קידום אתרים מקצועי בגוגל - 7 פעולות שדרוג מקצועיות למפרסמים מתחילים

קידום אתרים מקצועי בגוגל – 7 פעולות שדרוג מקצועיות למפרסמים מתחילים
קידום אתרים מקצועי

פרסום בגוגל הנו אפיק הפרסום המעניק את המקסימום תוצאות ביחס להשקעה כאשר מנהלים אותו בצורה מקצועית וחכמה. במידה ואינך רוצה להעסיק מומחה קידום אתרים מקצועי לניהול הפרסום הממומן בגוגל, חובתך לשאוף לנהל באופן עצמאי את חשבון האדוורדס בצורה המקצועית ביותר. אנו שמחים לשתף איתך מספר פעולות שדרוג מקצועיות המשפרות את הביצועים של פרסום העסק שלך בגוגל.

גוגל אדוורדס הנה מערכת מתקדמת המאפשרת לעסקים לפרסם מוצרים ושירותים בקרב גולשים במנוע החיפוש של גוגל ובאתרי אינטרנט שותפי גוגל. פלטפורמת גוגל אדוורדס נחשבת בעיני רבים לפלטפורמת הפרסום לעסקים היעילה ביותר כיום בשוק עם כמיליוני עסקים המפרסמים בגוגל ישראל.

אך עם זאת, מפרסמים מתחילים רבים מתקשים לפרסם בהצלחה באופן עצמאי בגוגל. אנו נתקלים כל הזמן בבעלי עסקים שוויתרו על הפרסום בגוגל לאחר מספר חודשים של ביצועים חלשים בטענה ש"פרסום בגוגל לא עובד", כאשר בפועל הבעיה בכלל נובעת מניהול שגוי שלהם במערכת אדוורדס.

בכדי לנהל קמפיין פרסום מוצלח בגוגל יש צורך בידע טכני ושיווקי רב. מפרסמים מתחילים בגוגל צריכים לשאוף להרחיב את הידע שלהם בניהול פרסום בגוגל אדוורדס ככל ניתן ולבצע פעולות שדרוג לקמפיין בהתאם. אז אם אתם רוצים לפרסם באופן עצמאי את העסק בגוגל אדוורדס, הרשו לנו להציע מספר פעולות שדרוג מקצועיות שיכולות לשפר את ביצועי הקמפיינים בגוגל:

1. מחלקים נכונה את מילות המפתח לקבוצות מודעות בכדי לשפר את הרלוונטיות

אחת הטעויות הגדולות ביותר שאנו נתקלים אצל עסקים המנהלים בעצמם את הפרסום בגוגל היא, שימוש ברשימת מילות מפתח ארוכה בקבוצת מודעות אחת. רשימת מילות מפתח ארוכה בקבוצת מודעות מונעת מהמפרסם ליצור מודעות פרסום רלוונטיות לכל מוצר ושירות, מה שפוגע בציון האיכות שהמודעות מקבלות מגוגל, ובסופו של דבר פוגע בביצועי הפרסום שלהן בגוגל.

לדוגמה, אולם אירועים המפרסם בגוגל מודעה כללית אחת לרשימת מילות מפתח הכוללת מונחי חיפוש של אולם לחתונה וגם אולם לבר מצווה לא יקבל ציון איכות גבוה מגוגל עקב רלוונטיות נמוכה. לחילופין אם אותו מפרסם ייצור שתי קבוצות מודעות, אחת עם מונחי חיפוש של אולם לחתונה ואחת עם מונחי חיפוש של אולם לבר מצווה, תיווצר לו האפשרות ליצור מודעות פרסום רלוונטיות יותר לכל סוג אירוע.

חלוקת מונחי חיפוש לקבוצות מודעות
חלוקת מונחי חיפוש לקבוצות מודעות

קיבוץ נכון של מילות מפתח לקבוצות מודעות הוא חלק בלתי נפרד מתהליך הקמה מקצועי של קמפיין פרסום ממומן בגוגל, והנו בעל השפעה רבה על ביצועי הקמפיין בגוגל. השקיעו את הזמן בתכנון נכון של חלוקת מילות המפתח בקבוצות מודעות.

תכנון מילות מפתח בקבוצות מודעות לפי רלוונטיות לתוכן
תכנון מילות מפתח בקבוצות מודעות לפי רלוונטיות לתוכן

2. משתמשים במיקוד חכם למילות המפתח במטרה למקד את החשיפה לגולשים הרלוונטיים ביותר

כאשר מוסיפים מילות מפתח לקמפיין פרסום בגוגל מתבקשים לבחור את מידת מיקוד ההתאמה לביטוי של כל מילת מפתח. מיקוד לביטוי מגדיר למערכת אדוורדס את מידת הדיוק של מונחי חיפוש בגוגל למילות המפתח של הקמפיין (המונחים שבהם המפרסם רוצה להציב את מודעות הפרסום). ניתן לבחור בין התאמה רחבה, התאמה רחבה ממוקדת, התאמה לביטוי או התאמה מדויקת.

לחצו כאן בכדי ללמוד עוד על התאמות מיקוד למילות מפתח

לאפשרויות ההתאמה הללו של מילות מפתח יש השפעה רבה על הביצועים של קמפיין פרסום בגוגל, החל מהשפעה על כמות החשיפות של המודעות ועד לשיעורי ההמרה של הקמפיין, לכן חשוב לבצע מיקוד חכם של מילות מפתח בקמפיין.

לדוגמה, מנעולן בקריות יכול ליצור רשימת מילות מפתח עם מספר מונחי חיפוש בהתאמה רחבה ממוקדת על מנת לייצר חשיפה רלוונטית במונחי חיפוש באזור הקריות, ובמקביל, למקד את הפרסום בהתאמה לביטוי עבור מונחי חיפוש מאוד ספציפיים כגון "מנעולן בקרית ים" עם הצעת מחיר מקסימלית גבוהה יותר. כך הוא יכול להבטיח שהמודעה שלו תופיע במיקום גבוה יותר בקרב גולשים שמקלידים בגוגל בדיוק את השירות שהוא נותן.

סוגי התאמה של מילות מפתח
סוגי התאמה של מילות מפתח

מומלץ לשלב בין אפשרויות מיקוד מילות המפתח על מנת לשלוט טוב יותר על חשיפות, קליקים והמרה של הקמפיין.

3. יוצרים שלוש גרסאות של מודעת פרסום בקבוצת מודעות להשגת שיעור הקלקות גבוה

קבוצת מודעת אחת יכולה לכלול מספר בלתי מוגבל של מודעות פרסום, אך למרות זאת, מרבית המפרסמים מסתפקים ביצירת מודעת פרסום אחת בלבד בכל קבוצת מודעות. יצירת מודעת פרסום אחת לכל קבוצת מודעות מונעת מגוגל אדוורדס לבצע אופטימיזציה להצגת מודעות, מה שבסופו של דבר פוגע ביכולת של הקמפיין להשיג מקסימום תוצאות.

האם אתם בטוחים שמודעת הפרסום היחידה שיצרתם בקבוצת המודעות היא המודעה האופטימלית ביותר שתוביל למקסימום קליקים? מאוד קשה ליצור על הניסיון הראשון את מודעת הפרסום המוצלחת ביותר, ובעקבות כך, גוגל ממליצה למפרסמים לבנות בכל קבוצת מודעות לפחות 3 גרסאות שונות של אותה מודעה.

לאחר מכן, יש להפעיל את האופטימיזציה של סבב מודעות במסך קבוצות המודעות בכדי להגדיר לגוגל להעדיף את המודעות שמניבות את הביצועים הטובים ביותר.

הגדרת אופטימיזציה לסבב מודעות
הגדרת אופטימיזציה לסבב מודעות

כאשר ישנן לפחות 3 מודעות שונות בקבוצת המודעות המערכת יכולה לבחון את הגרסאות השונות ולבצע בדיקה של יעילות המודעות עד שתמצא המודעה האטרקטיבית ביותר. כך ניתן להבטיח שתוכן מודעות הפרסום של הקמפיין מניב את התוצאות הטובות ביותר.

4. מנצלים את מגוון הרחבות המודעה של גוגל בכדי לקבל יותר קליקים

ריבוי המפרסמים במנוע החיפוש של גוגל הופכים את התחרות בין עסקים על לקוחות פוטנציאליים בגוגל לקשה במיוחד, כך שחובתו של כל מפרסם לנצל כל דרך אפשרית להתבלט מעל המתחרים. עם זאת, אנחנו עדיין נתקלים בהרבה מפרסמים מתחילים שאינם משתמשים בכל סוגי הרחבות מודעות הטקסט של גוגל.

האם אתם משתמשים רק בהרחבה אחת או שתיים לכל היותר בקמפיין? אתם מפספסים לקוחות פוטנציאליים רבים.

יש הרבה יתרונות לשימוש במספר הרחבות גוגל במודעת טקסט. מחקרים רבים של גוגל מצאו שמודעות טקסט עם הרחבות גוגל משיגות תוצאות טובות יותר מאותן מודעות בלי הרחבות בכלל או רק עם הרחבה אחת. מודעות טקסט עם הרחבות מדורגות גבוהה יותר, תופסות שטח רב יותר במנוע החיפוש של גוגל ומייצרות שיעור הקלקות גבוה יותר.

גוגל אדוורדס מאפשרת לכל מפרסם להשתמש בכמה הרחבות מודעות טקסט שהוא רוצה ללא עלות, כך שרצוי לנצל את תוספות החינמיות בכדי לשפר את נראות מודעות הקמפיין ובכך להגדיל את כמות הקליקים.

5. מוסיפים מילות מפתח שליליות לצמצום הקלקות מיותרות

מפרסמים מתחילים מודעים לחשיבות הרבה של תהליך בניית רשימות מילות המפתח בהשגת תוצאות טובות בקמפיין פרסום ממומן בגוגל. אך במקביל לכך, עדיין יש הרבה מפרסמים שאינם מקדישים את אותה כמות מחשבה ועבודה על בניית רשימות מילות מפתח שליליות.

מילות מפתח שליליות מונעות ממודעות הפרסום של העסק בגוגל להופיע במונחי החיפוש הלא רלוונטיים, ובעקבות כך, יש להם תפקיד חשוב בהשגת החזר השקעה גבוה מהפרסום בגוגל. חלק גדול מהעסקים המפרסמים באופן עצמאי בגוגל, ופונים אלינו לעזרה, מתוודים שהם בכלל לא חשבו על הוספת מילות מפתח שליליות – טעות שאסור לך לעשות.

הגיע הזמן להפסיק לבזבז כסף על קליקים מיותרים בעזרת רשימת מילות מפתח שליליות בקמפיין.

תוכלו להיעזר בכלי מתכנן המילים של גוגל על מנת לאתר מונחי חיפוש לא רלוונטיים הקשורים למילות המפתח של הקמפיין ולקבל רעיונות נוספים למונחי חיפוש לא רלוונטיים ממסך מונחי החיפוש בקמפיין.

6. מחזקים את התחרות על הגולשים החשובים ביותר עם התאמות להצעות מחיר

מערכת גוגל אדוורדס שואפת להעניק למפרסמים גמישות מקסימלית במיקוד הפרסום בגוגל בכדי שהם יוכלו להתחרות בצורה חכמה ואפקטיבית על קהל הגולשים החשוב ביותר עבורם. לשם כך, גוגל אדוורדס מאפשרת למפרסמים לבצע התאמות להצעות המחיר לקליק בפרסום בגוגל על פי משתנים רבים כגון מילות מפתח, מיקומים גיאוגרפיים, סוגי מכשירים, שעה, קהלים מוגדרים מראש, נתונים דמוגרפיים ועוד.

ההתאמות להצעות המחיר מוגדרות כגידול או פיחות באחוזים על הצעת המחיר המקסימלית לקליק המוגדרת כברירת המחדל בקמפיין. כך מפרסמים יכולים לחזק או להחליש את התחרות של הפרסום על גולשים מסוימים בגוגל ולנווט את תקציב הפרסום לקהל הלקוחות הפוטנציאלי שהעסק רוצה לשרת.

דוגמה מצוינת לכך היא, התאמות להצעות מחיר לפי מיקומים גיאוגרפיים. אנו ממליצים לבעלי מקצוע להגדיר כמה רדיוסים באזור השירות שלהם וליצור התאמות הצעות מחיר לאזורים האטרקטיביים ביותר עבורם לעבוד. כך הם יבטיחו שמרבית תקציב הפרסום בגוגל מנוצל לאזורים שהם מעדיפים לעבוד בהם.

רוצים לעבוד בצורה מקצועית יותר עם גוגל – השתמשו בהתאמות להצעות מחיר. הגדילו את התחרות על קהלי הגולשים הרלוונטיים ביותר, ובמקביל, הקטינו את התחרות על קהלים פחות רלוונטיים.

7. מטמיעים מעקב המרות בדף הנחיתה לטובת אופטימיזציה מלאה

ניתן להגיע לביצועים מרשימים בפרסום בגוגל כאשר בונים קמפיין בצורה חכמה ועוקבים אחר המדדים הבסיסיים שמדווחת מערכת גוגל אדוורדס כגון חשיפות וקליקים. רוב המפרסמים בגוגל עוקבים אחר תוצאות הפרסום בגוגל ומבצעים אופטימיזציה על בסיס הנתונים הללו.

אך חשוב שתדעו שאתם מפסידים הרבה מיכולות האופטימיזציה של אדוורדס אם אתם לא משתמשים גם במעקב המרות בדף הנחיתה. מעקב על פעולות המרה בדף הנחיתה מעניקות לך מידע חשוב לגבי הפעולות שמבצעים הגולשים בדף הנחיתה לאחר שהם הקליקו על המודעה.

רוצה לדעת מהו אחוז הגולשים שהתקשרו לעסק לאחר מעבר לדף הנחיתה? האם יש מילות מפתח מסוימות המובילות ליותר פניות לעסק? האם מודעה מסוימת מעודדת בהצלחה רבה יותר השארת פרטים? האם הפרסום בגוגל מעניק לעסק החזר השקעה? יש להטמיע מעקב המרות בדף הנחיתה.

הטמעת מעקב המרות בגוגל אדס
הטמעת מעקב המרות בגוגל אדס

בין אם המטרה היא לעודד טלפונים לעסק או בין אם המטרה היא לעודד השארת פניה, הדבר המקצועי ביותר בפרסום בגוגל שניתן לעשות כבר עכשיו בכדי לקבל יותר מגוגל הוא להגדיר מעקב המרות דרך אדוורדס על דף הנחיתה של הקמפיין.

דילוג לתוכן