מפרסמים בגוגל אדוורדס יכולים להשתמש במגוון רחב של אסטרטגיות פרסום באינטרנט לעסקים קטנים על מנת לקדם את העסק שלהם, אך חשוב לדעת שלא בהכרח כל אסטרטגיית פרסום עסקים בגוגל מתאימה לכל מפרסם.

עסקים רבים אינם רואים תוצאות טובות מגוגל אדוורדס בגלל שהם בחרו לפעול על פי אסטרטגיית פרסום בגוגל שאינה תואמת את יעדי השיווק של העסק.

האם גם העסק שלך חוטא באותה טעות? להלן מספר אסטרטגיות פרסום בגוגל שאולי לא בהכרח מתאימות לפעילות העסק שלך.

בתחום הפרסום באינטרנט ישנן שלל אסטרטגיות וטכניקות פרסום אונליין אשר עוזרות לעסקים קטנים המפרסמים דרך גוגל אדוורדס להצליח לעמוד במטרות הפרסום שלהם.

עסקים יכולים להשתמש בשלל אסטרטגיות וטכניקות פרסום פופולאריות בגוגל אדוורדס בכדי לייצר הכרה במותג העסק בקרב גולשים ולמשוך לקוחות פוטנציאליים ליצור קשר עם העסק.

עם זאת, מפרסמים בגוגל חייבים לדעת שלא בהכרח כל אסטרטגיית שיווק אינטרנטית או שיטת פרסום בגוגל בהכרח מתאימה לכל סוג עסק.

עסקים המפרסמים בגוגל חייבים לבחור באסטרטגיות המתאימות ביותר עבור מטרות הפרסום שלהם, ובמקביל, להימנע משיטות פרסום בגוגל שבסופו של דבר יכולות להוביל לאי עמידה ביעדי השיווק של העסק מגוגל.

אנו רוצים לשתף אתכם במספר אסטרטגיות פרסום פופולאריות בקרב מפרסמים בגוגל שלא בהכרח מתאימות ליעדי פרסום שונים, ושכדאי לכם לשקול מחדש את השימוש בהם במידה ואינכם מרוצים מתוצאות הקמפיינים של העסק בגוגל.

פרסום בגוגל דרך קמפיינים לרשת החיפוש בלבד

רשת החיפוש של גוגל היא המקום הנכון ביותר עבור עסק המתחיל את צעדיו הראשונים בפרסום באינטרנט.

ניתן להגיע ללקוחות פוטנציאליים דרך מנוע החיפוש של גוגל ברגע שהם מחפשים מענה לצורך מסוים ולהציע להם את הפתרון של העסק עם סיכויים גבוהים מאוד לייצר המרות (פנייה של אותם לקוחות לעסק).

במידה ואתם רוצים לקבל תוצאות מהירות מהפרסום שלכם בגוגל אז פתיחת קמפיין לרשת החיפוש בלבד היא דרך מצוינת לייצר פניות לעסק.

כאשר אתם פותחים קמפיין פרסום ראשון בגוגל בחרו באפשרות של "רשת החיפוש" כפי שמסומן בתמונה הבאה:

סוגי מסעות פרסום בגוגל אדוורדס

סוגי מסעות פרסום בגוגל אדוורדס

עסקים רבים בוחרים למקד את מאמצי הפרסום שלהם אך ורק ברשת החיפוש של גוגל.

חלקם מתוך המחשבה שהפרסום ברשת החיפוש הוא המקום היחיד שמייצר באמת פניות של גולשים בעסק, וחלקם עקב החשש לפרסם ברשת המדיה של גוגל, אך בכל מקרה, התמקדות רק ברשת החיפוש של גוגל אינה מתאימה לכלל העסקים.

פרסום באינטרנט לעסקים קטנים על ידי פרסום ברשת החיפוש בלבד מתאים יותר לעסקים שמטרתם לייצר פניות מגוגל של גולשים הזקוקים למענה מידי כגון אינסטלטורים, נהגי מוניות ובעלי מקצוע שונים.

עסקים שרוצים ליצור תנועה של גולשים מגוגל ובוחרים לפרסם רק ברשת החיפוש מוותרים על לקוחות פוטנציאליים רבים שלא גולשים במנועי החיפוש.

רשת החיפוש של גוגל היא לא זירת הפרסום היחידה שהעסק שלך צריך להתמקד בה, מומלץ לשקול להוסיף קמפיינים נוספים שמטרתם לייצר תנועה נוספת של גולשים לאתר העסק מרשת המדיה של גוגל, בין אם זה מקמפיין מודעות מדיה או בין אם זה מקמפיין רימרקטינג.

לדוגמה, אתם יכולים לנסות ולהגדיל את כמות הפניות בגוגל בעזרת קמפיין שיווק אתרים באינטרנט באמצעות קהלים דומים בגוגל של רשת המדיה.

הגעה למקום הראשון בגוגל בכל מחיר

עסקים רבים המפרסמים בגוגל נלחמים להופיע במקום הראשון בגוגל מתוך ההנחה שהמקום הראשון נחשף הכי הרבה לגולשים ומשיג את מרבית ההקלקות.

בעוד שהנחה זאת בהחלט מגובה בנתונים של גוגל (75% מהקלקות הגולשים הן בגין שלושת המקומות הראשונים בתוצאות החיפוש), הופעה במקום הראשון בכל מחיר אינה בהכרח תוביל לביצועים הטובים ביותר.

מכיוון שהמיקום הראשון בתוצאות החיפוש גורר את עלות המחיר לקליק הגבוהה ביותר, עסקים רבים המתמקדים בהופעה במקום הראשון בגוגל מנצלים מוקדם מדי את תקציב הפרסום החודשי שלהם ונאלצים להפסיק את הפרסום בימים האחרונים של החודש. כך אותם עסקים מאבדים לקוחות פוטנציאליים רבים.

קיימים הרבה עסקים, במיוחד בתחום המסחר והשירותים, אשר עדיף להם לאזן טוב יותר את תקציב הפרסום החודשי על הקלקות גולשים במיקומים 2-3.

לדוגמה, בעלי מקצוע שעובדים על בסיס הצעת מחיר יכולים לכוון למיקומים 2-3 מתוך מחשבה שרוב הגולשים גם ככה יוצרים קשר עם מספר בעלי מקצוע במקביל על מנת להשוואות הצעות מחיר.

כלומר, המפרסם שבמקום השני מקבל את אותה כמות פניות כמו המפרסם במקום הראשון במחיר לקליק נמוך יותר.

מיקום ממוצע של מודעה ממומנת בגוגל

מיקום ממוצע של מודעה ממומנת בגוגל

הופעה במיקום ממוצע של 1.2 (מקום שני) כמו בדוגמה לעיל יכולה להוביל לכמות הקלקות גבוהה בעלויות מחיר ממוצע לקליק נמוכות בהרבה מהנדרש בכדי להופיע במקום הראשון בגוגל.

פרסום בגוגל בכל מונחי החיפוש הרלוונטיים (Long Tail)

אחת מאסטרטגיות הפרסום הפופולאריות ביותר בגוגל היא אסטרטגיית ה"זנב הארוך" שדוגלת בהכללת כמה שיותר מילות מפתח רלוונטיות בקמפיין, גם אם נפח החיפושים של אותן מילות מפתח נמוך, על מנת להגיע לכמה שיותר לקוחות פוטנציאליים.

אסטרטגיית הזנב הארוך צברה פופולאריות בקידום האורגני ואומצה על ידי מפרסמים רבים בגוגל אדוורדס, בהנחה שפרסום בהרבה מילות מפתח מובילה לכמות חשיפה גדולה יותר, מה שמייצר יותר קליקים.

אך בפועל עסקים רבים מגלים שרשימת מילות מפתח ארוכה אינה אפקטיבית בפרסום בגוגל כמו בקידום אורגני.

הקמת קמפיין פרסום בגוגל עם רשימה אינסופית של מילות מפתח יכולה ליצור חוסר רלוונטיות של מודעות הפרסום בחלק גדול ממילות המפתח, מה שמוביל לקבלת דירוג איכות מודעות נמוך מגוגל.

בעקבות כך, עסקים המשווקים מספר מצומצם של שירותים יתקשו להופיע במקומות הגבוהים בגוגל במונחי החיפוש הרחוקים מפעילות ליבת העסק.

למשל, ובמיוחד כאשר מדובר בפרסום בגוגל לעסקים קטנים, מודעת פרסום של חברת מוניות תתקשה לקבל ציון איכות גבוה במונח החיפוש "הסעות לשדה התעופה" אם המודעה אינה מציינת במפורש את השירות הזה.

למזלנו גוגל מודעת לחוסר האפקטיביות של אסטרטגיית פרסום הזנב הארוך בקרב סוגי עסקים שונים, מה שהוביל עם השנים להכנסת אפשרות ההתאמה לביטוי.

המפרסמים של היום יכולים להגדיר התאמות רחבות או התאמות מדויקות למילות מפתח במקום לבנות רשימות ארוכות של מילות מפתח בשלל שינויים בכדי להגיע לכמה שיותר גולשים רלוונטיים.

הרבה יותר פשוט וקל להתמקד במספר מילות מפתח מרכזיות בתחום פעילות העסק ולהגדיר הרחבה לביטוי בהתאם למיקוד הנדרש.

כך העסק יכול להתמקד במילות המפתח המביאות את המקסימום רלוונטיות עם הידיעה שהקמפיין מייצר הקלקות גם דרך מונחי חיפוש קרובים.

ניתן לראות לעיל פלט הקלקות של מונחי חיפוש מלשונית מונחי חיפוש בכרטיסיית מילות המפתח.

קמפיין זה קיבל הקלקות דרך מונחי חיפוש לא מוגדרים בעקבות שמירה על התאמה רחבה. מנהל הקמפיין יכול דרך פלטים אלו לפקח על מונחי החיפוש הרלוונטיים ולמנוע הקלקות מיותרות דרך הוספת מילות מפתח שליליות במידה ונדרש לכך במהלך פעילות הקמפיין בגוגל.

בניית חשבון אדוורדס על פי המוצרים של העסק

מומחים רבים בתחום הפרסום לעסקים בגוגל ממליצים לעסקים לבנות את הקמפיינים וקבוצות המודעות בחשבון האדוורדס על פי המוצרים והשירותים שהעסק מציע ללקוחות שלו.

כפי שציינו בכתבה של עצות למפרסם המתחיל בגוגל, חשוב לדאוג למבנה חשבון אדוורדס התואם לפעילות העסק מכיוון שמבנה שכזה הופך את ניהול הפרסום בגוגל לאינטואיטיבי יותר.

אך באותה נשימה אנו רוצים להזהיר עסקים בעלי תקציב פרסום מוגבל בגוגל מפתיחת מספר רב של קמפיינים.

עסקים קטנים המוכרים אונליין ויש להם תקציב פרסום מזערי צריכים לבנות לאט ובהדרגה את חשבון האדוורדס שלהם קמפיין אחר קמפיין.

להתמקד ראשית במוצרים בעלי הרווחיות הגבוהה ביותר של העסק, ולאחר מכן בצעדים קטנים, לפתוח קמפיינים נוספים בגוגל אדוורדס למוצרים נוספים.

חברות גדולות המפעילות מכירה אונליין של שלל מוצרים צריכות לקחת בחשבון שפרסום בגוגל של תמהיל המוצרים שלהם דורש תקציבים גדולים.

הפעלת 10-20 קמפיין במקביל דורש ניהול של מומחה פרסום לעסקים בגוגל שינהל תקציב פרסום יומי גבוה.

הניסיון לייצר חשיפה לגולשים עבור כלל המוצרים או השירותים של העסק דורש תקציב פרסום משמעותי שלא בהכרח כל העסקים יכולים להרשות לעצמם בתחילה.

להתחיל לפרסם בגוגל עם רימרקטינג

שילוב אסטרטגיה של שיווק מחדש לעסק המפרסם באינטרנט בכלל, ובגוגל אדוורדס בפרט היא חיונית.

בגוגל אדוורדס מפרסמים יכולים להפעיל קמפיין רימרקטינג ברשת המדיה של גוגל או ברשת החיפוש בלבד על פי מאפייני קהל הלקוחות הפוטנציאלי במטרה למקד את הפרסום בקרב גולשים שכבר הביאו עניין בפניה לעסק.

מפרסמים יכולים להשיג שיעורי המרה גבוהים יותר בפרסום ממוקד על מבקרים באתר מכיוון שמבקרים אלו הם לרוב גולשים בעלי סבירות גבוהה לפנות לעסק.

חברות רבות המתמחות בפרסום ממומן בגוגל מציעות לעסקים להתחיל את הצעד הראשון שלהם עם אדוורדס דווקא עם קמפיין רימרקטינג.

התיאוריה שעומד מאחורי ההצעה הזאת היא שקמפיינים של רימרקטינג הם בממוצע בעלי יחסי המרה טובים יותר מקמפיינים רגילים בגוגל ולכן רצוי לעסק להתחיל עם רימרקטינג בכדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר כבר מהקמפיין הראשון.

התחלה עם קמפיין רימרקטינג מתאימה יותר לעסקים גדולים שיש להם תנועה יומית מסיבית של כניסות לאתר, כמו למשל חנויות אונליין גדולות, אשר באמת ניתן בעזרת מערכת גוגל אדוורדס לפרסם כבר בימים הראשונים לקהל המבקרים באתר.

מצד שני, עסקים קטנים שרק מתחילים לפרסם בגוגל לא יכולים להשתמש בקמפיינים של רימרקטינג מכיוון שמערכת גוגל דורשת מינימום של 1000 כניסות גולשים לאתר לפני שהקמפיין רימרקטינג בכלל מתחיל לפעול.

אז אם אתם עסק חדש שמתחיל לפרסם ישר עם רימרקטינג, אל תתפלאו אם לא תזכו לראות פעילות כלשהי בשבועות הראשונים.

עסקים חדשים צריכים לבנות מערך פרסום המייצר תנועה של גולשים אל דף נחיתה ייעודי, ולאחר מכן עם הזמן, לחזק את הפרסום בגוגל על ידי שילוב קמפיינים של רימרקטינג וקהלים דומים.