פרסום בגוגל אדוורדס מציע לעסקים לפרסם בקרב גולשים בכמה מהפלטפורמות האינטרנטיות הפופולאריות ביותר בעולם – מנוע החיפוש של גוגל, יוטיוב וגם דואר גוגל (Gmail). הקמת קמפיין פרסום בג'ימייל פותח לעסק שלך אפיק פרסום חדש, המתמקד בקהלים רלוונטיים על בסיס המאפיינים האישיים של המשתמשים בדואר האלקטרוני של גוגל, אשר יכול להוביל לגידול במכירות.

מערכת גוגל אדוורדס מציעה הרבה מעבר לפרסום ישיר של מוצרים ושירותים במנוע החיפוש של גוגל. מפרסמים יכולים לפרסם במערכת גוגל אדוורדס גם באתרי אינטרנט רבים ברחבי הרשת ובפלטפורמות אינטרנטיות פופולאריות כגון יוטיוב והדואר האלקטרוני של גוגל (הידוע בשם ג'ימייל).

פרסום בג'ימייל מאפשר למפרסם להציב מודעות פרסום בתוך מערכת הדואר האלקטרוני של גוגל ולשלוח ללקוחות פוטנציאליים מייל פרסומי בלי הצורך ליצור מראש רשימות תפוצה של לקוחות. מיקוד הפרסום יתבסס על מגוון רחב של מאפייני משתמשים כמו כל קמפיין פרסום אחר ברשת המדיה של גוגל.

עסקים רבים בישראל מנצלים היום את הפרסום בג'ימייל על מנת לייצר עניין בקרב קהלים רלוונטיים למוצרים והשירותים שהם מציעים, במטרה להגדיל את התנועה לאתר של לקוחות פוטנציאליים ובכדי להציע מבצעים מיוחדים. אז אם אתם מחפשים אפיק פרסום אפקטיבי חדש בנוסף לפרסום הרגיל במנוע החיפוש של גוגל? שקלו להתחיל לפרסם בפלטפורמת הדואר האלקטרוני של גוגל.

מתי כדאי להתחיל לפרסם בג'ימייל?

קמפיין פרסום בג'ימייל הוא קמפיין ברשת המדיה של גוגל. מטרתו להעניק לעסק שלך חשיפה רלוונטית גבוהה בקרב לקוחות פוטנציאליים המשתמשים בג'ימייל. לקוחות אלו ככל הנראה אינם מחפשים את העסק שלך בגוגל, אך כן יכולים להיות מעוניינים במה שיש לעסק להציע להם.

מומלץ לפתוח קמפיין פרסום בג'ימייל כאשר רוצים לחזק את מערך הפרסום בגוגל על ידי מתן הצעות מיוחדות ללקוחות חדשים, כאשר העסק יוצא במבצע מכירות לזמן מוגבל ובכדי להכניס תנועה חדשה לחנות מסחר מקוונות.

לדוגמה, חנות מקוונת המוכרת בגדי נשים יכולה לפרסם בג'ימייל מבצע מכירת חיסול קולקציית קיץ לכל המשתמשות בג'ימייל בגילאים 18-35 שהראו בעבר התעניינות בתחום האופנה. קמפיין פרסום ממומן זה יכול להתבצע במקביל לשליחת רשימת תפוצה לכל הנרשמות באתר, ובכך, להגדיל את מכירות החנות במהלך מבצע חיסול הקולקציה הישנה.

השלבים לפתיחת קמפיין פרסום בג'ימייל

החלטתם לנווט חלק מתקציב הפרסום בגוגל לקמפיין בג'ימייל? מצוין! היכנסו למסך הקמפיינים של חשבון האדוורדס ולחצו על הקמת קמפיין פרסום חדש בגוגל.

במסך סוגי הקמפיינים בחרו באפשרות של קמפיין לרשת המדיה, מכיוון שקמפיין פרסום בג'ימייל הוא קמפיין רשת מדיה, ובחרו בהתאם במטרת הפרסום בג'ימייל (מכירות, לידים, תנועה לאתר או חיזוק התעניינות במוצר/שירות).

פתיחת קמפיין פרסום בג'ימייל

פתיחת קמפיין פרסום בג'ימייל

לאחר מכן באותו מסך תתבקשו להגדיר תת סוג לקמפיין. יש לבחור בסוג קמפיין ב-Gmail.

קמפיין ג'ימייל לרשת המדיה

קמפיין ג'ימייל לרשת המדיה

הגדרות קמפיין פרסום בג'ימייל

במסך הגדרות הקמפיין תתבקשו לבחור שם לקמפיין, להגדיר מיקומים ולבחור את שפות המשתמשים.

הגדרת קמפיין פרסום בג'ימייל

הגדרת קמפיין פרסום בג'ימייל

בקמפיין פרסום בג'ימייל, בשונה ממרבית הקמפיינים ברשת המדיה, משלמים לגוגל לפי קליק. לכן, כמו בקמפיין פרסום רגיל ברשת החיפוש של גוגל תתבקשו להגדיר מחיר מקסימלי לקליק ותקציב פרסום יומי.

הגדרת הצעת מחיר בקמפיין ג'ימייל

הגדרת הצעת מחיר בקמפיין ג'ימייל

מיקוד קהלי משתמשים בג'ימייל

לאחר מכן תתבקשו להגדיר לגוגל את מיקוד הפרסום לקהלים בג'ימייל. ניתן למקד את הפרסום במספר מישורים: מילות מפתח שהמשתמשים חיפשו בגוגל, תחומי עניין של הגולשים וקריטריונים דמוגרפיים.

לדוגמה, חנות מקוונת של רהיטי גן שיוצאת עכשיו במבצע חיסול לקראת סוף הקיץ של כל הקולקציה החדשה של רהיטים לגינה. בכדי להבטיח את חיסול הסחורה מנהל הפרסום מחליט לנווט חלק מתקציב הפרסום בגוגל לקמפיין פרסום בג'ימייל שיעדכן לקוחות פוטנציאלים על המבצע. בכדי להגיע לקהל הנכון, מנהל הפרסום בגוגל מגדיר את קהל היעד למשתמשים בגילאים 35-44, שככל הנראה בעלי בתים פרטיים, אשר התעיינו בעבר במוצרים לבית ולגינה ו/או חיפוש בעבר בגוגל מונחי חיפוש כגון "רהיטי גינה".

הגדרת קהלים לקמפיין ג'ימייל

הגדרת קהלים לקמפיין ג'ימייל

יצירת מודעת פרסום בג'ימייל

עכשיו כל מה שנשאר לנו לעשות לפני שהקמפיין יכול להתחיל להופיע בקרב משתמשי דואר גוגל הוא לבנות את מודעת הפרסום שתופיע בממשק המשתמש של ג'ימייל.

המודעה מורכבת משם העסק, כותרת, פירוט נוסף וכתובת URL. תדרשו למלא את הסעיפים השונים בכדי לבנות את המודעה, רצוי לעשות חושבים על המלל השיווקי במודעה (תחת מגבלות גוגל). בנוסף תדרשו להעלות באנר שיווקי שיופיע כאשר משתמש לוחץ על מודעת הפרסום (המודעה נפתחת בעת לחיצה עליה).

לחיצה סופית על כפתור "יצירת קמפיין" יעלה את הקמפיין פרסום בג'ימייל לאוויר ותוכלו להתחיל לקבל תנועה חדשה, טלפונים ופניות של לקוחות שהגיעו דרך פרסום במיילים.

דגשים חשובים לפרסום בג'ימייל

במידה והשלמתם את כל השלבים שצוינו לעיל לפתיחת קמפיין פרסום בג'ימייל, יש מספר דגשים חשובים שכדאי להכיר על מנת שתוכלו להשיג את המקסימום מהפרסום בדואר גוגל:

1. התחילו עם מיקוד רחב

בקמפיין פרסם ממומן בג'ימייל מומלץ להתחיל עם מיקוד רחב ככל הניתן (במסגרת גבולות הקהל רלוונטי כמובן) על מנת להבטיח חשיפה של מודעות הפרסום לכמה שיותר גולשים רלוונטי. יש לזכור שמדובר על קמפיין פרסום ברשת המדיה, כך שהעלות לקליק נמוכה משמעותית מקמפיין פרסום ברשת החיפוש, וניתן לכוון לחשיפה מקסימלית גם בתקציב נמוך.

2. מקדו את קהל המשתמשים בג'ימייל לפי מילות מפתח מתחרים

פרסום בג'ימייל לרוב משיג תוצאות גבוהות במיוחד למפרסמים אשר כוללים במיקוד הפרסום מילות מפתח של מתחרים. מילות מפתח של מתחרים יכולות להיות שמות מתחרים או מונחי חיפוש הכוללים שמות מתחרים. הרעיון שעומד מאחורי מיקוד לפי שמות מתחרים בג'ימייל הוא, אם משתמש מסוים חיפש בגוגל את אחד המתחרים של העסק שלך יש סיכוי גבוהה יותר שהוא יהיה מעוניין בהצעה שהוא יקבל ממך במייל.

3. השתמשו באי הכללות של מיקומי מודעות ומילות מפתח שליליות

מיקוד מדויק של קהלים רלוונטיים בקמפיין פרסום ברשת המדיה של גוגל אינו מבטיח שלא תסבלו מהקלקות מיותרות. בכדי לצמצם הקלקות מיותרות חשוב לזכור להוסיף מילות מפתח שליליות ולהגדיר כמה אי הכללות חכמות בלשונית המיקומים של קמפיין הפרסום ברשת המדיה.

4. בנו מספר מודעות פרסום בקמפיין ג'ימייל

גוגל ממליצה ליצור מספר גרסאות של מודעות פרסום בקבוצת מודעות בקמפיין ג'ימייל על מנת להגדיל את הסיכויים למצוא את הניסוח השיווקי המושך ביותר את משתמשי דואר גוגל. אז גם אם אין לכם כמה הצעות/מוצרים לפרסם בג'ימייל, עדיין מומלץ ליצור כמה גרסאות לאותה מודעה.

5. הגדירו המרות לקמפיין פרסום בג'ימייל

אנו ממליצים לכל מפרסם לבחון ביצועים של קמפיין פרסום בגוגל גם על בסיס המרות. הטמעת המרות בדף נחיתה עם קישור לקמפיין הפרסום מעניק לך תמונת מצב מקיפה יותר על ההצלחה או הכישלון של הקמפיין. כך תוכלו להעריך נכונה כמה מכירות/פניות העסק ייצר מקמפיין הפרסום בג'ימייל והאם כדאי להמשיכו בעתיד.