קידום אתרים בזול – 6 כלים חינמיים לפרסום מוצלח בגוגל

קידום אתרים בזול – 6 כלים חינמיים לפרסום מוצלח בגוגל
קידום אתרים בזול

רוצים קידום אתרים בזול? אין מה לחפש מעבר למערכת גוגל אדוורדס. בעוד שחברות רבות בשוק מציעות מספר כלים בתשלום לניהול ובקרה על קידום אתרים בגוגל, פרסום בגוגל אדוורדס לא דורש עלויות נוספות מעבר לתקציב הפרסום היומי. גוגל אדוורדס מציעה למפרסמים מספר כלים חינמיים לניהול ובקרה של קמפיינים ממומנים התורמים לפרסום מוצלח יותר בגוגל.

עסקים שרוצים להשיג תנועה מקסימלית של גולשים רלוונטיים מגוגל לא יכולים להסתמך אך ורק על כניסות מתוצאות החיפוש "האורגניות" בגוגל. בכדי לקדם עסק בצורה מוצלחת באינטרנט יש להפעיל גם מערך פרסום ממומן בגוגל אדוורדס, מה שמצריך השקעה כספית גדולה.

רוב העסקים הקטנים המפרסמים בגוגל אינם יכולים להשקיע כספים רבים בפרסום ממומן. במקרים כאלו מומלץ לנסות ולחסוך על שירותים היקפיים הקשורים לקידום האתר באינטרנט. האם אתם משלמים הרבה כסף על כלים לניהול קידום האתר בעוד שבפועל אתם רוצים קידום אתרים בזול יותר? למזלכם פרסום ממומן בגוגל לא דורש השקעה כספית נוספת מעבר לתקציב פרסום.

גוגל אדוורדס היא מערכת ניהול פרסום חינמית

אחד היתרונות הגדולים של מערכת גוגל אדוורדס הוא שהשימוש בה הנו חינמי לחלוטין. גוגל מעניקה למפרסמים בגוגל את הכלי הניהולי הנפלא הזה ללא עלות, כך שהעלות היחידה שלכם בפרסום ממומן בגוגל הוא הכסף שהולך על תשלום לפי הקלקות.

דרך מערכת גוגל אדוורדס ניתן ללא עלות להקים קמפיינים ממומנים בגוגל, לבנות מודעות פרסום, למקד את הפרסום על פי קהלים, לקבל דיווח שוטף על ביצועי הפרסום בגוגל, לבצע שיפורים בקמפיינים ולנתח את הנתונים בכדי לקחת החלטות טובות יותר.

גוגל גם מעניקה למפרסמים מגוון כלים חינמיים אשר תורמים לניהול מוצלח יותר של פרסום ממומן בגוגל. מומלץ לכל המפרסמים בגוגל לנצל את הכלים החינמיים על מנת להוציא יותר מתקציב הפרסום שלהם. להלן הכלים החינמיים שתורמים הכי הרבה לפרסום מוצלח בגוגל:

1. כלי מתכנן מילות מפתח של גוגל

פרסום מוצלח בגוגל חייב להתבסס על מחקר מילות מפתח מקיף וחכם. אחד הכלים הטובים ביותר לבניית מילות מפתח עבור קמפיין פרסום ממומן בגוגל הוא כלי מתכנן מילות המפתח של גוגל. כלי חינמי זה נמצא בתוך מערכת גוגל אדוורדס, בתפריט הראשי תחת "תכנון", והוא זמין לכל מי שיש לו חשבון אדוורדס פעיל.

בדיקת מילות מפתח בגוגל
בדיקת מילות מפתח בגוגל

כלי מתכנן מילות המפתח של גוגל מציג דיווח על נפחי חיפושים ומחיר ממוצע לקליק של מילים וביטויים בגוגל, מעניק רעיונות למילות מפתח רלוונטיות לקידום האתר, מאפשר לתכנן תקציב פרסום לפי מילות מפתח ומייצר תחזיות של הוצאה כספית על מילות מפתח בקמפיין.

מומלץ להשתמש בכלי חינמי זה על מנת לבנות רשימת מילות מפתח מנצחת אשר תוביל למקסימום חשיפה רלוונטית בקמפיינים הממומנים. אתם גם מוזמנים לקרוא עוד על איך מחפשים מילות מפתח בכלי מתכנן מילות המפתח של אדוורדס.

2. בדיקת מהירות טעינת אתר במובייל

מובייל הוא העתיד של הפרסום בגוגל, אפילו כללנו את החשיבות של פרסום למובייל בעשרת הדיברות להצלחה מסחררת בפרסום עסקים קטנים בגוגל, לכן, לא תופתעו לגלות שאחד מהכלים האהובים ביותר עלינו הוא כלי בדיקת מהירות דף נחיתה במובייל של גוגל. כלי זה בודק את זמן טעינת דף הנחיתה של הקמפיין במובייל ומציג לכם פתרונות אפשריים לשיפור זמני הטעינה במובייל.

בדיקת מהירות טעינת אתר במובייל
בדיקת מהירות טעינת אתר במובייל

כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לגלוש לעמוד הבדיקה של גוגל על ידי לחיצה כאן, להכניס את כתובת ה-URL של האתר אינטרנט/דף נחיתה ותוך פחות מדקה תקבלו את זמן הטעינה של האתר במובייל ואחוז הנוטשים הפוטנציאלי במובייל עקב זמני הטעינה של האתר.

במידה ואחוז הנטישה הפוטנציאלי של גולשים גבוה מדי, תוכלו לבקש מגוגל דוח המלצות לשיפורים באתר שיקצרו את זמני הטעינה במובייל. יש לקחת את ההמלצות הללו לתשומת הלב ולשפר את הביצועים של טעינת האתר בהקדם האפשרי בכדי לשפר את יחס ההמרה של האתר.

שיפור זמני טעינת אתר במובייל
שיפור זמני טעינת אתר במובייל

3. כלי תצוגה וניתוח מודעות

במקום לבזבז זמן בחיפוש אחר מודעות הפרסום של העסק בכדי לוודא שהן מופיעות בגוגל ולבחון כיצד הן נראות, ניתן לחילופין לעשות זאת בקלות בעזרת כלי תצוגה וניתוח מודעות של גוגל אדוורדס. כלי זה הנו חלק ממערכת גוגל אדוורדס וזמין לשימוש בכל עת ללא עלות.

בכלי תצוגה וניתוח של מודעות תוכלו לבדוק באילו מילות מפתח מופיעות מודעות הפרסום של הקמפיין, כיצד הן נראות בנייח ובנייד, לבחון כיצד מופיעות הרחבות מודעות הטקסט במנוע החיפוש של גוגל ולהסתכל על המודעות הפועלות מבלי ליצור חשיפות לא רלוונטיות לנתוני הקמפיין.

4. גוגל אנליטיקס (Google Analytics)

גוגל אדוורדס מציגה למפרסמים נתונים רבים לגבי ביצועי הפרסום בגוגל העוזרים לקחת החלטות חכמות יותר בניהול הקמפיין. אך מפרסמים שרוצים לנתח לעומק נתונים רבים יותר, מעבר למה שמציגה אדוורדס, יכולים להשתמש במערכת גוגל אנליטיקס החינמית. המערכת עוקבת אחר פעילות הגולשים בתוך אתר הבית של העסק ומציגה נתונים לגבי פעולות של הגולשים בתוך האתר כגון זמן שהייה באתר, באיזו דפים ביקרו הגולשים ועוד.

קישור גוגל אנליטיקס למערכת גוגל אדוורדס
קישור גוגל אנליטיקס למערכת גוגל אדוורדס

ניתן לקשר את הנתונים של מערכת גוגל אנליטיקס לגוגל אדוורדס ובכך לקבל תמונה רחבה יותר על משפך השיווק שבו הגולשים עוברים מרגע הקלקה על מודעה ועד לביצוע הפעולה הרצויה בדף הנחיתה.

לדוגמה, בעזרת מערכת גוגל אנליטיקס מפרסם יכול להבחין שמילת מפתח מסוימת בקמפיין פרסום ממומן בגוגל משיגה יותר המרות באתר (למשל רכישה של מוצר). בעקבות כך, המפרסם יכול להחליט להגדיל את הצעת המחיר לקליק על מילת המפתח הזאת בכדי לייצר יותר המרות באתר.

5. דוח מכירות פומביות

דוח מכירות פומביות הוא כלי דיווח חינמי הכלול במערכת גוגל אדוורדס שמציג למפרסם את כוח התחרותיות שלו מול מפרסמים אחרים בגוגל על מילות המפתח של הקמפיין. הדוח נמצא במסך מילות המפתח של הקמפיין ומדווח על מספר מדדים חשובים:

  • נתח חשיפה – אחוז ההצגה של מודעות הפרסום בגוגל במילות המפתח ביחס למתחרים. כמה פעמים הופיעו מודעות הקמפיין בגוגל מסך הופעות האפשריות.
  • מיקום ממוצע – כמה גבוה המודעות שלך מופיעות בממוצע בגוגל ביחס למתחרים.
  • דירוג חפיפה – אחוז מסך ההופעות של מודעות הקמפיין שגם המתחרה הספציפי הציג מודעות פרסום בגוגל במקביל.
  • שיעור החשיפה במקום הגבוה משלך – אחוז מסך ההופעות של מודעות הקמפיין שהמתחרה הספציפי הופיע גבוה יותר ממך.

כלי חינמי זה יעזור לך לזהות מי הם המתחרים המרכזיים שלך בגוגל? האם הם משיגים חשיפה גבוהה יותר ממך בגוגל? והאם הם מופיעים יותר גבוה ממך בגוגל? על סמך הנתונים הללו ניתן יהיה לבחון ולשפר את התחרויות של העסק בגוגל.

6. כלי ניסויים בגוגל אדוורדס

רוצים לבצע שינוי גדול בקמפיין פרסום בגוגל אדוורדס אך אינכם בטוחים שזאת החלטה נכונה? אתם צריכים להכיר את כלי הניסויים החינמי של מערכת אדוורדס. אדוורדס מאפשרת למפרסם להכין טיוטה של הקמפיין המקורי עם השינוי הרצוי ולערוך ניסוי המשווה בין הקמפיין המקורי לבין טיוטת הקמפיין עם השינוי. כך ניתן לבחון האם השינוי הרצוי יוביל לתוצאות טובות יותר בקמפיין מבלי לסכן את הביצועים הקיימים של הפרסום בגוגל.

להסבר מפורט על יצירת טיוטת קמפיין והקמת ניסוי לחצו כאן

השתמשו בכלי חינמי זה על מנת לשפר את ביצועי הפרסום של העסק בגוגל, כמובן ללא עלות נוספת על הבדיקה, מבלי לפגוע בביצועים בפועל של הפרסום בגוגל. במידה והניסוי הצליח תוכלו לבצע את השינויים שכבר הוכיחו את עצמם ולקדם את האתר בגוגל בצורה טובה וזולה יותר.

דילוג לתוכן