8 מיתוסים שגויים על קידום אתרים ממומן בגוגל

8 מיתוסים שגויים על קידום אתרים ממומן בגוגל
קידום אתרים ממומן בגוגל

פרסום בגוגל הפך בשנים האחרונות לאפיק הפרסום המרכזי והאפקטיבי ביותר עבור עסקים בישראל. אך עם זאת, פרסום ממומן בגוגל עדיין די חדש לבעלי עסקים רבים. בעקבות כך, ישנן עדיין הרבה תפיסות שגויות לאופן שבו קידום אתרים ממומן בגוגל עובד. המשיכו לקרוא בכדי לגלות האם גם פרסום העסק שלכם מושפע לרעה מהמיתוסים השגויים הנפוצים על פרסום ממומן בגוגל.

להתחיל לפרסם בגוגל בפעם הראשונה יכול להיות מרתיע מאוד. בכדי להקים קמפיין פרסום מוצלח בגוגל אדוורדס שמביא תוצאות יש ללמוד את מערכת גוגל אדוורדס ולהכיר טכניקות שיווק אינטרנטיות רבות. מה שדוחף הרבה מפרסמים מתחילים לפנות לגורמים רבים בכדי לנסות ולהבין, כיצד מפרסמים נכונה בגוגל?

הבעיה היא, שישנן הרבה תפיסות לא נכונות לגבי הדרך הטובה ביותר לפרסם בגוגל הנובעות ממספר מיתוסים שגויים שהתפתחו בתחום לאורך השנים האחרונות. בכדי שגם אתם לא תיפלו לאותן מלכודות כמו הרבה מפרסמים מתחילים אחרים, אנו רוצים לשתף אתכם במספר מיתוסים שגויים על קידום אתרים ממומן בגוגל :

מיתוס שגוי מספר 1: העסק מקודם אורגנית במנועי חיפוש אז אין צורך בפרסום ממומן בגוגל

אחת מהתפיסות השגויות ביותר בקרב עסקים היא המחשבה שפרסום ממומן בגוגל צריך לבוא על חשבון קידום אורגני בגוגל וההיפך. ברוב המקרים בניית מערך פרסום מוצלח ומקיף בגוגל צריך להיות שילוב של קידום האתר באופן אורגני (SEO) עם תמיכה באופן שוטף של פרסום ממומן בגוגל (PPC).

קידום אתרים ממומן בגוגל אינו פוגע בקידום אורגני

תחילה חשוב להבהיר שלפרסום ממומן בגוגל אדוורדס אין השפעה שלילית על הדירוג האורגני של אתר מסוים בגוגל. עסקים רבים חושבים שבמידה והם מפרסמים את העסק בגוגל באופן ממומן אז גוגל לא ייתן לאתר שלהם לעלות באופן אורגני במנוע החיפוש בכדי שהם ימשיכו לפרסם – זוהי תפיסה שגויה לחלוטין!

גוגל מדרג את האתרים במנועי החיפוש על פי מספר מדדים כגון מהירות טעינת אתר, חווית המשתמש בדפי הנחיתה, רלוונטיות של תוכן האתר למילת החיפוש ועוד. דירוג העסק במנוע החיפוש של גוגל בהחלט איננו לוקח בחשבון האם העסק גם מפרסם או לא מפרסם באופן ממומן בגוגל אדוורדס.

קידום אתרים ממומן בגוגל תומך בקידום אורגני

פרסום ממומן בגוגל אדוורדס דווקא יכול לתמוך בקידום אורגני באופן עקיף. המחשבה הזאת גם מקבלת תמיכה במספר מחקרים של גוגל אשר מצאו שעסק חייב לשלב פרסום ממומן בגוגל לצד קידום אורגני על מנת לקבל את החשיפה הרלוונטית הגבוהה ביותר. הפעלת פרסום ממומן בגוגל לצד קידום אורגני מתמשך תורמת למפרסם במגוון דרכים:

  • יצירת תנועה של לקוחות פוטנציאליים לאתר ממונחי חיפוש רלוונטיים בהם האתר אינו מופיע גבוה בתוצאות החיפוש האורגניות בגוגל.
  • השגת מיקוד פרסום מעמיק יותר בעזרת פילוח קהלים במערכת גוגל אדוורדס.
  • הגברת מודעות העסק בקרב גולשים רלוונטיים חדשים דרך פרסום ברשת המדיה של גוגל.
  • פרסום מתמשך בקרב לקוחות קיימים בעזרת קמפיין רימרקטינג.
  • האפשרות לפרסם הצעות ייחודיות לקהלים מסוימים בגוגל בתקופות מבצעים.

בנוסף לכך, עסקים המקדמים את העסק באופן אורגני יכולים לאתר בעזרת פרסום באדוורדס מונחי חיפוש חדשים הרלוונטיים לקידום האורגני ולזהות מגמות ביקוש שונות בגוגל אשר יעזרו לקדם חכם יותר את העסק בגוגל.

מיתוס שגוי מספר 2: צריך הרבה כסף בכדי לפרסם בגוגל

עסקים קטנים רבים מוותרים על פרסום ממומן בגוגל בגלל שהם חושבים שבכדי לראות תוצאות מפרסום באדוורדס צריך להשקיע כספים רבים. בעוד שזה נכון שככל שתקציב הפרסום של העסק בגוגל גבוה יותר כך הוא יכול להתחרות טוב יותר מול מפרסמים אחרים בגוגל, עסקים יכולים לקבל תמורה נאה מפרסום בגוגל גם בתקציבים נמוכים.

אל תוותרו על כל הטוב שבפרסום ממומן בגוגל רק בגלל שאין לכם את היכולת להעמיד תקציב פרסום גבוה. עסקים שאין להם יכולות כספיות רבות לפרסם בגוגל צריכים לשאוף להחזר השקעה רב ככל הניתן מהפרסום בגוגל, כך הם יוכלו גם בתקציב פרסום נמוך יותר לקבל תמורה.

פרסום בגוגל בתקציב נמוך

כיצד ניתן לפרסם בהצלחה בגוגל גם עם תקציב פרסום נמוך?

שיפור ציון איכות המודעות בגוגל אדוורדס, התמקדות במילות המפתח הרלוונטיות ביותר, הכללת מילות מפתח עם עלות מחיר לקליק נמוכה, התמקדות בביטויים המייצרים שיעור קליקים גבוה, שימוש בכלי ניהול פרסום חינמיים, פרסום רימרקטינג וקבלת עזרה ממומחה אדוורדס הן רק חלק מהפעולות פרסום בגוגל שיכולות לייצר תמורה גבוהה גם בתקציבים נמוכים.

מיתוס שגוי מספר 3: פרסום בגוגל מתאים רק בכדי לייצר לידים

במבט ראשון התפיסה השגויה שפרסום ממומן בגוגל מתאים רק בכדי לייצר לידים נראית נכונה, הרי קמפיין פרסום נפוץ בגוגל מתמקד בדרך כלל על הצגת מודעות פרסום ששולחות את הלקוח לדף נחיתה שבו הוא יכול להשאיר פניה או להתקשר לעסק. אבל מערכת גוגל אדוורדס התפתחה בשנים האחרונות להרבה יותר מעוד כלי ליצירת לידים.

זה נכון שרוב העסקים המפרסמים בגוגל אדוורדס שואפים לייצר כמה שיותר לידים לעסק מגוגל, בין אם זה בצורה של שיחות טלפוניות לעסק או בין אם זה בצורה של השארת פרטים לחזרה ללקוח, אך זה לא אומר שגוגל אדוורדס בנויה אך ורק ליצירת לידים.

עסקים יכולים להשתמש באדוורדס בכדי להכניס תנועה של גולשים מגוגל לאתר תדמיתי, לפרסם מוצרים בגוגל שופינג, להגביר מודעות למוצר או שירות לגולשים חדשים דרך פרסום באתרי אינטרנט רלוונטיים, לקדם הורדה של אפליקציה, לקדם את שם מותג העסק באינטרנט, לסייע ביצירת רשימות ניוזלטר ועוד.

סוגי קמפיינים בגוגל אדוורדס
סוגי קמפיינים בגוגל אדוורדס

מיתוס שגוי מספר 4: פרסום ממומן בגוגל אפקטיבי רק בטווח הקצר

פרסום ממומן בגוגל הוא אחד מעמודי התווך של כל מערך שיווק מקיף באינטרנט, לצד קידום אורגני במנועי חיפוש ופרסום ברשתות החברתיות, אך עם זאת עדיין ישנם מפרסמים המחשיבים את הפרסום בגוגל רק כאפיק פרסום לטווח קצר. יש עסקים המשתמשים בגוגל אדוורדס בכדי לפרסם נקודתית לקראת אירוע מסוים או במהלך תקופת מבצעים קצרה, אך אינם מפרסמים בגוגל באופן שוטף.

התפיסה השגויה הזאת נובעת מהחשיבה שכבר ציינו על כך שאנשים רבים חושבים שפרסום ממומן בגוגל הוא "כלי פרסום של תשלום עבור לידים בלבד". כלומר, משלמים על לידים המגיעים מגוגל וכאשר לא צריך לפרסם בגוגל אפשר לסגור את קמפיין הפרסום.

אך בפועל פרסום באדוורדס מורכב ומקיף הרבה יותר מכך. ישנן אפשרויות פרסום רבות עבור עסקים במערכת גוגל אדוורדס המעניקות פתרון שיווקי יומיומי. לדוגמה, אפשר לפרסם עם גוגל אדוורדס בשמות מותגים ומתחרים בכדי להגדיל את הפניות הרלוונטיות או לשפר את אחוז העסקאות מלקוחות חוזרים בעזרת פרסום רימרקטינג ייחודי.

ישנם גולשים שאינם מבדילים בין מודעות פרסום ממומנות לתוצאות חיפוש אורגני

סיבה נוספת מדוע כדאי למפרסמים להמשיך עם פרסום ממומן בגוגל בטווח הארוך היא, שחלק גדול הגולשים בגוגל לא עושים הבדלה בין מודעות פרסום ממומנות לבין תוצאות חיפוש אורגני.

עסקים רבים מעדיפים לקדם אורגנית את העסק במקום לפרסם בגוגל כי הם מאמינים שהופעה במיקום גבוה בתוצאות החיפוש בגוגל נחשב ליוקרתי יותר בעיני הגולשים בהשוואה למודעה ממומנת. אך חשוב לדעת, שמחקרים מראים כי קרוב למחצית מהגולשים בגוגל לא נותנים עדיפות לתוצאות חיפוש אורגניות ולא עושים הבדלה בין מודעות ממומנות ותוצאות חיפוש אורגניות (מגמה שמתעצמת עוד יותר במובייל). בעקבות כך, מומלץ לעסקים להמשיך לפרסם בגוגל גם אם הם מופיעים גבוה בתוצאות החיפוש הרגילות.

מיתוס שגוי מספר 5: קליקים הוא הדבר החשוב ביותר בפרסום בגוגל

המיתוס השגוי בקרב מפרסמים שצריך לשאוף למקסימום קליקים בגוגל נובע מהחשיבה שככל שיהיו יותר קליקים על מודעות הקמפיין, כי הרי משלמים על קליקים בגוגל, כך יהיו יותר לקוחות בסופו של דבר. נכון שקליקים הוא ללא ספק אחד מהמשתנים החשובים ביותר למדידת הצלחה של קמפיין פרסום ממומן בגוגל, אך יש מפרסמים רבים בגוגל שלוקחים את החשיבות של מדד הקליקים צעד אחד רחוק מדי ורואים בו כמדד היחידי שקובע הצלחה בפרסום עסק בגוגל.

כמות הקליקים שחשבון אדוורדס מייצר לא בהכרח מעידה על כך שמערך הפרסום בגוגל אופטימלי. זאת מכיוון שבפרסום בגוגל צריך לשאוף גם לאיכות הקליקים מעבר לכמות הקליקים. הרי האם זה משנה לבעל חנות מקוונת שיש לו תנועה גדולה של גולשים לאתר עקב הקלקות על מודעות פרסום ממומנות בגוגל אם אף אחד לא רוכש בסופו של דבר מוצרים? במקרה כזה בעל העסק מוציא הרבה כסף על קליקים מיותרים שלא הופכים להמרות.

בחינת ביצועים של פרסום בגוגל צריך להתבסס על מגוון מדדים

בוחנים את ביצועי הקמפיין שלכם בגוגל אך ורק על בסיס כמות הקליקים? הגיע הזמן להפנים שקליקים הוא לא המשתנה היחידי החשוב כאשר בוחנים הצלחה של פרסום בגוגל. ישנם מדדים חשובים נוספים הבוחנים את איכות הקליקים, אשר בשילוב עם מדד הקליקים, מעניקים תמונת מראה כוללת על הצלחת הפרסום בגוגל.

מומלץ להסתכל על מספר מדדים לבחינת הצלחה של קמפיין פרסום בגוגל בנוסך לכמות קליקים כגון שיעור קליקים מחשיפות, מספר המרות, שיעור המרות, ציון איכות מודעות, ציון חווית משתמש של דף נחיתה ועוד.

מדדי הצלחה בקמפיין פרסום בגוגל
מדדי הצלחה בקמפיין פרסום בגוגל

מיתוס שגוי מספר 6: חובה להופיע במקום הראשון בגוגל

המקום הראשון בתוצאות החיפוש של גוגל נחשב למקום קדוש שבו כל המפרסמים רוצים להופיע. הרצון להיות ראשון בגוגל נובע הרבה מהרעיון שצריך לייצר כמה שיותר קליקים בגוגל, והרי אין מיקום בתוצאות החיפוש של גוגל שמשיג יותר קליקים מהמקום הראשון.

אך האם יש לגזור מכך שהופעה במקום הראשון בגוגל היא תמיד כדאית? מסתבר שלא. מחקרים מראים שבמקרים רבים דווקא המפרסמים שמופיעים במקומות 2-4 משיגים החזר השקעה גבוהה יותר מהפרסום הממומן בגוגל. זאת מכיוון שאותם מפרסמים קיבלו כמעט את אותה כמות קליקים, אבל בעלות ממוצעת לקליק נמוכה בהרבה מהמפרסם במקום הראשון.

במידה והעסק שלך פועל בתחום המאופיין בלקוחות אשר נוטים לפנות למספר בעלי מקצוע במקביל בכדי לקבל הצעות מחיר, יש סיכוי לייצר ממיקום 2-4 את אותה כמות פניות כמו המפרסם במקום הראשון רק בעלות נמוכה יותר.

מיקומי מודעה כאסטרטגיית פרסום בגוגל
מיקומי מודעה כאסטרטגיית פרסום בגוגל

מומלץ למפרסמים להתנסות בפרסום במקומות 1-4 בגוגל על מנת למצוא את המיקומים האופטימליים ביותר במילות המפתח השונות של הקמפיין.

מיתוס שגוי מספר 7: כל אחד יכול להקים ולנהל קמפיין פרסום מוצלח בגוגל

מערכת אדוורדס נבנתה על ידי גוגל עם השאיפה ליצור מערכת נוחה התאפשר לכל בעל עסק שרוצה לפרסם בגוגל לפתוח קמפיין פרסום ממומן תוך דקות ספורות ולהתחיל לפרסם את העסק שלו באינטרנט. בעוד שבתיאוריה זה בהחלט נכון שכל אחד יכול לפתוח קמפיין פרסום באדוורדס ולהתחיל לפרסם בגוגל, בפועל הקמת קמפיין פרסום ממומן מוצלח בגוגל דורשת הבנה מעמיקה רבה יותר.

גוגל עושה מאמצים משנה לשנה במטרה ליצור מערכת פרסום חכמה ונגישה יותר לאדם הממוצע, אך אנחנו עוד שנות אור מלהגיע למצב שכל אדם בלי הידע הטכני והשיווקי הנדרש לפרסום מוצלח בגוגל יצליח בכוחות עצמו להקים ולנהל קמפיין פרסום המציג מקסימום תוצאות מתקציב הפרסום המוגדר.

היום, רוב בעלי העסקים המפרסמים בעצמם בגוגל זורקים בכל חודש מאות שקלים על פרסום לא אופטימלי בגוגל כי הם מאמינים שהם לא זקוקים לעזרה ממומחה אדוורדס. האם אתם בטוחים שאתם מקבלים את המקסימום מהפרסום בגוגל? האם אתם חושדים שאתם מוציאים יותר מדי על פרסום בגוגל? האם אתם מנצלים את מגוון אפשרויות הפרסום המציעה מערכת אדוורדס?

במידה ועניתם בשלילה על אחת המשאלות הללו, אתם צריכים עזרה ממומחה אדוורדס. הדרך הטובה ביותר להפיק את המקסימום מהפרסום בגוגל היא בעזרת חברת פרסום בגוגל המתמחה במערכת אדוורדס.

מיתוס שגוי מספר 8: כל חברות הפרסום בגוגל הן אותו דבר

ישנן חברות פרסום רבות המתמחות בפרסום עסקים בגוגל אדוורדס. עבור בעלי עסקים שאינם מבינים יותר מדי באפיק הפרסום הממומן בגוגל, לפעמים רוב חברות הפרסום המתמחות בגוגל נראות אותו דבר. יכול בהחלט להיות שגם אתם חושבים לעצמכם "הרי כולן עובדות על אותה מערכת פרסום אז מה זה משנה איזו חברה מנהלת לי את קמפיין הפרסום בגוגל?". זוהי תפיסה שגויה לחלוטין.

הקמת קמפיין פרסום ממומן בגוגל וניהול פרסום של עסקים באדוורדס היא משימה מורכבת הדורשת הרבה ידע טכני, ניסיון, חשיבה שיווקית והכרה של השוק הרלוונטי. ישנן חברות פרסום הטוענות שהן מתמחות בפרסום עסקים בגוגל אדוורדס, אך בפועל אינן מעניקות שירות מקצועי כמו חברות הפרסום המובילות בתחום ויותר דואגות לשורה הרווח שלהן מאשר ללקוח.

בעקבות כך, חובה להפנים שלא כל חברות הפרסום בגוגל הן אותו דבר. יש לשים לב למספר דגשים חשובים על בחירת חברת פרסום בגוגל ולא להתפתות להעסיק את חברת הפרסום הזולה ביותר. מדובר על ההכנסות של העסק שלך… אל תיתן לחברה לא מקצועית לנהל עבורך את מערך הפרסום בגוגל.

דילוג לתוכן