הקמה של קמפיין פרסום בגוגל AdWords נראית במבט ראשון מעט מסובכת, אך בפועל מדובר על תהליך מאוד פשוט. להלן הסבר שלב אחר שלב לפתיחת קמפיין פרסום ממומן במערכת גוגל אדוורדס.

קידום ממומן בגוגל היא הדרך הטובה ביותר לפרסם מותג, שירות ומוצר באינטרנט. הקמת קמפיין פרסום בגוגל AdWords חושף את העסק שלכם למיליוני גולשים באמצעות מודעות פרסום שמופיעות בתוצאות החיפוש של גוגל ובאתרים שותפים לגוגל. קמפיין ממומן מאפשר לכם לפרסם בצורה ממוקדת לקהלי גולשים ספציפיים במטרה להגדיל את פעילות העסק תוך אבחון ובקרה על הביצועים של הקמפיין. אז למה אנחנו מחכים? בואו נראה כיצד פותחים קמפיין פרסום בגוגל.

מה רצוי להכין מראש לפני הקמת הקמפיין?

אם ברצונכם לפתוח במהירות את קמפיין הפרסום הממומן בלי עיכובים ברגע שאתם נכנסים למערכת גוגל אדוורדס, רצוי להכין מראש מספר דברים:

 • חשבון גוגל פעיל. אם יש לכם אי-מייל של Gmail אז יש לכם חשבון גוגל. במידה ולא, תדרשו לפתוח אי-מייל של Gmail בכדי ליצור חשבון Google AdWords.
 • פרטי כרטיס האשראי או מספר חשבון בנק שדרכו ישולמו הוצאות הפרסום לגוגל אדוורדס.
 • כתובת URL של עמוד הנחיתה של מודעות הקמפיין. זאת יכולה להיות כתובת אתר הבית של העסק, עמוד פנימי בתור אתר האינטרנט של העסק או דף נחיתה ייעודי.

אין לכם אתר אינטרנט לעסק או דף נחיתה ייעודי? אל דאגה! אנו נבנה לכם דף נחיתה לקמפיין הפרסום שלכם. לחצו כאן בכדי להתרשם מדפי הנחיתה שלנו.

 • רשימת האזורים שבהם רוצים למקד את הפרסום (במידה ולא מדובר על פרסום ארצי). בעלי מקצוע וחנויות לרוב מתמקדים באזור שירות מסוים בכדי למקסם את יחס ההמרה.
 • הזמנים הרצויים לפרסום בגוגל. האם הקמפיין שלכם יופעל 24/7 או שיש שעות מסוימות במהלך השבוע שאתם רוצים לפרסם? האם אתם רוצים לקבל פניות בשבת? וכו'.
 • רשימת מילות המפתח של הקמפיין. חשוב שכבר תהיה לכם רשימה שתכלול לכל הפחות 5-10 מונחי חיפוש שיקודמו בגוגל.

עדיין לא הגדרתם רשימת מילות מפתח? קראו את הכתבה שלנו על 5 אסטרטגיות לבחירת מילות מפתח.

במידה ויש בראשותכם את כל הדברים שציינו לעיל, אתם יכולים להתחיל בהקמת קמפיין הפרסום הממומן הראשון שלכם בגוגל.

כניסה ראשונית לגוגל AdWords

יש להיכנס לגוגל adwords דרך חשבון הגוגל שלכם בכדי להגיע למסך הפתיחה הבא:

צור קמפיין ראשון בגוגל

צור קמפיין ראשון בגוגל

להתחלת התהליך יש ללחוץ על הכפתור האפור – "צור את הקמפיין הראשון שלך". לאחר לחיצה על כפתור צור קמפיין תועברו למסך ההגדרות הראשוניות של הקמפיין. תדרשו למלא את הסעיפים הבאים

בחירת סוג קמפיין

הסעיף הראשון שיש למלא הוא בחירת סוג הקמפיין. תתבקשו לתת שם (אתם יכולים לבחור בכל שם שתרצו, זה לעיניכם בלבד) ולבחור בסוג הקמפיין. סוג הקמפיין יקבע לכם הגדרות מתקדמות אחרות בשלבים הבאים. לדוגמא, יש לבחור באפשרות של "כל התכונות" בכדי לקבל שליטה מקסימלית על הגדרת קמפיין הפרסום.

בחירת סוג קמפיין

בחירת סוג קמפיין

גוגל אדוורדס מציע מספר סוגי קמפיינים מהם ניתן לבחור:

סוגי קמפיינים גוגל אדוורדס

סוגי קמפיינים גוגל אדוורדס

 • רשת החיפוש עם הרחבה לרשת המדיה – פרסום במנוע החיפוש של גוגל ואתרים שותפים לגוגל.
 • רשת החיפוש בלבד – פרסום רק במנוע החיפוש של גוגל. מתאים יותר לבעלי מקצוע.
 • רשת המדיה בלבד – פרסום רק באתרי אינטרנט שותפים ברשת גוגל. מתאים יותר לפרסום מותג.
 • קניות – פרסום לחנויות אונליין דרך מודעות קניות.
 • וידאו – קמפיין וידאו ביוטיוב ובאתרים נוספים.
 • קמפיין אוניברסלי לקידום אפליקציה – קמפיין למטרת פרסום אפליקציה.

ברירת המחדל תהיה רשת החיפוש עם הרחבה לרשת המדיה, אבל אם אתם לא בטוחים איזה סוג קמפיין הכי מתאים עבורכם – היכנסו לגלות איזה סוג קמפיין ממומן הכי מתאים לעסק שלכם.

הגדרת מיקומים של קהל יעד

בלשונית זו תתבקשו להגדיר את האזורים בהם תרצו להפעיל את הפרסום בגוגל. אתם יכולים לבחור באפשרות של ישראל, במידה ומדובר על פרסום ברמה הארצית, או שאתם יכולים למקד את הפרסום למספר ישובים מצומצם.

הגדרת מיקומים במערכת גוגל אדוורדס

הגדרת מיקומים במערכת גוגל אדוורדס

במידה ותרצו למקד את הפרסום לאזורים מסוימים תדרשו להקליד את הישובים בשורת המיקוד כדלקמן:

בחירת אזורים גיאורפיים בגוגל אדוורדס

בחירת אזורים גיאורפיים בגוגל אדוורדס

אין הגבלה על מספר האזורים. ניתן לפרסם באזורים שונים לפי מטרות הפרסום שלכם בגוגל.

מיקומים לפרסום בגוגל

מיקומים לפרסום בגוגל

לאחר שבחרתם את כל הישובים שאתם רוצים לפרסם בהם (ופה זה טוב שתהיה לכם רשימה מוכנה מראש של ישובים בכדי שלא תפספסו אף אזור), אתם יכולים להמשיך לשלב הבא.

בחירת אסטרטגיית תמחור וקביעת תקציב פרסום

עכשיו עליכם להחליט בעצם כמה אתם רוצים להשקיע מבחינה כספית בקמפיין. זה נעשה באמצעות הגדרת אסטרטגיית הצעת מחיר ותקציב יומי.

אסטרטגיית הצעת מחיר בגוגל

אסטרטגיית הצעת מחיר בגוגל

אסטרטגיית הצעת מחיר

עליכם לבחור אסטרטגיית הצעת מחיר שתאפשר לגוגל אדוורדס להעניק לכם את התוצאות הטובות ביותר בהתאם למטרות הפרסום. האם אתם רוצים למקסם את התקציב היומי בכדי לקבל כמה שיותר קליקים? או שאולי אתם רוצים בכלל לקבוע בעצמכם מחיר ידני לקליק? רוב המומחים בתחום ניהול קמפיינים ממומנים בגוגל אדוורדס ממליצים לבחור באסטרטגיית הצעת מחיר מקסימום ידני בכדי להשיג שליטה מלאה על תוצאות הקמפיין.

ברירת מחדל של הצעת מחיר בקמפיין היא מחיר המקסימום שאתם מוכנים לשלם לגוגל במידה וגולש מקליק על מודעות הקמפיין שלכם. הצעת המחיר שתגדירו לקמפיין תשפיע רבות על דירוג איכות מודעות הקמפיין, ובכך על מיקומם בעמוד תוצאות החיפוש.

אתם יכולים להיעזר בכתבה הבאה שמסבירה כיצד לקבוע מחיר מקסימום לקליק בקמפיין פרסום ממומן.

תקציב פרסום ליום

בסעיף זה תדרשו להזין את התקציב היומי המקסימלי שתהיו מוכנים לשלם במערכת גוגל אדוורדס עבור הפרסום באינטרנט. יש לקחת את התקציב החודשי ולחלק אותו במספר הימים בחודש שבהם הקמפיין יהיה פעיל. לדוגמה, אם אתם מתכננים לפרסם 2,000 ₪ לכל החודש אז סכום ההוצאה היומי הממוצע צריך להיות כ-65 שקלים ליום. סכום ההוצאה ליום צריך להיות נגזר מתקציב החודשי שאתם מוכנים להוציא על פרסום בגוגל, המחיר הממוצע לקליק על מילות המפתח של הקמפיין ומטרות הפרסום של הקמפיין הממומן.

שיטת הצגה של מודעות

אפשרות מתקדמת לאסטרטגיית התמחור שתעניק לכם אפשרות לבחור את קצב הופעת המודעות. מערכת גוגל אדוורדס תבצע ניהול של הצגת המודעות על פי מה שהגדרתם.

הוספת הרחבות למודעות

בשלב זה תדרשו לבחור באילו הרחבות מודעות טקסט תרצו להשתמש בקמפיין שלכם. מומלץ ואף רצוי להשתמש בהרחבות על מנת לשפר את יחס ההמרה בקמפיין.

הרחבות למודעה בגוגל אדוורדס

הרחבות למודעה בגוגל אדוורדס

הרחבות אשר ניתנות לבחירה הן:

 • מיקום – הוספת מיקום למודעה ואפשרות לניווט במפות גוגל. מתאים לעסקים שרוצים להגדיל את כמות המבקרים במתחם העסק.
 • Sitelinks– הוספת קישורים נוספים במודעה מעבר לכתובת עמוד הנחיתה. הרחבה זו מאפשרת להפנות לקוחות למספר עמודים באתר הבית של העסק ממודעה אחת.
 • התקשר – הוספת אפשרות להתקשרות ישירות דרך המודעה. מתאים לבעלי מקצוע שרוצים לשפר את כמות הפניות הטלפוניות מלקוחות.
 • יישום – הוספת קישור לאפליקציה או יישום אחר שפועל בניידים.
 • ביקורות – הצגת ביקורות של גולשים בכדי לחזק את אמינות המפרסם.
 • הסברים – תוספת לפירוט המשני של המודעה שמאפשר לכלול יותר מלל במודעה.
 • תוספי מידע מובנים – במידה וכבר הקמתם בעבר קמפיין אתם יכולים להוסיף הרחבות ישנות.

רוצים ללמוד עוד על שדרוג מודעת טקסט בקמפיין ממומן עם הרחבות גוגל AdWords? לחצו כאן.

קביעת זמנים לפרסום בגוגל

בשלב זה תדרשו לקבוע את זמני ההפעלה של הקמפיין.

קביעת זמני פרסום למודעות גוגל

קביעת זמני פרסום למודעות גוגל

תאריך התחלה וסיום

יש להגדיר תאריך התחלה וסיום לקמפיין. ברירת המחדל במערכת גוגל אדוורדס היא להתחיל לפרסם בהקדם האפשרי, כלומר באותו היום, ללא תאריך סיום לקמפיין. במידה ואתם רוצים להתחיל את הפרסום בגוגל במועד מאוחר יותר, למשל אתם רוצים להתחיל לפרסם רק ביום ראשון של השבוע הבא או בתחילת החודש, אתם יכולים לקבוע תאריך עתידי. אתם גם יכולים לקבוע תאריך סיום לקמפיין, למשל אם הקמפיין צפוי להסתיים בסוף החודש או במועד סיום ידוע של מבצע, אתם יכולים להגדיר לגוגל תאריך להשהות את הקמפיין.

תזמון מודעות לפי ימים ושעות

במידה ואתם רוצים שקמפיין הממומן שלכם יפרסם בשעות ספציפיות בלבד במהלך היום, אתם צריכים להגדיר את שעות הפעילות היומית של הקמפיין. בוחרים כל יום בשבוע שבו מתוכנן הקמפיין לפעול ואת מסגרת השעות שבה יופעל הפרסום בגוגל. בדוגמה לעיל למשל אפשר לראות שהוגדר פרסום בימים ראשון עד רביעי בין השעות 10:30-21:15 וביום חמישי בין השעות 10:30-20:00.

כתיבת מודעת פרסום ראשונה

לאחר שסיימנו עם ההגדרות הבסיסיות של הקמפיין אפשר לעבור לכתיבת מודעות הפרסום של הקמפיין. בשלב זה תדרשו לכתוב מודעת קמפיין אחת ראשונה. לאחר מכן תוכלו לכתוב עוד מודעות אם תרצו בממשק הקמפיינים.

כתיבת מודעת פרסום בגוגל

כתיבת מודעת פרסום בגוגל

מודעת טקסט בנויה מכתובת URL של עמוד הנחיתה, כותרת ראשית 1, כותרת ראשית 2 ותיאור תמציתי של המודעה. חשוב לקחת זמן ולעבוד על מודעת הטקסט של הקמפיין שלכם. בכל שלב אתם יכולים לקבל תצוגה מקדימה בצד שמאל של המסך.

דאגו שמודעת הטקסט הראשונה תירשם על פי חוקי גוגל ושהיא תכלול מלל רלוונטי. אתם גם יכולים לקרוא עוד על איך לבנות מודעת טקסט מושכת לקמפיין פרסום בגוגל אדוורדס? בכדי לא לעשות טעויות.

הזנת רשימת מילות המפתח של הקמפיין

בשלב האחרון בהגדרות הקמפיין תדרשו כמובן להזין את רשימת מילות המפתח של הקמפיין במסך הבא:

מילות מפתח בקמפיין גוגל אדוורדס

מילות מפתח בקמפיין גוגל אדוורדס

הכניסו את כל מילות המפתח שקבעתם מראש שיהיו בשימוש בקמפיין (כל מילה בשורה נפרדת). גם אם הרשימה שלכם לא מלאה, זה בסדר. לאחר הקמת הקמפיין תוכלו בכל שלב לערוך את רשימת מילות המפתח שלכם.

הזנת פרטי עסק ותשלום

עכשיו כל מה שנשאר לכם בכדי להעלות את הקמפיין לאוויר הוא להשלים לגוגל את פרטי התשלום עבור הוצאות הפרסום. במסך התשלומים של מערכת גוגל אדוורדס תתבקשו לבחור את ארץ המוצא שלכם.

הגדרת חשבון בגוגל אדוורדס

הגדרת חשבון בגוגל אדוורדס

יש לבחור את ישראל וללחוץ על המשך. זה יעביר אתכם למסך שתדרשו להשלים את פרטי העסק כמו שם לקוח, שם עסק, טלפון, כתובת ומיקוד לקבלת חשבונית מגוגל. יש לרשום את הפרטים באנגלית.

הזנת פרטי תשלום במערכת גוגל אדוורדס

הזנת פרטי תשלום במערכת גוגל אדוורדס

ולסיום אתם מזינים את כרטיס האשראי או מספר חשבון שממנו ישולם הוצאות הפרסום לגוגל.

הוספת כרטיס אשראי במערכת גוגל אדוורדס

הוספת כרטיס אשראי במערכת גוגל אדוורדס

אישור פרטי התשלום ישלים את תהליך הקמת הקמפיין ויעביר אתכם לממשק מערכת גוגל אדוורדס לבחינת הקמפיין שהקמתם.

מזל טוב! הקמתם את קמפיין הפרסום הממומן הראשון שלכם בגוגל אדוורדס!