הוא אפיק הפרסום האפקטיבי ביותר כיום. כל עסק המשתמש במערכת גוגל אדוורדס יכול לייצר לעצמו לידים רבים של לקוחות פוטנציאליים מהאינטרנט במטרה להגדיל את הפעילות. בעזרת קמפיין ממומן בגוגל העסק חושף את עצמו בהצלחה אל מול גולשים רלוונטיים באינטרנט, מיידע אותם על המוצרים והשירותים שהוא מציע ומזמין אותם לבצע פעולה עם העסק (להתקשר, להשאיר פניה או לרכוש מוצר באתר).

אך האם ידעתם שיש עוד דרכים מועילות להשתמש במערכת גוגל אדוורדס לטובת שיפור העסק? הרבה עסקים אינם מודעים לכך שהנתונים המדווחים על ידי המערכת מהווים מקור לתובנות רבות לגבי פעילות העסק, פעילות המתחרים והמגמות בשוק עצמו. אתם יכולים ללמוד רבות על העסק שלכם מניתוח הנתונים המדווחים באדוורדס ולקחת החלטות חכמות יותר בהתנהלות העסק.

להלן כמה סוגי תובנות ומסקנות שניתן להסיק מניתוח הנתונים של קמפיין פרסום ממומן בגוגל:

איך לשפר את הביצועים של הפרסום בגוגל?

פרסום בגוגל אדוורדס עולה כסף. בעקבות כך, הסיבה הראשונה שלשמה חשוב לנתח את הנתונים המדווחים על ידי במערכת גוגל אדוורדס היא לצורך שיפור הביצועים של הפרסום בגוגל. אם אתם רוצים לקבל יותר מתקציב הפרסום של העסק בגוגל ולייצר יותר לידים מהאינטרנט, אתם חייבים לנתח את הנתונים המדווחים על ידי אדוורדס.

למזלנו, מערכת גוגל אדוורדס מאפשרת לנו בקלות לרבה לקבל שטף של נתונים מועילים, בין אם זה כחלק מהנתונים הבסיסיים שמציגה המערכת בממשק ניהול המשתמש או בין אם זה בדוחות הביצועים המותאמים אישית אשר עוזרים במציאת הנקודות החלשות בפרסום של העסק בגוגל.

דוח ביצועים של גוגל אדוורדס

דוח ביצועים של גוגל אדוורדס

על סמך אותם נתונים המדווחים על ידי אדוורדס אפשר לקחת החלטות נכונות יותר, המגובות בעזרת נתונים עדכניים בשטח, לשיפור תוצאות הפרסום בגוגל. ישנן אינספור אפשרויות לשיפור ביצועים של קמפיין פרסום ממומן בגוגל, החל משיפור התאמות הצעות מחיר ועד לשכתוב מודעות פרסום בגוגל.

אז מה הנתונים של העסק שלך באדוורדס מספרים לך על השינויים שצריך לעשות בכדי לקבל יותר מהפרסום בגוגל?

מיהו קהל הלקוחות שלך?

איזה עסק לא היה רוצה להכיר את הלקוחות שלו ברמה עמוקה יותר? הרי ככל שעסק יודע יותר על קהל הלקוחות שלו כך הוא יכול לקחת החלטות נכונות יותר לשיפור השירותים והמוצרים שלו, להתנהל טוב יותר בתהליך המכירה ולקחת החלטות עתידיות טובות יותר לגבי המשך הפעילות שלו.

גוגל אדוורדס מדווחת נתונים רבים לגבי מאפייני קהל הלקוחות המתעניין בשירותי העסק, אשר יכולים להעניק לך תובנות רבות לגבי פעילות העסק ותמהיל המוצרים.

למשל, ניתן לקבל פירוט של מיקומי הלקוחות שהקליקו על מודעות הקמפיין בגוגל. לפי הדיווח הגיאוגרפי הזה תדעו טוב יותר מהיכן מגיעים מרבית הלקוחות שלכם ובהתאם לעשות שינויים במכירות העסק לאזורים מסוימים.

הפירוט לפי אזורים מופיע בכרטיסיית "מיקומים גיאוגרפיים" תחת השם "דוח גיאוגרפי". לחיצה עליו תציג לכם פירוט של כל המדינות מהן הגיעו קליקים. הנה לדוגמה דוח גיאוגרפי של חברה בינלאומית המשווקת לכל העולם.

מיקומים גיאוגרפיים בקמפיין גוגל

מיקומים גיאוגרפיים בקמפיין גוגל

במידה ורוצים לקבל פירוט מפורט יותר של אזורים, כמו למשל מהיכן בדיוק מגיעים הגולשים בתוך מדינה מסוימת, לחיצה על הארץ הרלוונטית תאפשר לקבל פירוט גיאוגרפי לפי מחוזות וערים. לדוגמה הקלקות של גולשים מישראל בחלוקה לערים.

תוצאות קמפיין גוגל לפי חלוקה גיאוגרפית

תוצאות קמפיין גוגל לפי חלוקה גיאוגרפית

עוד דרך מצוינת ללמוד יותר על קהל הלקוחות של העסק עם פרסום ממומן בגוגל הוא על ידי כניסה לכרטיסיית הדמוגרפיה במערכת אדוורדס. שם תוכלו לקבל מידע חיוני על קהל הלקוחות שלכם כגון התפלגות גילאים, התפלגות לפי מגדר והתפלגות לפי הכנסה ממוצעת למשק בית.

לדוגמה, חנות מכירה אונליין רואה את התפלגות הגילאים הבאה:

תוצאות קמפיין גוגל לפי גילאים

תוצאות קמפיין גוגל לפי גילאים

המפרסם יכול לראות שהלקוחות שמבקרים הכי הרבה באתר החנות הם לקוחות מבוגרים (גילאי 45-54 וגילאי 65+) ובהתאם הוא יכול להחליט לצאת במבצעים עבור הגיל השלישי בכדי לעודד יותר את הקנייה באתר.

הגיע הזמן ללמוד יותר על הלקוחות של העסק דרך גוגל ולקחת החלטות שיווק טובות יותר בעקבות כך.

האם אתר האינטרנט של העסק זקוק לשדרוגים

אתם מנהלים קמפיין פרסום בגוגל ששולח את הגולשים לאתר הבית של העסק בהצלחה רבה. לפי הנתונים של מערכת אדוורדס מודעות הפרסום שלכם מקבלות חשיפה רבה, ישנה כמות הקלקות יומית טובה ו-CTR (שיעור הקלקות) גבוה. אך בכל זאת אינכם מקבלים מספיק פניות דרך האתר. האם זה המקרה גם אצלך?

מקרים כאלו יכולים ללמד את המפרסם שקיימת בעיית המרה רצינית באתר הבית של העסק. הפרסום בגוגל שולח לקוחות פוטנציאליים לאתר העסק, אך מסיבה כלשהי הקשורה למבנה האתר הם לא משאירים פניה או לא יכולים להשאיר פניה. נתונים של פרסום בגוגל אדוורדס יכולים להעניק לך מגוון רחב של תובנות לגבי יכולות ההמרה של האתר ולעזור לגלות בעיות מבניות באתר.

ניקח לדוגמה חנות מכירה של תוספי מזון אשר מפעילה קמפיין מוצרים ממומן בגוגל. לכל מוצר נבנתה קבוצת מודעות משלו, כפי שיש לעשות בהקמת קמפיין מוצרים בגוגל, והקמפיין רץ מספר ימים.

המפרסם עובר על הנתונים ומבחין שבעוד שיש הקלקות על קבוצת מודעות מסוימות, לא היו מכירות בכלל באתר של אותו מוצר. במקרה זה, בעזרת הפרסום בגוגל, המפרסם יכול ללמוד שקיימת בעיה בעמוד המוצר שככל הנראה קשורה להשלמת רכישה דרך האתר.

האם האתר שלך בנוי להמרה מקסימלית? הפרסום בגוגל יכול לעזור לך לשפר את יחס ההמרה.

אילו שינויי תוכן באתר יובילו לרלוונטיות גבוהה יותר בקרב לקוחות פוטנציאליים

גוגל אדוורדס לא רק מדווחת נתוני סטטיסטיקה כמו כמות חשיפות, הקלקות, מיקומים ממוצעים והתפלגות דמוגרפית. המערכת מספקת למפרסמים גם ערכים נוספים אחרים אשר יכולים לתת לנו תובנות רבות. אחד מאותם ערכים בעלי חשיבות רבה הם מונחי החיפוש.

בכרטיסיית מילות המפתח של הקמפיין יש דוח נוסף שנקרא "מונחי חיפוש". דוח זה מפרט למפרסם את כל מונחי החיפוש שהקלידו הגולשים לפני שהם לחצו על מודעות הפרסום. באופן שוטף הדוח הזה נבנה בכדי לתת למפרסם אפשרות לבחון האם קיימים מונחי חיפוש שהובילו להקלקות לא רלוונטיות, אך ניתן להשתמש בדוח מונחי החיפוש גם בכדי לקבל תובנות נוספות לגבי הרלוונטיות של התוכן באתר העסק.

בדיקת מונחי חיפוש בקמפיין ממומן של גוגל

בדיקת מונחי חיפוש בקמפיין ממומן של גוגל

לדוגמה, חברה לפיתוח אפליקציה יכולה להבחין שלקוחות פוטנציאליים מתעניינים לגבי עלויות פיתוח אפליקציה במונחי חיפוש כגון "כמה עולה אפליקציה" ו"עלות פיתוח אפליקציה". בעקבות כך, הם יכולים לשפר את הרלוונטיות של תוכן האתר על ידי התייחסות לעלויות השונות של פיתוח אפליקציות או התחייבות למתן מחיר תחרותי עבור שירות הפיתוח ובכך לשפר את יחס ההמרה באתר.

לא בטוחים שתוכן האתר מקיף מספיק? בדקו את מונחי החיפוש של הקמפיין הממומן בגוגל.

מהם המוצרים הכי מבוקשים

במידה והפרסום בגוגל הוא לטובת הגדלת תנועה של גולשים לחנות אינטרנטית, במיוחד אם מדובר על חנות מכירה עם מספר רב של מוצרים. אז הביצועים של הקמפיינים יכולים לתת לבעל העסק תובנות רבות לגבי הפופולאריות של המוצרים השונים שהוא מוכר.

בחינה של כמות החשיפות לכל מוצר, כמות ההקלקות ושיעור ההקלקות מציגה תמונת מצב ריאלית בזמן אמת של הביקוש למוצרי החנות בשוק. מידע זה יכול לסייע לבעל העסק בקבלת החלטות לגבי ניהול מלאי, הוספת מוצרים נוספים, תמחור מחירים ועוד.

התחילו לקחת החלטות נכונות יותר בניהול החנות המקוונות של העסק על בסיס ביצועי PPC.

מתי לקוחות מעדיפים ליצור קשר טלפוני עם העסק?

בעלי עסקים המסתמכים על פניות טלפוניות בגוגל יכולים לנצל את המידע הרב שמערכת אדוורדס מעניקה להם על דיווח שיחות טלפוניות בכדי לקחת החלטות חכמות יותר בניהול המענה הטלפוני, לרבות בכל הנוגע לשעות בהן הביקוש גבוה במיוחד.

בקמפיין התקשרות ממומן בגוגל המשתמש במודעות התקשרות בלבד ניתן לקבל דיווח על התפלגות השעות של הקליקים במהלך היום בכרטיסיית תזמון הצעת מודעות. כך העסק יכול לגלות באילו שעות ביום הלקוחות מתקשרים הכי הרבה.

לדוגמה, תחנת מוניות המפעילה קמפיין פרסום עסקים בגוגל עם מודעות התקשרות יכולה לראות בדוח תזמון מודעות את ההתפלגות לפי שעה של שיחות לתחנה. כך היא יכולה למשל לדעת מתי במהלך 30 הימים האחרונים ייצרו מודעות ההתקשרות הכי הרבה קליקים (בפועל שיחות).

אופטימיזציה למודעות שיחה בגוגל

אופטימיזציה למודעות שיחה בגוגל

אפשר לראות בתמונה לעיל שבשעות 15:00-19:00 יש הכי הרבה שיחות, ובעקבות כך, תחנת המוניות יכולה להחליט לחזק את השעות הללו עם מוניות נוספות על מנת לנצל את הביקוש עד תום.

מפעילים קמפיין לידים טלפוני בגוגל? בחנו את התפלגות הטלפונים בכדי לתת מענה טוב יותר.

מה ניתן לשפר בהצעת המכירה של העסק

פרסום ממומן בגוגל היא הדרך הטובה ביותר לבחון את האפקטיביות של הצעות המכירה של העסק, החל ממוצרים ושירותים חדשים ועד למבצעים נקודתיים, בכדי לקבל פידבק מיידי וכמותי. רוצה להכיר טוב יותר את האטרקטיביות של הצעות המכירה של העסק שלך – הגיע הזמן להפעיל קמפיין פרסום בגוגל.

בעזרת קמפיין פרסום בגוגל ניתן לבחון למשל את הכדאיות של ייבוא מוצר חדש על ידי פרסום של המוצר בגוגל עם מלאי מצומצם בכדי לקבל הערכה של נפחי הביקוש הכוללים למוצר בשוק, ניתן להשוואות בין מודעות פרסום עם מחירים שונים של אותו מוצר בכדי לבחון את אפקטיביות התמחור של מוצר, ניתן לבחון אטרקטיביות של מבצעים על ידי הפעלת תוסף קידום מכירות למוצר מסוים ועוד.

פרסום בגוגל יכול להעניק לך תובנות רבות לגבי שיפור תהליך המכירה בעסק.