חברת גוגל מציעה לעסקים כלי לניהול קמפיינים למטרת פרסום העסק שלהם בתוצאות החיפוש. פרסום ממומן בגוגל נעשה באמצעות מערכת הנקראת גוגל אדוורדס (AdWords), היום כבר ברור כי פרסום בגוגל היא הדרך הטובה והמשתלמת ביותר לעסק שלך לחשוף מוצר ושירות בפני לקוחות פוטנציאליים בזמן מיידי.

מנוע החיפוש של גוגל הפך לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום של הישראלים בחיפושם אחר כל דבר כמעט, מוצר, שירות, חוות דעת וכו… למשל,

אם מישהו צריך דחוף אינסטלטור לטיפול בנזילה הוא מיד יכנס לנייד או למחשב ויחפש במנוע החיפוש של גוגל "אינסטלטור" בכדי להזמין בעל מקצוע לטפל בבעיה.

גוגל אדוורדס מעניק לך את האפשרות להגיע לאותו קהל שמחפש בגוגל את המוצרים והשירותים של העסק שלך.

מהו גוגל אדוורדס?

גוגל אדוורדס הוא כלי פרסום אפקטיבי המאפשר להציב מודעות פרסום במילות חיפוש רלוונטיות לשירותים שמעניק העסק במנוע החיפוש של גוגל או באתרי אינטרנט המציעים שטח לפרסום דרך אדוורדס. מודעות אלה מופיעות ב 4 תוצאות החיפוש הראשונות בגוגל, וב 3 התוצאות האחרונות בדף (סה"כ 7 תוצאות ממומנות).

בעזרת גוגל אדוורדס אתה יכול לנהל קמפיין הפרסום שלך בגוגל, לכתוב מודעות פרסום שונות, להגדיר את תקציב פרסום, לבחון את ביצועי הקמפיינים השונים של העסק ועוד.

איך גוגל אדוורדס עובד?

כל עסק רוצה לחשוף את עצמו לכמה שיותר לקוחות פוטנציאליים שיש להם צורך במוצר או בשירות שהוא מציע. אם לפני עשור הדרכים הפופולאריות ביותר לפרסום העסק היו דרך דפי זהב, עיתונים ושלטי חוצות, היום הדרך האפקטיבית והמשלמת ביותר היא על ידי פרסום בגוגל.

תחילה עלייך להקים קמפיין פרסום ממומן בגוגל שבו אתה מגדיר את קהל היעד שאליו קמפיין הפרסום יפנה. לדוגמה, אם אתה קבלן שיפוצים שעובד באזור תל אביב אז וודאי תרצה לפנות לאנשים המתכננים שיפוץ בבית וגרים באזור תל אביב.

לאחר מכן יהיה עליך להגדיר מילות חיפוש רלוונטיות (הנקראות גם מילות מפתח) אותן יקליד הלקוח הפוטנציאלי בתיבת החיפוש ויגרום למודעה שלך להופיע. מילות חיפוש רלוונטיות במקרה של קבלן השיפוצים שלנו יכולות להיות "קבלן שיפוצים בתל אביב", "קבלן שיפוצים אמין" וכו'. בעזרת מילות המפתח הללו אתה בונה קבוצת מודעות שיופיעו בתוצאות החיפוש הראשונות כאשר מישהו מקליד את מילות החיפוש הללו בגוגל. הנה דוגמה לקבוצת מודעות שיכולה להתאים לקבלן שיפוצים.

 

בהמשך, כל שנשאר לעשות לאחר בניית קמפיין הפרסום בגוגל וכתיבת המודעות הוא להגדיר תקציב לקמפיין אשר ינוצל לפי הקלקה על מודעה (כאשר לכל מילת מפתח קיים מחיר הנקבע במכרז ומשתנה בהתאם לרמת התחרות ולביקוש של המילה הספציפית), להעלות את הקמפיין לאוויר ולהתחיל לקבל טלפונים מלקוחות.

למה פרסום ממומן בגוגל הכי משתלם?

יש מגוון יתרונות לפרסום בגוגל על פני שיטות פרסום אחרות הנובעים מהנגישות של גוגל לקהלים רבים ומיכולות השליטה על פרסום בגוגל אדוורדס עצמו. היתרונות המרכזיים של פרסום ממומן בגוגל הם:

הופעה בתוצאות החיפוש הראשונות

גוגל נותנת עדיפות לעסקים המפרסמים דרך אדוורדס על פני אתרים המקודמים בצורה אורגנית במנוע החיפוש על ידי הבטחת 4 תוצאות החיפוש הראשונות למודעות ממומנות. עניין זה תופס עוד יותר חשיבות כאשר לוקחים בחשבון שבניידים, בשונה מנייחים, לא ניתן לראות את תוצאות החיפוש האורגני ללא גלגול למטה. אז אם עסק רוצה להופיע ב-4 תוצאות החיפוש הראשונות במילות החיפוש הרצויות הוא חייב להקים קמפיין פרסום בגוגל אדוורדס.

היכולת לפרסם בצורה ממוקדת באינטרנט

גוגל אדוורדס מאפשר לך למקד את הפרסום באינטרנט אישית לקהלים רלוונטיים שזקוקים למוצרים ולשירותים של העסק שלך. אינסטלטור יכול לפרסם ללקוחות רק מאזור השירות שלו שצריכים אינסטלטור בדחיפות, מעצבת שמלות כלה יכולה לשווק את השמלות שלה רק לנשים שמחפשות שמלת כלה לפני החתונה וכו'.

עוד בזאת, גוגל אדוורדס מציע מגוון כלים למיקוד הפרסום בגוגל על פי נתונים דמוגרפיים, גיאוגרפיים וכו' שממקדים עוד יותר את הפרסום לקהלים ספציפיים באינטרנט בעוד שפרסום כללי בעיתונים או בשלטי חוצות פונה לקהל הרחב בלי מיקוד בכלל.

שליטה מלאה על הוצאות הפרסום

גוגל מעניקה לך את האפשרות להגדיר תקציב ברמה חודשית, שבועית, יומית. בתור מנהל הקמפיין יש לך שליטה מלאה על תקציב הפרסום שאתה רוצה להשתמש בו, אתה יכול להשקיע סכומים שונים בכל קבוצת מודעות ותמיד יש לך את האופציה להקטין או להגדיל את תקציב הפרסום מיידית.

מדידה ושיפור ביצועים

גוגל אדוורדס נותן לך כלים רבים למדוד את הביצועים של הקמפיין לפי מגוון רחב של משתנים. אתה יכול למדוד כמה אנשים הקליקו על המודעה שלך, דרך איזה מילות חיפוש הם פנו אליך ועוד. האם פרסום בעיתון יכול להעניק לך כלים דומים בכדי לבחון את האפקטיביות של הפרסום? כמובן שלא.

בעזרת הנתונים הללו אתה יכול באמת לראות האם הפרסום בגוגל נותן לך את התפוקה הצפויה ולקחת החלטות לגבי שיפור תוצאות הקמפיין בעתיד להמרה טובה יותר של פניות ביחס לתקציב.

פרסום ממומן נותן תוצאות מהר יותר מקידום אורגני

פרסום אורגני בגוגל עבור עסקים חדשים ברשת האינטרנט יכול להיות מאוד בעייתי מכיוון שלוקח מספר חודשים לפני שקוצרים פירות מההשקעה ב-SEO באתר. ספק גדול אם בחצי השנה הראשונה אתר העסק יופיע בדף הראשון בגוגל במילות המפתח המקודמות, ואם האתר לא מופיע בדף הראשון אז אין מה להסתמך על תנועת גולשים רבה. פרסום ממומן בגוגל הוא פתרון נהדר לעסקים חדשים שלא רוצים להמתין זמן רב כל כך לראות תוצאות. תוך כדי עבודה על קידום SEO של האתר לטווח ארוך, עסקים יכולים לפרסם דרך גוגל אדוורדס ולהתחיל לקבל כניסות לאתר וטלפונים.

נוסף על כך, ניהול קמפיין פרסום בגוגל דרך אדוורדס היא גם דרך טובה לבדוק את האפקטיביות של תמהיל מילות המפתח שמקדמים אורגנית באתר. תוכלו לבחון באיזו מילות מפתח יש לכם יותר חשיפה ויותר המרה לכניסות לאתר. פרסום בגוגל AdWords עוזר לשפר קידום SEO של האתר.

שימוש ברימרקטינג (Remarketing)

אחד היתרונות הגדולים ביותר לפרסום דרך גוגל אדוורדס הוא כלי הרימרקטינג. רימרקטינג מאפשר לך לפרסם בצורה אינטנסיבית ישירות לגולשים שביקרו בעבר באתר. כלומר, ניתן להקים קמפיין פרסום ממוקד רק לקהל לקוחות פוטנציאלי שכבר ביצע עסקה או לפחות הראה התעניינות. בעזרת קוד מעקב ניתן להציב לקהל הלקוחות הפוטנציאלי הזה מודעות במילות חיפוש רלוונטיות בגוגל ובאתרים שהם גולשים בהם. פרסום בגוגל באמצעות רימרקטינג מאוד יעיל ובעל יחס המרה גבוה יותר.