כחלק מקמפיין פרסום בגוגל ממומן, תידרשו לקבוע אילו סוגי מודעות פרסום בגוגל הכי מתאימות לקמפיין שלך בהתאמה לסוג המוצר או השירות שאתה מעוניין לפרסם ובהתאם לפלטפורמה האינטרנטית שבו מתמקד הקמפיין

רשת גוגל הנה רשת אינטרנטית ענפה אשר כוללת את מנוע החיפוש הפופולארי של גוגל, את אתרי גוגל השונים כגון יוטיוב, אתרי אינטרנט המשתפים פעולה עם תשתית גוגל אדוורדס, אפליקציות גוגל, אפליקציות בניידים, וגוגל פלוס. גוגל אדוורדס מעניק לעסק שלך את היכולת להגיע למיליוני המשתמשים הקיימים ברשת גוגל ולפרסם את שירותי העסק שלך בעזרת מודעות פרסום שונות.

מודעות גוגל אדוורדס הן הדרך שלך למשוך לקוחות פוטנציאליים לדף נחיתה או אתר ובכך לעורר מודעות לפעילות העסקית שלך בקרב גולשים ולקוחות פוטנציאליים. קיים מבחר מגוון של מודעות פרסום בגוגל אשר מתאימות למטרות פרסום שונות:

מודעות טקסט פשוטות

הסוג הנפוץ והשכיח ביותר של מודעות פרסום לעסקים בגוגל הן מודעות הטקסט הפשוטות. מודעות אלו ניתן לראות ב-4 תוצאות החיפוש של גוגל בראשית העמוד, ב-3 תוצאות החיפוש בתחתית העמוד ובאתרי אינטרנט שונים ברשת גוגל. מודעת טקסט פשוטה בנויה מכותרת מודגשת (מתארת את שם העסק, המוצר או השירות של העסק וכוללת את מילת המפתח הרלוונטית לחיפוש), כתובת URL של האתר או דף הנחיתה וטקסט תיאורי קטן.

מודעות טקסט מתאימות לכל מי שרוצה לנהל קמפיין פרסום ממומן בגוגל במנוע החיפוש בצורה פשוטה ויעילה במספר מילות מפתח. אם אתה בעל מקצוע המפרסם ברשת החיפוש של גוגל או עסק שרוצה להגדיל את כמות הכניסות לאתר, אז מודעת טקסט היא דרך מצוינת להתחיל לפרסם את העסק בגוגל.

מודעות טקסט עם הרחבות (Ads Extensions)

גוגל אדוורדס מעניק אפשרויות הרחבה למודעות הטקסט הפשוטות. הרחבות אלו יכולות לשפר את הביצועים של קמפיין הפרסום בגוגל. הרחבות לדוגמה שניתן להוסיף למודעת טקסט הן למשל מספר טלפון להתקשרות מיידית, קישורים נוספים במודעת הטקסט לעמודים פנימיים באתר, ניווט למיקום העסק, רייטינג ביקורת גולשים, טקסט נוסף ועוד.

שדרוג מודעות טקסט בעזרת הרחבות של גוגל אדוורדס הינו ללא עלות ואינו מעלה את המחיר לקליק, להיפך, הרחבות למודעת טקסט צפויות לשפר את יחס ההמרה של המודעה אם משתמשים בהן באופן יעיל ונכון.

מודעת תמונה לרשת המדיה

לצד מודעות טקסט ניתן גם לפרסם מודעות תמונה המושכות יותר את העין. מודעות תמונה מוצבות חזותית באתרים שונים ברשת גוגל, אתרים ישראלים פופולאריים, יוטיוב, פורומים וכו'.

תמונה חזותית בדרך כלל מושכת יותר את העין של הגולשים לעומת מודעת טקסט פשוטה. מודעת תמונה מצוינת כהשלמה לקמפיין פרסום מודעות טקסט במנוע החיפוש של גוגל במטרה להגדיל חשיפה לקהל לקוחות פוטנציאלי רב יותר דרך אתרים ואפליקציות או בכדי ליצור מודעות למותג מסוים.

מודעת וידאו

דרך חזותית עוד יותר לפרסם מוצר או שירות ברשת גוגל היא באמצעות מודעת וידאו. מודעה של וידאו יכולה להיות סרטון שמתנגן לפני סרטון יוטיוב או מודעת וידאו הנמצאת בעמוד של אתר המשתף פעולה עם גוגל אדוורדס. מודעות וידאו מתאימות לקמפיינים שמטרתם היא לייצר חשיפה בקרב כמה שיותר גולשים. לדוגמה כל פעם שחברת תנובה מוציאה לשוק מעדן חלב חדש אז קמפיין הפרסום שלה כולל מודעות וידאו שמתנגנות לפני סרטונים פופולאריים ביוטיוב ובאתרים פופולאריים בישראל בכדי לחשוף כמה שיותר את המוצר החדש שלהם לגולשים בישראל.

מודעות פרסום אפליקציה

גוגל אדוורדס מאפשר להציב מודעות פרסום ייחודיות לשיווק של אפליקציות ניידים ונייחים, המודעה בנויה כך שהיא תכיל קישור הורדה מהירה של האפליקציה דרך חנות האפליקציות של גוגל. ניתן להציב מודעת פרסום אפליקציה במילות חיפוש רלוונטיות במנוע החיפוש, באפליקציות ניידים דומות ובאתרים העוסקים בנושאים התואמים את האפליקציה. למשל מודעה על אפליקציה למסחר בבורסה יכולה להיות מוצבת במילות חיפוש כגון "ניהול מסחר בבורסה" ו"ניהול תיקי השקעות", באפליקציות דומות לניהול מחסר בבורסה ובאתרים כמו דה מרקר.

מודעת קניית מוצר (Shopping Ad)

מודעה זו היא בעצם מודעת תמונה אשר מכילה תמונה של מוצר עם מידע רלוונטי לגבי המוצר כגון שם המוצר, מחיר, מפרט וכו'. מודעות אלו יכולות להופיע בכל מקום שבו יכולה להופיע מודעת תמונה ברשת גוגל, כאשר המטרה של מודעות המוצר הללו היא לתת לגולשים מידע מפורט יותר על המוצר בכדי למנוע הקלקות לא רלוונטיות. מודעות קניית מוצר מצוינות עבור אתרי חנויות מוצרים אונליין המנהלים קמפיין פרסום בגוגל למספר רחב של מוצרים.

מודעות מדיה עשירות

מודעות מדיה הבנויות על אנימציה או וידאו המתאימות את עצמן לפלטפורמה שבה מוצבת המודעה, בין אם זה אתר אינטרנט או בין אם זה אפליקציה, במטרה להשתלב טוב יותר עם תוכן המוצג ולהיות וויזואלי יותר. מודעות אלו הן שדרוג למודעות תמונה אשר מעלות את הסיכוי שגולשים ישימו לב למודעה שלך ויקליקו עליה.