הפעלת ניהול קמפיינים אוטומטי של הצעות מחיר לקליק בקמפיין הפרסום יכול להוביל לשיפור הביצועים בקמפיין בהשוואה לאסטרטגיית התמחור הידנית. אך חשוב לדעת שהצלחה בגין מעבר לתמחור אוטומטי במטרה לשפר ביצועי פרסום בגוגל לעסקים תלויה במספר תנאים מקדימים.

מילות המפתח של הקמפיין קובעות באילו מונחי חיפוש יופיעו מודעות הקמפיין, אך הצעת המחיר לקליק הוא המשתנה המרכזי שיקבע האם המודעות אכן יופיעו בתוצאות החיפוש בגוגל ובאילו מיקומים. במעבר לאפשרות התמחור האוטומטי בקמפיין שלכם אתם מעניקים לגוגל את המושכות לבחור בהצעות המחיר המתאימות ביותר בהתחשב ברשימת מילות המפתח והגדרות נוספות כגון מיקומים, קהלים, מכשירים וכו' בכדי לקבל את הביצועים הטובים ביותר בהתאם לתקציב הפרסום בגוגל.

עסקים רבים המפרסמים בגוגל משתמשים היום באסטרטגיית תמחור אוטומטית, ובכך הם נותנים לגוגל אדוורדס לנהל עבורם את הצעות המחיר לקליק במילות המפתח של הקמפיין. עבור חלק מהעסקים הללו המעבר לתמחור אוטומטי מביא לתוצאות טובות יותר וגם דורש הרבה פחות אנרגיה ומאמץ, אך אצל הרבה עסקים אחרים, יש צורך בשליטה ידנית על תמחור העסק בכדי להשיג את התוצאות הרצויות.

מתי מומלץ לנסות להשתמש בתמחור אוטומטי לקמפיין?

ניהול קמפיינים אוטומטי אינו מיועד לכולם, כאשר הוא פועל הכי טוב עבור עסקים המפרסמים בגוגל בהצלחה כבר הרבה זמן. מעבר לאסטרטגיית תמחור אוטומטית מומלצת לעסקים שמשיגים תוצאות טובות באדוורדס ורוצים להגביר עוד יותר חשיפות, קליקים והמרות בקמפיין.

ישנם מספר תנאים מקדימים שאתם צריכים לעמוד בהם בכדי שיהיה מומלץ לכם לשקול מעבר לתמחור אוטומטי:

הקמפיין פעיל לפחות 30 יום

האלגוריתם של ניהול קמפיינים בגוגל אדוורדס בתמחור אוטומטי של מחיר לקליק מסתמך על נתוני העבר של הקמפיין. במידה ולמערכת אדוורדס אין מספיק נתונים היסטוריים לבסס את האלגוריתם, היא לא תוכל לעשות את השינויים המתבקשים לשיפור התוצאות.

תמחור אוטומטי לא יעבוד כהלכה על קמפיין שלא השלים לפחות 30 יום של פרסום פעיל, כאשר המומחים בפרסום בגוגל ממליצים לחכות עוד יותר לפי ששוקלים אפשרות לעבור לניהול קמפיין אוטומטי.

מודעות הקמפיין השיגו מספיק חשיפות ביחס לנפחי החיפוש של מילות המפתח

מעבר לכך שהקמפיין צריך להיות פעיל לפחות 30 יום, האלגוריתם של גוגל אדוורדס צריך לעבד מספיק נתונים ברמת החשיפות בכדי לבצע שינויים בתמחור המחיר לקליק. מערכת גוגל אדוורדס קובעת את המחיר התחרותי של מילות המפתח בהתאם לאסטרטגיית התמחור האוטומטית ועל סמך נפח חשיפות המודעות הקיים עד כה, לכן, ללא כמות חשיפות מספקת המערכת תתקשה לנהל אוטומטית את תמחור הצעות המחיר.

אם הקמפיין שלכם עדיין לא ייצר כמות נכבדה של חשיפות בהתאם לנפחי החיפוש של מילות המפתח, הבעיה שלכם היא כנראה ברלוונטיות של מודעות הקמפיין. מומלץ לבצע עריכה מחדש של המודעות לפני המעבר לניהול קמפיין אוטומטי.

הקמפיין ייצר לפחות 50 הקלקות בחודש האחרון

בהמשך לכמות החשיפות הנדרשות, לקמפיינים שלא השיגו לפחות 50 הקלקות בחודש האחרון לא מומלץ להשתמש בניהול הקמפיינים האוטומטי של גוגל. גם כאן הרעיון שעומד מאחורי ההגבלה הזאת הוא, ששיפור הביצועים האוטומטי של גוגל לא יכול להתבסס על כמות הקלקות מינימלית של פחות מ-50 הקלקות בחודש האחרון בכדי לעבוד נכונה.

במידה ואתם מנהלים קמפיין פרסום בגוגל שלא מגיע ליותר מ-50 הקלקות בחודש, מומלץ לבחון את נפחי החיפוש של מילות המפתח ולהרחיב את הגדרות המיקוד של הקמפיין.

תקציב הפרסום היומי עומד בדרישות אדוורדס

מערכת גוגל אדוורדס תדרוש מכם להגדיר תקציב פרסום יומי תחרותי ביחס למחירים הממוצעים לקליק במילות המפתח של הקמפיין. לא ניתן להגדיר תקציב יומי נמוך משמעותית ביחס למחירים הממוצעים במילות המפתח במידה ורוצים להשתמש בניהול הקמפיינים האוטומטי של גוגל אדוורדס.

בחירת אסטרטגיות תמחור אוטומטית בהתאם למטרות הפרסום

במידה ואתם עומדים בדרישות המומלצות של גוגל אדוורדס למעבר לניהול קמפיינים אוטומטי, תתבקשו לבחור אסטרטגיית תמחור אוטומטית שעל פיה יפעל האלגוריתם של גוגל בכדי להעניק לכם את התוצאות המשופרות המתאימות ביותר.

קיימות 3 אסטרטגיות תמחור אוטומטי מרכזיות לעסקים:

תמחור אוטומטי למקסום קליקים

מערכת גוגל אדוורדס מתמחרת את הצעות המחיר של הקמפיין לטובת הגדלת שיעור הקליקים של המודעות והגדלת תנועת לקוחות פוטנציאליים לדף הנחיתה. אסטרטגיה זו מתאימה לבעלי מקצוע ששואפים למקסם את כמות הפניות שלהם מפרסום בגוגל.

תמחור אוטומטי לחשיפה מרבית

עסקים שיוצאים בקמפיין לחשיפת מותג צריכים לבחור באסטרטגיית החשיפה המרבית. על פי אסטרטגיה זו מערכת גוגל אדוורדס מתמחרת את הצעות המחיר של הקמפיין לקבלת מקסימום חשיפה של המודעות במילות המפתח הנבחרות.

תמחור אוטומטי למקסום המרות

חנויות אינטרנטיות ועסקים המקדמים דף נחיתה למכירה אונליין יכולים להגדיר אסטרטגיה של מקסום המרות. כאשר אתם מגדירים פעולה מסוימת, למשל קניה דרך עמוד הנחיתה, בתור המרה אז מערכת גוגל אדוורדס מתמחרת את הצעות המחיר במטרה להגדיל את שיעור המרות הקמפיין בקרב פלח הלקוחות הפוטנציאליים.

איך עוברים במערכת גוגל אדוורדס לתמחור אוטומטי?

אם אתם עומדים בתנאים המקדימים לשימוש בתמחור אוטומטי ובחרתם את אסטרטגיית התמחור האוטומטית המתאימה ביותר עבורכם, אתם יכולים לבצע את המעבר לניהול קמפיין אוטומטי.

אתם צריכים להיכנס למסך הקמפיינים במערכת גוגל אדוורדס, ובסרגל הכלים לבחור את כרטיסיית ההגדרות. לחיצה על הכרטיסייה הזאת תעביר אתכם לצפות בהגדרות הקמפיין.

יש לגלול לסעיף אסטרטגיית הצעת מחיר וללחוץ על "ערוך". זה ירחיב לכם את הגדרות אסטרטגיית התמחור כך:

ניהול קמפיינים בגוגל

ניהול קמפיינים בגוגל

אסטרטגיית התמחור שלכם בשלב זה הנה ידנית, לכן, אתם צריכים לשנות זאת לאסטרטגיית תמחור אוטומטית. לחיצה על הכפתור האפור תפתח לכם את רשימת אסטרטגיות התמחור.

אסטרטגיות התמחור בגוגל

אסטרטגיות התמחור בגוגל

יש לבחור את אחת האסטרטגיות המתאימות שהחלטתם עליה מראש או לסמן את הריבוע הלבן בצד שמאל ליד הכיתוב "הפעל מחיר משופר לקליק". לסיום יש ללחוץ על כפתור השמירה הכחול, ומכאן גוגל אדוורדס יבצע אוטומטיזציה על הצעות המחיר לקליק של הקמפיין הספציפי הזה.

3 בעיות נפוצות שצריך להיזהר מהן כאשר עוברים לניהול קמפיינים אוטומטי

חשוב לציין שמעבר לניהול אוטומטי של הצעות המחיר לקליק לא מאפשר לכם לוותר לגמרי על אחריותכם לבצע מעקב על הקמפיין. הרבה עסקים קטנים חסרי ניסיון בפרסום בגוגל עושים טעות בכך שהם מפעילים את התמחור האוטומטי מתוך המחשבה שכך הם לא ידרשו לעקוב ולבצע שינויים בקמפיין על בסיס שוטף. האמת היא, שגם אם אתם מפעילים פרסום אוטומטי בגוגל אדוורדס תדרשו לעקוב ולנתח מדדים להערכת ביצועים של קמפיין פרסום בגוגל אדוורדס.

נוסף על כך, חשוב שתשימו לב לשלושה בעיות נפוצות שיכולות לצוץ כאשר מעבירים את הרשאות ניהול הצעות המחיר למערכת גוגל אדוורדס.

מיקומים נמוכים באסטרטגיית חשיפה מקסימלית

גוגל אדוורדס קובע חשיפה בתור הופעה בתוצאות החיפוש של המודעות הקמפיין לגולשים, אך החשיפה אינה לוקחת בחשבון את מיקום המודעה בדף החיפוש. בעקבות כך, יכול להיות מצב שבו גוגל אדוורדס מתמחר את הצעות המחיר של הקמפיין לחשיפה מקסימלית, אבל חשיפה זו יוצרת הופעה של מודעות הקמפיין במקומות הנמוכים (דירוג 5-8) והפחות נחשקים בדף.

התמקדות במילות מפתח לא רלוונטיות

התמחור האוטומטי של גוגל פועל במטרה להגביר את תנועת הגולשים לדף הנחיתה, ולכן הוא יתמקד במילות המפתח שיובילו למקסימום הקלקות. ברוב המקרים האלגוריתם יתמקד במילות המפתח הפופולאריות ביותר שאתם רוצים למקסם את התקציב עליהם, אך בהחלט יכול להיות מצב שמילת מפתח זניחה ופחות רלוונטית ברשימה שלכם תקבל יותר תשומת לב. יש לעקוב אחר הביצועים של הקמפיין ולבחון האם התמחור האוטומטי באמת משפר את התוצאות במילות המפתח שאתם רוצים לחזק.

הצעות מחיר גבוהות במיוחד

במטרה להתחרות על מיקומים בתוצאות החיפוש מול מתחרים והגדלת שיעור הקליקים, התמחור האוטומטי יכול להגדיל משמעותית את הצעות המחיר במילות מפתח מסוימות. כמובן שאתם יכולים למנוע מצבים כאלו על ידי הגדרת מחיר מקסימום לקליק, אך חשוב בכל זאת לוודא שהתמחור האוטומטי לא מגדיל לסכום המקסימלי את כל הצעות המחיר וגומר את תקציב הפרסום בגוגל מהר מדי.