ההגדרות המומלצות לקמפיין פרסום בגוגל, המכוונות להשיג תוצאות אופטימליות בטווח הארוך, ברובן אינן שימושיות כאשר יש לייצר מודעות בקרב גולשים בטווח הקצר. קמפיין פרסום ושיווק באינטרנט לקידום תקופת מבצעים קרבה דורש שימוש בטכניקות פרסום המתמקדות בהשגת מקסימום תוצאות בטווח קצר מאוד. להלן מספר פעולות מומלצות ליישום בקמפיין פרסום בגוגל שמטרתו לקדם תקופת מבצעים קרובה.

קמפיינים של פרסום בגוגל לעסקים נפתחים ברוב המקרים בכדי להשיג מטרות בטווח ארוך כגון הרחבת המודעות של העסק בקרב לקוחות פוטנציאליים באינטרנט, השגת צמיחה עקבית במחזור ההכנסות מפניות גולשים מזדמנים ושיפור שיעור ההקלקות בקמפיין. בעקבות כך, מרבית המלצות המומחים לשיפור תוצאות בקמפיין פרסום בגוגל מתמקדות על השגת התקדמות חיובית לאורך זמן.

אך מה קורה כאשר עסק חייב להגדיל משמעותית את הפניות של גולשים לעסק בטווח קצר מאוד כמו למשל לקראת תקופת מבצעים עונתית, אירוע מכירות בתאריך מסוים וכו'? מרבית טכניקות הפרסום והשיווק הנפוצות בגוגל אדוורדס לא יסייעו לך להשיג מקסימום פניות בטווח כל כך קצר. לכן, במקרים שכאלו רצוי ליישם בקמפיין הפרסום מספר פעולות וטקטיקות להשגת שיפור מידי בתוצאות:

הוספת מילות מפתח לקמפיין להגדלת החשיפה לגולשים

הגדלת החשיפה של מודעות פרסום הקמפיין מול גולשים רלוונטיים יכולה להוביל לגידול מהיר בכמות הקלקות והפניות לעסק. הדרך המהירה ביותר להגדיל חשיפה של קמפיין פרסום ממומן בגוגל היא על ידי הוספת מילות מפתח רלוונטיות. ככל שהקמפיין מציב מודעות פרסום ביותר מונחי קידום רלוונטיים כך הקמפיין נחשף ליותר לקוחות פוטנציאליים, מה שבסופו של דבר בא לידי ביטוי בכמות פניות רלוונטיות גבוהה יותר.

מומלץ להוסיף מילות מפתח רלוונטיות נוספות במהלך קידום תקופת המבצעים על מנת להגדיל את החשיפה של מודעות הקמפיין בקרב לקוחות פוטנציאליים. כדאי גם לבחון להפעיל מחדש מילות מפתח ישנות אשר השיגו תוצאות בעבר ונמצאות כרגע בהשהיה. אפשר גם להשתמש במתכנן מילות המפתח על מנת לאתר מונחי קידום רלוונטיים הכוללים ביטויים כגון "מבצע", "זול", "סייל" וכו'.

הוספת מילות מפתח בקמפיין גוגל

הוספת מילות מפתח בקמפיין גוגל

הרחבת מיקוד של מילות מפתח על מנת להגדיל את כמות הקליקים

האם רשימת מילות המפתח של הקמפיין שלכם כוללת מילות מפתח עם הגבלת מיקוד התאמה? במידה וכן, אתם מפספסים גולשים רבים אשר מקלידים מונחי חיפוש דומים למילות מפתח הקמפיין. כמובן שהסיבה שהגבלתם מראש התאמה לביטוי במילות מפתח היא בכדי למקד את חשיפת הקמפיין אך ורק לגולשים הרלוונטיים ביותר, אך רצוי לשקול להרחיב את מיקוד מילות המפתח לתקופת הקידום בטווח הקצר בכדי להרחיב את החשיפה של מודעות הקמפיין בקרב גולשים רלוונטיים יותר.

הרחבת מיקוד של מילות מפתח בקמפיין גוגל

הרחבת מיקוד של מילות מפתח בקמפיין גוגל

כפי שניתן לראות בדוגמה לעיל, ניתן לשלב מספר מילות מפתח עם התאמה רחבה ממוקדמת לצד מילות מפתח עם התאמה לביטוי למשך תקופת קידום קצרה. הרחבת מיקוד מילות המפתח בקמפיין פרסום ממומן בגוגל בהחלט יכולה להוביל לגידול כמות הפניות שמייצר הקמפיין עקב הגברת החשיפה של המודעות לגולשים רלוונטיים המקלידים מונחי חיפוש דומים למילות מפתח הקמפיין.

הפעלת קמפיין רימרקטינג בכדי לפרסם את המבצעים לגולשים שביקרו בעבר באתר

רימרקטינג היא טקטיקת פרסום בגוגל אדוורדס המאפשרת למפרסמים להתמקד בקהל הגולשים שביקר בעבר בדפים מסוימים באתר האינטרנט של העסק. מיקוד הפרסום לקהל לקוחות שכבר הביע עניין בעבר במוצרים ובשירותים של העסק משפר את יחס ההמרה באדוורדס ומוביל ליותר פניות. מכיוון שבממוצע יחסי ההמרה בקמפיין רימרקטינג גבוהים יותר מקמפיינים רגילים בגוגל, כדאי לעסקים להפעיל קמפיין רימרקטינג לאורך כל השנה ובמיוחד כאשר יש צורך לייצר כמות פניות גדולה במשך תקופת מסוימת.

ניתן לבנות דרך הטמעת קודים שונים בדפים מסוימים באתר מספר קהלי גולשים ולהפעיל קמפיין רימרקטינג בהתאם למבצעים הרלוונטיים ביותר. למשל אתר מכירת בגדים יכול לבנות קהל רימרקטינג מדף קולקציה מסוימת אשר ימוקד כאשר תקופת המבצעים לקולקציה זו תחל.

הגדלת תקציב פרסום בגוגל על פי סימולטור הצעות מחיר לשמירת הקמפיין באוויר לזמן ממושך יותר

הדרך הקלה ביותר להשיג פניות רבות יותר לעסק דרך גוגל אדוורדס היא על ידי הגדלת תקציב פרסום היומי. רוב העסקים מפרסמים בגוגל תחת "תקציב מוגבל", כך שמודעות הפרסום של הקמפיין לא מופיעות 100% במשך כלל שעות פעילות הקמפיין. ההשפעה של כך, גם לאחר השינוי החדש בגמישות תקרת התקציב היומי בגוגל, היא שאותם עסקים מפספסים פניות של גולשים בגלל תקציב יומי נמוך מדי.

במהלך שיווק תקופת מבצעים, כאשר יש להילחם על כל קליק, רצוי להגדיל את תקציב הפרסום היומי בכדי להופיע במקסימום מהזמן בפני לקוחות פוטנציאליים ולנצל עד תום את היכולת של הקמפיין לייצר הקלקות.

רוצים לדעת בדיוק כמה אתם צריכים להוסיף לתקציב היומי? היכנסו למסך הקמפיין הראשי בגוגל אדוורדס ולחצו על גרף סימולטור הצעות המחיר המופיע מתחת לערך התקציב היומי.

סימולטור הצעות מחיר

סימולטור הצעות מחיר

לחיצה עליו תפתח עבורכם את מסך הסימולטור ותוכלו לקבל הצעות מגוגל אדוורדס על הגדלת התקציב היומי וצפי הגידול בהקלקות שבועיות בהתבסס על הנתונים מהשבוע שעבר.

מסך סימולטור הצעת מחיר בגוגל אדוורדס

מסך סימולטור הצעת מחיר בגוגל אדוורדס

הופעה תחרותית יותר בגוגל על ידי הגדלת מחיר מקסימום לקליק בקמפיין

מחיר מקסימום לקליק הוא המחיר המקסימלי שהמפרסם מוכן לשלם בגין הקלקת גולש על מודעות פרסום הקמפיין, וביחד עם ציון דירוג איכות מודעות הוא אחד משני המשתנים המרכזיים הקובעים את מיקום המודעות בדף תוצאות החיפוש. כך שככל שהמחיר מקסימום לקליק גבוה יותר כך מודעות הקמפיין בעלי סיכוי טוב יותר להופיע במקומות הראשונים בתוצאות החיפוש.

הגדלת מחיר המקסימום לקליק בקמפיין מגביר את יכולת התחרות של המפרסם בגוגל מול מפרסמים אחרים, וכמו הגדלת התקציב היומי, צפוי לייצר יותר הקלקות מהפרסום בגוגל. שקלו להגדיל את המחיר המקסימום לקליק, בהגדרות הראשיות של הקמפיין או ברמת מילות מפתח מסוימות, למשך קידום תקופת המבצעים על מנת למקסם את כמות ההקלקות של הקמפיין.

אסטרטגיה הצעות מחיר מקסימום קליקים

אסטרטגיה הצעות מחיר מקסימום קליקים

התאמות חיוביות להצעות מחיר לקליק במקומות הנכונים

במקום להגביר את התחרותיות של העסק מול המתחרים על ידי הגדלת מחיר מקסימום לקליק ברמת הקמפיין אפשר להגדיר בגוגל התאמות להצעות מחיר בקליק, כך שהמחיר מקסימום לקליק יגדל רק במקרים מסוימים שהמפרסם רואה לנכון שיכולים לייצר יותר קליקים בעקבות הצעת מחיר גבוהה יותר. ניתן לבצע התאמות להצעות מחיר על פי מכשירים, מיקומים גיאוגרפיים, שעות פעילות הקמפיין, דמוגרפיה, קהלים ועוד.

לדוגמה, מחקרים של גוגל הראו שגולשים בנייד מקליקים בתדירות גבוהה יותר מאשר גולשים בנייח והם בעלי סבירות של מעל 50% לפנות לעסק. בעקבות כך, התאמה חיובית לטלפונים ניידים יכולה לתת דחיפה רצינית של קליקים לקמפיין במהירות.

התאמת מחיר לניידים בקמפיין גוגל

התאמת מחיר לניידים בקמפיין גוגל

פרסום נקודתי על ידי בניית קבוצת מודעות ספציפית לתקופת המבצע

מכיוון שגוגל רוצה להציג בפני הגולשים במנוע החיפוש את המודעות הרלוונטיות ביותר עבורם, מרכיב הרלוונטיות של מודעות תופס מקום חשוב בהשגת ציון איכות מודעות גבוה. לכן הקמת קבוצת מודעות חדשה אשר תתמקד בפרסום תקופת המבצעים יכולה להיות רעיון מצוין להשיג מקסימום הקלקות רלוונטיות של גולשים.

במקום להשתמש במודעות הפרסום הרגילות שלכם, שאינן מציינות את תקופת המבצעים וההנחות, היכנסו למסך הקמפיין בגוגל אדוורדס ובחרו לבנות קבוצת מודעות חדשה עם מודעות המתייחסות אך ורק להנחות המתוכננת במהלך תקופת המבצעים ומתמקדות במילות המפתח הרלוונטיות ביותר למוצרים שבמבצע.

שימוש בהרחבת קידום מכירות במהלך תקופת המבצע

גוגל אדוורדס מאפשרת להוסיף "הרחבת קידום מכירות" למודעות טקסט במיוחד לשם קידום תקופת מבצעים מסוימת. במקום לבנות קבוצת מודעות חדשה, או לחילופין בכדי לשדרג מודעות מבצעים חדשות, אפשר להשתמש בהרחבה שכזאת בכדי לתפוס את תשומת הלב של הגולשים למחירים החדשים ולוודא שהם לא יחמיצו את הדילים הטובים.

הוספת הרחבת קידום מכירות מתבצעת דרך כרטיסיית מודעות ותוספים. יש ללחוץ על הוספת תוסף ולבחור באפשרות של תוסף קידום מכירות. בחירה בהרחבה זו תפתח לכם את החלון הבא:

תוסף קידום מכירות בקמפיין גוגל

תוסף קידום מכירות בקמפיין גוגל

תחילה יש לבחור בסוג האירוע לשמו יוצאים בתקופת מבצעים. ניתן לבחור מבין מגוון רחב של אירועים כגון ראש השנה, בלאק פריידי, סוף עונה וכו'. לאחר מכן בוחרים סוג קידום המכירות, ניתן לבחור בין הנחה כספית לבין שיעור הנחה, ואת שם הפריט עליו ניתנת ההנחה. לסיום כל מה שנשאר לעשות זה להכניס כתובת קישור לדף הנחיתה של המוצר ולהזין את התאריכים של תקופת המבצעים.

הרחבת קידום המכירות מופיעה בחלק התחתון של מודעת פרסום של המוצר כי שניתן לראות בדוגמה הבאה:

דוגמה להרחבת מודעות בגוגל

דוגמה להרחבת מודעות בגוגל

פתיחת קמפיין ברשת המדיה להרחבת מודעות הגולשים לתקופת המבצעים

הוספת מילות מפתח והרחבת מיקוד התאמה לביטוי מגדילים משמעותית את החשיפה של הקמפיין לגולשים ברשת החיפוש של גוגל בלבד, מעבר לכך, ניתן למשוך לקוחות פוטנציאליים נוספים בעזרת פרסום ברשת המדיה של גוגל. קמפיין פרסום ברשת המדיה מאפשר לעסק להרחיב את פרסום תקופת המבצעים גם לגולשים שאינם מחפשים בצורה אקטיבית את המוצרים של העסק במנוע החיפוש של גוגל אבל יכולים להיות בעלי מוכנות קנייה בעקבות מחירי הסייל.

לדוגמה, לקראת כל סוף שנה ניתן להבחין בפרסומים שונים ברשת המדיה של רשתות החשמל לגבי טלוויזיות במחירים אטרקטיביים. המטרה של הפרסומים הללו היא לעורר מודעות בקרב גולשים, גם כאלו שלא מחפשים בצורה אקטיבית טלוויזיה במנוע החיפוש של גוגל, ולעורר בהם את החשק לנצל את המחירים הזולים וכן לקנות.