פרסום בגוגל מושלם עבור חנויות מקוונות המוכרות מוצרים דרך האינטרנט. בעזרת קידום אתרים ממומן חכם בגוגל ניתן להגדיל את תנועת הלקוחות הפוטנציאליים לחנות מקוונת וליצור תוך זמן קצר צמיחה ברווחים. רוצים למכור יותר בגוגל? להלן מספר פעולות שכדאי לעשות באדוורדס בכדי למקסם את הפרסום לחנות המקוונת בגוגל.

חנויות מסחר מקוונות המוכרות מוצרים דרך האינטרנט החלו לשנות בשנים האחרונות את הדרך שבה תחום המסחר עובד בעולם, וגם בישראל. הצרכנים מעדיפים יותר ויותר לרכוש מוצרים אונליין, מה שדוחף עסקים רבים לעבור למכירה דרך חנויות מקוונות באינטרנט. המגמות בשוק המסחר מעידות על המעבר המתמשך למכירה באינטרנט, בארה"ב למשל המכירה אונליין מתקרבת כבר ל-17% מכלל הכנסות תחום המסחר, מה שרק מחזק את החשיבות של פרסום עסקים בגוגל.

כבר מנהלים חנות מקוונות אך אינכם מרוצים מהתוצאות? פרסום בגוגל אדוורדס היא אחת הדרכים היעילות ביותר הקיימות בכדי לשווק מוצרים של חנות מקוונות ללקוחות פוטנציאליים, אך זה כמובן כל עוד מנהלים נכונה את הפרסום בגוגל בדגש על המרה מקסימלית. להלן מספר פעולות פשוטות שניתן לעשות בכדי להגדיל את ההכנסה במהירות דרך הפרסום בגוגל.

ארגון מחדש של חשבון אדוורדס לפי המוצרים בחנות

אחת הטעויות הגדולות ביותר בפרסום של חנות מקוונת בגוגל היא הקמת קמפיינים רחבים ולא ממוקדים הכוללים מספר רב של מילות מפתח. לדוגמה, חנות כלי עבודה המנהלת קמפיין פרסום ממומן אחד עיקרי המשווק בגוגל מודעת פרסום אחת על החנות בכל מילות המפתח הקשורות לכלים הנמכרים ("מקדחה חשמלית", "מברגה", "סט כלי עבודה" וכו'). טעות זאת לרוב נובעת מחוסר ידע בפרסום בגוגל או מעצלנות להרכיב מערך קמפיינים ממוקד.

פרסום בגוגל על ידי קמפיינים כלליים פוגע קשות בציון איכות המודעות שמעניק גוגל, מכיוון שאחד המשתנים החשובים ביותר היא רלוונטיות של מודעה למילות המפתח, כך שקטנים הסיכויים של המודעה להופיע גבוה בגוגל ולייצר שיעור קליקים גבוה אם הקמפיין אינו מחולק כהלכה לקבוצות מודעות.

פותחים קבוצת מודעות לכל מוצר בחנות

הפרסום הטוב ביותר שניתן לעשות בגוגל לחנות מקוונת הוא לחלק את קמפיינים לפי קטגוריות מוצרים ולדאוג שכל מוצר יקבל קבוצת מודעות נפרדת עם מילות המפתח הרלוונטיות אליו בלבד.

כך מקבלים את המקסימום רלוונטיות של מודעות פרסום למילות המפתח, מגדילים את ציון איכות המודעות של הקמפיין, יוצרים בסיס מעקב נוח על הביצועים של כל מוצר בגוגל ומקבלים יותר קליקים.

הגדלת אחוז חשיפה של מודעות הפרסום בגוגל

עסקים המוכרים דרך האינטרנט צריכים לייצר כמה שיותר חשיפה למודעות הפרסום בקרב הלקוחות הפוטנציאליים המחפשים את אותם מוצרים בגוגל. יותר חשיפה משמעותה יותר תנועה של גולשים לחנות המקוונות, מה שמוביל בסופו של דבר ליותר מכירות. ההיגיון כאן הוא פשוט מאוד, אז מדוע רוב המפרסמים בגוגל לא בודקים בכלל את אחוז החשיפה של מודעות הקמפיין?

מהו אחוז חשיפה של מודעה בגוגל?

אחוז החשיפה הנו מדד אשר מציג למפרסם מהו אחוז ההופעה שהשיגה מודעת פרסום מסוימת בהשוואה למספר ההופעות הכולל שהיא הייתה יכולה לקבל. אחוז חשיפה של 0% מעיד על כך שהמודעה לא הופיעה בכלל בגוגל ואחוז חשיפה של 100% מעיד על כך שהמודיעה הופיעה בעל שעות פעילות הקמפיין.

אחוז ההופעות התקינות של מודעה בגוגל מתבסס על משתנים רבים כמו חשיפות, הגדרות מיקומים גיאוגרפיים, ציון איכות מודעה, מיקום ממוצע, תקציב פרסום ממומן בגוגל ועוד.

בכדי לראות את אחוז החשיפה של מודעות הקמפיין יש לגשת לכרטיסיית המודעות והתוספים בחשבון האדוורדס, לבחור בכפתור "שינוי עמודות", להגשת למדדי הביצועים ולבחור במדד של "% הצגה".

אחוז החשיפה של מודעות בגוגל

אחוז החשיפה של מודעות בגוגל

כיצד הגדלת אחוז החשיפה של מודעה מוביל לגידול בהכנסות?

במילים פשוטות, אחוז חשיפה הנו אחוז הפעמים שהמודעה הופיע בגוגל. במידה ושיעור ההצגה של המודעה נמוך במיוחד, אז ניתן להניח שהחנות המקוונת מפספסת תנועה של גולשים. המטרה במקרה כזה תהיה להגדיל את שיעור החשיפה של המודעה ולבחון את ההשפעות של השינוי על המכירות באתר.

בכדי להגדיל את החשיפה של מודעת פרסום ניתן לבצע מספר פעולות במערכת אדוורדס כגון הגדלת תקציב הפרסום, שיפור המיקום הממוצע של המודעה בדף תוצאות החיפוש וכמובן שיפור ציון איכות המודעה.

מעקב אחר המרות באתר דרך גוגל אדוורדס

כבעלי חנות מקוונות המפרסמת בגוגל אתם בוודאי רוצים לדעת האם הכסף שאתם משקיעים על הפרסום בגוגל באמת עובד. ובכן, מעקב המרות הוא הכלי שמעניקה לכם אדוורדס בכדי למדוד בקלות את האפקטיביות של פרסום החנות המקוונת בגוגל. בעזרת מעקב המרות בגוגל תוכלו לדעת בדיוק אילו מילות מפתח משיגות המרה טובה יותר, אילו מודעות מייצרות יותר קליקים שמובילים לעסקאות ולעשות ניתוח של החזר השקעה על המרה בקמפיינים.

איך מפעילים מעקב המרות לחנות מקוונת בגוגל אדוורדס?

בכדי להפעיל מעקב המרות על ידי גוגל אדוורדס יש לפתוח את התפריט הראשי במסך חשבון האדוורדס וללחוץ על "המרות" בכדי להיכנס למסך הטמעת המרות בגוגל אדוורדס. במסך זה תוכלו להגדיר פעולות המרה שונות בחנות המקוונות, כמו למשל מדידה של כל הפעמים בהם גולש מבצע רכישה באתר או למשל כל פעם שגולש מועבר לדף תודה על הזמנה, שידווחו לגוגל אדוורדס.

בחרו באפשרות להוסיף המרה חדשה והגדירו את סוג ההמרה ל"קניה/מכירה", הגדירו ערך לכל המרה בהתאם למחיר המכירה של המוצר הספציפי, בחרו את חלון ההמרה (חלון הזמן מרגע הקלקה על מודעה שבו פעולת גולש נחשבת כהמרה) הרצוי ובחרו באופציה של קליק אחרון בכדי לקבל דיווח על כל המרה.

מעקב המרות בקמפיין גוגל

מעקב המרות בקמפיין גוגל

לאחר שתלחצו על "שמור המרה" תקבלו מגוגל אדוורדס "קטע קוד של אירוע" שאותו תצטרכו להטמיע בדפי האתר שפעולת ההמרה מתרחשת בהם או מובילה אליהם.

ברגע שהקוד מוטמע בדפים הנכונים של החנות המקוונת אתם מקבלים דיווח על המרות באתר דרך גוגל אדוורדס ותוכלו להעריך טוב יותר אילו קמפיינים ומודעות מובילים להמרות בפועל באתר, וכמובן האם הפרסום בגוגל מייצר לכם רווח אמיתי בגין מכירת המוצרים באתר.

שיפור שיעור קליקים של מודעות טקסט בעזרת הרחבות גוגל

אחת מפעולות הקידום הטובות ביותר בפרסום בגוגל אדוורדס היא הוספת הרחבות למודעות טקסט. הרחבות למודעות טקסט הן תוספות שונות שניתן באמצעותן לשפר את הנראות של מודעות הטקסט ולעודד יותר גולשים להקליק על המודעה. הוספת הרחבות למודעות טקסט יכולות להגדיל משמעותית את שיעור הקליקים (CTR), אז מומלץ מאוד להשתמש בהרחבות אלו.

הרחבות למודעות טקסט שמומלץ להוסיף לקמפיין חנות מקוונת

ניתן לבחור במגוון הרחבות למודעות טקסט, החל מתוסף התקשרות למודעה ועד לתוסף כתובת מיקום, אך ישנן 3 סוגי הרחבות המומלצות ביותר עבור פרסום חנויות מקוונות בגוגל אדוורדס.

1. הרחבת קישורים פנימיים (Sitelink)

הרחבת קישורים פנימיים מאפשרת למפרסם להוסיף בתחתית המודעה קישורים לעמודים פנימיים נוספים בחנות המקוונת בנוסף לדף הנחיתה הייעודי של המוצר המפורסם במודעה. הרחבת קישורים פנימיים משפרת את נראות המודעה ומעודדת הקלקה בכך שהיא מציעה ללקוח קישורים נוספים עם מידע נוסף.

למשל ניתן להפנות את הגולש לאתר הבית, לדף אודות החנות, לדף המלצות מלקוחות, לדפי מוצרים דומים, לדף צור קשר ועוד. הוספת קישורים פנימיים מגדילה משמעותית את שיעור הקליקים של מודעות טקסט.

2. הרחבת יתרונות מרכזיים

הרחבה יתרונות מרכזיים מאפשרת למפרסם להוסיף טקסט קצר המתמקד ביתרונות המרכזיים שהמפרסם מציע לגולשים. יתרונות מרכזיים יכולים להיות כל מידע שמבדיל את החנות ממפרסמים אחרים בגוגל, שיכול לעודד את הלקוח להקליק על המודעה ושעוזר ללקוח להבין יותר על המוצר.

דוגמאות ליתרונות מרכזיים: משלוח חינם, זמין במלאי, משלוח אקספרס, באישור משרד הבריאות, עד 12 תשלומים וכו'.

3. הרחבת קידום מכירות

הרחבת קידום מכירות מאפשרת למפרסם לספק לגולשים מידע על מבצעים שקיימים לזמן מוגבל על המוצר המפורסם. בתחתית המודעה תופיע הנחה כספית או הנחה באחוזים בגין המוצר. הרחבת קידום מכירות יכולה להעניק למוצר מסוים בחנות את הדחיפה הנדרשת בכדי להשיג גידול נקודתי במכירות.

ניתן לקרוא עוד הרחבת קידום מכירות בכתבה שלנו על פרסום בגוגל לקידום מבצעי מכירות

שיפור יחס המרה בדפי המוצרים באתר

יכולת ההמרה של דפי המוצרים בחנות מקוונות הוא ללא ספק אחד המשתנים החשובים ביותר בניהול של חנות מקוונת באינטרנט. הרי זה לא משנה עד כמה גדולה תנועת הגולשים הנכנסים לחנות המקוונת מקידום ממומן בגוגל אם בסופו של דבר הם לא רוכשים את המוצר בגלל חווית משתמש נמוכה בדפי הנחיתה של מודעות המוצרים.

חשוב לאתר בעיות מבניות של המרה בדפי המוצרים של החנות המקוונת בצורה ידנית ובעזרת גוגל אדוורדס בכדי למקסם את יכולת ההמרה של החנות המקוונת.

איך ניתן לאתר בעיות המרה באתר חנות מקוונת בעזרת אדוורדס?

הדרך המהירה ביותר לקבל רושם ראשוני מאדוורדס לגבי איכות דף הנחיתה של מוצר מסוים היא על ידי דיווח ציון איכות המודעות המופיע במסך מילות המפתח של קבוצת המודעות. עמידה על עמודת סטטוס מילת המפתח תציג לכם את ציון האיכות שמקבלות מודעות הקמפיין במילת המפתח הרלוונטית. במידה ובסעיף חווית דף נחיתה מצוין "מתחת לממוצע", זה מעיד על כך שיש מקום לשדרוגים בדף המוצר.

שיפור המרות באתר באמצעות בדיקת ציון איכות למודעה

שיפור המרות באתר באמצעות בדיקת ציון איכות למודעה

בנוסף לכך, מומלץ לעקוב אחר הביצועים של מכירות המוצר ביחס לכמות הקליקים של מודעות המוצר ולמדוד את שיעור יחס ההמרה. במידה ויש פער שלילי גדול בין כמות הקליקים או שיעור יחס המרה המדווח על ידי אדוורדס נמוך מאוד, ככל הנראה ישנה בעיה בדף הנחיתה שמובילה לנטישה של גולשים רבים מבלי שהם מבצעים הזמנה.

הגדלת הרווחיות בעזרתה של רשימת מילות מפתח שליליות

הוספת מילות מפתח שליליות היא פעולה פשוטה שיכולה לחסוך למפרסם חנות מקוונת הוצאות פרסום רבות בגין קליקים מיותרים. במידה וישנם מילים וביטויים הקשורים למוצרי החנות אך אינם רלוונטיים למכירתם, חובה לכלול אותם ברשימת מילות המפתח של הקמפיין או קבוצת המודעות. אם לא תדאגו להגדיר מילות מפתח שליליות אתם תזרקו כספים רבים על קליקים מיותרים.

לדוגמה ניקח חנות מקוונת אונליין המוכרת מחסנים ממתכת לגינה בלבד. החנות מפרסמת בגוגל במיקוד הרחבה רחבה ממוקדת למונחי חיפוש של מחסנים לגינה. כלומר, מודעות הקמפיין של החנות יכולות להופיע במונחי חיפוש כגון "מחסנים ממתכת לגינה" ו"מחסנים לגינה ממתכת", אך גם במונחי חיפוש כגון "מחסנים מעץ לגינה" ו"מחסנים לגינה מפלסטיק". על מנת למנוע הקלקות מיותרות בגין מונחי החיפוש של עץ ופלסטיק, יהיה צורך להוסיף לרשימת מילות המפתח וריאציות שונות של המילים "עץ" ו"פלסטיק".

מונחי חיפוש שליליים בקמפיין גוגל אדוורדס

מונחי חיפוש שליליים בקמפיין גוגל אדוורדס

לא השקעתם בבניית רשימה מקיפה של מילות מפתח שליליות? עשו זאת כעת! חסכו הוצאות מיותרות בפרסום בגוגל והגדילו בקלות את רווחיות החנות על ידי הוספת מילות מפתח שליליות.