פרסום במונחי חיפוש המציינים מותגים היא טכניקת פרסום בגוגל המתאימה לחברות גדולות בעלות מותגים מוכרים, אך במקרים מסוימים יכולה להתאים גם לעסקים קטנים שרוצים לנצל עד תום את תקציב הפרסום בגוגל אדוורדס ולהבטיח שגולשים המחפשים ספציפית את העסק לא יגיעו בטעות למתחרים. האם קמפיין פרסום בגוגל לאתר שלך צריך לכלול מילות מפתח המציינות מותגים מוכרים בתחום ואת שם העסק שלך? יש לנו מספר נקודות למחשבה שיעזרו לך להחליט האם כדאי להשתמש בטכניקת הכללת שמות מותגים ברשימת מילות המפתח של הקמפיין.

מודעות קמפיין פרסום בגוגל אדוורדס מופיעות כאשר גולש הקליד מונח חיפוש מסוים התואם את אחת ממילות המפתח המוגדרות בקמפיין. למשל, מודעות של קמפיין הכולל את מילת המפתח "קבלן שיפוצים" יכולות להופיע כאשר גולשים מקלידים מונחי חיפוש כגון "קבלן שיפוצים בחיפה", "קבלן שיפוצים אמין" ועוד.

עסקים המפרסמים בגוגל רוצים לתפוס את תשומת הלב של לקוחות פוטנציאליים כאשר הם מחפשים מונחים מסוימים במנוע החיפוש של גוגל, מתוך המחשבה שגולשים המחפשים מונח מסוים בגוגל רוצים לקנות מוצר או לקבל שירות הקשור לאותו מונח חיפוש. גוגל לא מגבילה מפרסמים במונחי חיפוש, כך שכל עסק יכול להגדיר כל ביטוי שהוא חפץ בו כמילת מפתח בקמפיין פרסום ממומן בגוגל אדוורדס.

פרסום במונחי חיפוש הכוללים שמות מותגים

טכניקה נפוצה בקרב מפרסמים בכדי להגדיל את כמות הפניות מהפרסום בגוגל, ואף בקרב עסקים מסוימים הכרחית לקבלת תמורה מספקת מהפרסום בגוגל, היא הכללת שמות מותגים ברשימת מילות המפתח של הקמפיין. טכניקת זו מתבססת על ההבנה שגולשים המקלידים בגוגל שמות מותגים לא בהכרח רוצים לקבל מענה אך ורק מאותה חברה מוכרת, אלא זקוקים למענה על צורך מסוים המתקשר לשם של אותו מותג.

דוגמה מצוינת לכך היא למשל מונח חיפוש כמו "נעלי נייקי" אשר כולל את מותג הנעליים הידוע אך לא בהכרח מעיד על כך שהגולשים רוצים לקנות נעליים רק ישירות מחברת נייקי העולמית, אלא, הגולשים מחפשים מענה לצורך של רכישת נעלי ספורט מתוצרת נייקי ואף סיכוי גבוה שהם ישקלו אופציות נוספות של נעלי ספורט ממותגים אחרים.

ניתן לראות בתמונה הבאה שבתוצאות החיפוש הממומנות בגוגל יש את חברת נייקי המפרסמת מודעות תחת המותג שלה ועוד שתי אתרים אחרים חיצוניים המוכרים נעליים של נייקי ומפרסמים גם כן במונחי חיפוש עם שם המותג "נייקי".

חשוב לציין: גוגל מאפשרת לעסקים לפרסם במונחי קידום המציינים מותגים מוכרים, אך מגבילה את השימוש בשמות המותגים הללו במודעות הטקסט עצמן. בניית מודעת טקסט המציינת מותג חיצוני לעסק יכולה להיפסל על ידי גוגל. ניתן לקרוא עוד על סיבות לדחייה של מודעות פרסום בגוגל בכתבה הבאה.

הוספת מונחי קידום הכוללים שמות של מותגים לרשימת מילות המפתח רק לאחר בדיקת נפחי חיפוש

שימוש בטכניקת הכללת מותגים במילות המפתח של קמפיין פרסום ממומן בגוגל יכולה להיות אפקטיבית במידה ומונחי החיפוש המציינים שמות מותגים מסוגלים לייצר תנועה מספיק גדולה של גולשים. לכן, בשלב הראשון חשוב לבדוק את הכדאיות של הוספת מונחי קידום שכאלו על ידי בדיקת נפחי חיפוש בכלי מתכנן המילים של גוגל.

במסך הקמפיינים של חשבון האדוורדס לחצו על שלושת הנקודות האנכיות בצד שמאל בכדי לפתוח את תפריט הכלים ולחצו על מתכנן מילות המפתח.

מתכנן מילות המפתח

מתכנן מילות המפתח

בחלונית חפש מילות מפתח חדשות באמצעות ביטוי, אתר או קטגוריה הכניסו את שמות המותגים שאתם מעוניינים לבדוק את כדאיות הוספתם לרשימת מילות המפתח של הקמפיין. אל תשכחו לוודא שגוגל מוגדר לפי מיקוד של ישראל על מנת לקבל נתונים מתאימים של נפח החיפושים.

נניח שבעל חנות נעלי ספורט רוצה להקים קמפיין פרסום ממומן בגוגל ושוקל אילו מילות מפתח הוא רוצה להגדיר לקמפיין. האם כדאי לו לפרסם גם במונחי קידום אשר כוללים את מילות המפתח "נעלי נייק" ו"נעלי אדידס"?

חיפוש מילות מפתח באדוורדס

חיפוש מילות מפתח באדוורדס

הוא יכול לבדוק זאת על ידי הכנסת המילים הללו במתכנן המילים ולקבל נפח חיפושים לביטויים אלו ביחד עם הצעות נוספות למילות מפתח הקשורות למונחי חיפוש אלו. לחיצה על קבל רעיונות תוביל אותו למסך הבא:

איתור מונחי חיפוש קשורים למילות מפתח מובילות

איתור מונחי חיפוש קשורים למילות מפתח מובילות

בבדיקה עם כלי מתכנן המילים בעל חנות הנעליים יכול להיווכח שקיים נפח חיפוש חודשי גבוה לביטויים "נעלי נייק" ו"נעלי אדידס". בעל החנות יכול גם לקבל רעיונות נוספים למותגי נעליים שכדאי לפרסם אותם בגוגל כגון "אסיקס" ו"סקוני".

עסקים יכולים להשתמש בכלי מתכנן המילים לבחון האם יש נפחי חיפושים לשם המותג שלהם, למותגים של החברות המתחרות בתחום ולשלל מותגים מוכרים הרלוונטיים לתחום הפעילות של העסק.

4 דרכים שהכללת שמות מותגים במילות המפתח יכולה לתורם לקמפיין פרסום בגוגל

חוסר ההגבלה על שימוש בשמות מותגים במילות מפתח של קמפיין פרסום בגוגל מאפשרת לכל עסק להשתמש בשמות של מותגים מוכרים ברשימת מילות המפתח שלו, להתחרות על מונחי קידום המציינים את שמות המתחרים בתחום שבו הוא פועל וכמובן להציב מודעות פרסום במונחי קידום הכוללים את שם העסק שלו.

הכללת מונחי חיפוש המציינים מותגים ברשימת מילות המפתח של קמפיין פרסום ממומן בגוגל יכולה לתרום לקידום אתר עסקי בדרכים הבאות:

1. הגעה ללקוחות פוטנציאליים נוספים

כפי שהראנו בהתחלת הכתבה, עסקים יכולים לחשוף את מודעות הפרסום שלהם במגוון מונחי חיפוש פופולאריים הכוללים גם שמות מותגים מוכרים. חנויות אינטרנט קמעונאיות שמוכרות מותגים, עסקים המעניקים שירותים הכוללים מוצרים ידועים וכו' יכולים לאתר בכלי מתכנן המילים ביטויים לפרסום בגוגל שיעניקו להם חשיפה נוספת בקרב לקוחות פוטנציאליים.

2. חיזוק התחרות מול מפרסמים אחרים בגוגל

פרסום על מילות מפתח הכוללות שמות מותגים של מתחרים הוא עניין מסובך, אך שיטה זו יכולה בהחלט להוביל להגדלת כמות הפניות של לקוחות פוטנציאליים מגוגל. אם אתם מאמינים שאתם מעניקים מוצר או שירות טוב יותר מהמתחרים שלכם, אין שום סיבה שלא תפרסמו את השירות שלכם גם ללקוחות המחפשים את המוצרים והשירותים של המתחרים. אך חשוב שתזכרו שבשום אופן אסור לכם להשתמש בשמות המתחרים במודעות הפרסום עצמן.

3. השגת פניות בעלויות קליקים נמוכות יותר

בהרבה המקרים המחיר הממוצע לקליק במונחי קידום של שם מותג זולים יותר ממונחי קידום כלליים. בעקבות כך, פרסום על מותגים מוכרים יכול לאפשר לעסק לייצר פניות בעלות נמוכה יותר בהשוואה לפרסום במילות מפתח כלליות.

לדוגמה, מחקר מילות מפתח למעבדת מחשבים יגלה שמילת מפתח כללית כמו "מעבדת מחשבים" עולה כמעט פי שתיים ממילת מפתח ממוקדת מותג כמו "מעבדת HP". 6.07 ₪ למונח מעבדת מחשבים לעומת רק 3.9 ₪ למונח מעבדת HP.

השוואת עלויות למונחי חיפוש

השוואת עלויות למונחי חיפוש

במקרה כזה קמפיין פרסום בגוגל למעבדת מחשבים המעניקה שירות גם למחשבי HP יכול לייצר פניות נוספות של לקוחות פוטנציאליות הזקוקים לשירותי מעבדת מחשבים בעלויות נמוכות יותר מהגדלת תקציב הפרסום במילות מפתח כלליות.

4. פרסום בגוגל על שם העסק מונע מהמתחרים לגנוב לקוחות פוטנציאליים

כפי שאתם יכולים להתחרות על מונחי חיפוש המציינים את המתחרים שלכם, אתם עלולים לגלות שהמתחרים משתמשים בשם העסק שלכם כחלק מהפרסום בגוגל. במידה ומתחרה מציין את שם העסק שלכם במודעות הפרסום אתם יכולים לבקש מגוגל שיסירו את המודעה, אך במידה והמתחרה פועל תחת הנחיות גוגל אדוורדס, הדרך היחידה שלכם למנוע ממנו לגנוב לכם לקוחות היא על ידי הוספת שם העסק שלכם למילות המפתח של גוגל. תוכלו להימנע מאיבוד של גולשים המחפשים אתכם בגוגל אך לא טורחים לגלגל מטה לתוצאות החיפוש האורגניות.