פרסום עסקים קטנים בגוגל – עשרת הדיברות להצלחה מסחררת

פרסום עסקים קטנים בגוגל – עשרת הדיברות להצלחה מסחררת
פרסום עסקים קטנים

פרסום עסקים בגוגל הוא עניין מורכב, הדורש הבנה טכנית ושיווקית מקצועית של מומחה אדוורדס. בעקבות כך, מומלץ לעסקים המפרסמים בגוגל להשתמש בחברת פרסום מקצועית. עם זאת, ישנם מספר עקרונות בסיס פשוטים להצלחה בפרסום של עסק בגוגל שגם מפרסם מתחיל יכול להבין. רוצים לפרסם לבד בגוגל? הנה עשרת הדיברות לניהול קמפיין פרסום עסקים קטנים בגוגל שיובילו אתכם להצלחה.

פרסום בגוגל הפך כבר מזמן לשיווק חובה עבור כל עסק בישראל שרוצה להגדיל את כמות הלקוחות שלו דרך האינטרנט, בין אם זה על ידי הגדלת כמות תנועת הגולשים לאתר הבית או בין אם זה דרך יצירת לידים ישירות מגוגל. מנוע החיפוש של גוגל עמוס במפרסמים המתחרים על תשומת הלב של הגולשים. התחרות הגוברת דורשת מעסקים לדעת טוב יותר כיצד לפרסם נכון בגוגל בכדי לייצר מספיק לידים ופניות מהאינטרנט. עקב כך, רוב העסקים המפרסמים בגוגל משתמשים בשירותיה של חברת פרסום עסקים בגוגל או מומחה פרסום עסקים קטנים באדוורדס. עם זאת טוב לדעת, שבסופו של דבר הפרסום בגוגל מתבסס על מספר עקרונות בסיס מרכזיים שנשארים נכונים עבור פרסום כל העסקים בגוגל. כך שאם אתם רוצים לנסות לפרסם לבד בגוגל, אבל מוצאים את עצמכם מבולבלים מכל אסטרטגיות השיווק והתרשימים בגוגל אדוורדס, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפעול על פי עשרת הדיברות הבאות לניהול קמפיין ממומן בגוגל.

1. ציון איכות מודעות הוא המשתנה החשוב ביותר

בשורה התחתונה עסקים רוצים לייצר כמה שיותר לידים ולסגור כמה שיותר עסקאות מהפרסום בגוגל. השגת המטרות הללו תלויה דבר ראשון בציון האיכות של מודעות הקמפיין שמקבלים מאדוורדס. מפרסמים צריכים להפנים שהדרך להשגת המקסימום מהפרסום בגוגל עוברת דרך מערך דירוג המודעות במערכת אדוורדס, לכן, השגת ציון איכות מודעות גבוה ככל הניתן צריך להיות המטרה העליונה של כל מפרסם.

מהו ציון דירוג מודעות קמפיין?

ציון איכות מודעות בגוגל אדוורדס הוא ציון הנע בין 1 עד 10 אשר משפיע ישירות על מיקום המודעות של הקמפיין במנוע החיפוש ועל העלות הסופית לקליק. הציון נקבע על ידי מערכת גוגל במכרז שבו משתתפים כל המפרסמים הרלוונטיים לאותו מונח חיפוש כנגזרת של הצעת מחיר לקליק על מילת המפתח, רלוונטיות של המודעה למונח החיפוש, ביצועי המודעות, דף הנחיתה ועוד.
ציון איכות למודעות בקמפיין גוגל
ציון איכות למודעות בקמפיין גוגל
אתם מוזמנים לקרוא עוד כיצד גוגל אדוורדס מעניקה ציון איכות למודעות קמפיין בקישור הבא

ציון איכות גבוה מוביל לתוצאות טובות יותר

גוגל מעניקה עדיפות למפרסמים בעלי ציון איכות מודעות גבוה מתוך המחשבה שמפרסם עם ציון איכות גבוה תורם יותר לגולשים הרלוונטיים. בעקבות כך, ציון איכות מודעות גבוה מעמיד אתכם במקום טוב יותר בתוצאות החיפוש, מקטין את העלות לקליק ונותן לכם יחס המרה טוב יותר. בשורה תחתונה, עם ציון איכות מודעות גבוה יותר משיגים תוצאות טובות יותר.

2. מפרסמים באדוורדס עם תקציב התואם את יעדי הפרסום בגוגל

"מה צריך להיות תקציב הפרסום של העסק בגוגל?" היא בין השאלות הראשונות שמפרסם שואל את עצמו כשהוא רוצה להתחיל לפרסם בגוגל. מדובר על נושא מורכב מאוד שדורש מחשבה רבה. במידה וקובעים תקציב פרסום נמוך מדי בגוגל אז לא רואים מספיק תוצאות ויוצאים מאוכזבים. מצד שני, אף עסק לא רוצה לשלם לגוגל יותר ממה שהוא צריך. לכן, הגדרת תקציב נכונה על פי יעדי הפרסום בגוגל היא כל כך הכרחית.
התאמת התקציב ליעד הפרסום בקמפיין
התאמת התקציב ליעד הפרסום בקמפיין

תקציב פרסום בגוגל נקבע לפי שלושה משתנים

ההחלטה לגבי תקציב הפרסום מורכבת, ודורשת אופטימיזציה לאורך זמן תוך כדי מדידת הביצועים של הפרסום והעמידה ביעדים. עם זאת, בחירת הסכום היומי לפרסום בגוגל מתבססת ברובה על שלושה משתנים מאוד פשוטים: א. כמה כסף העסק יכול להוציא על פרסום בגוגל? – רצוי לא לחרוג מיכולות הכספיות של העסק. בחרו סכום שאתם מרגישים נוח לפרסם איתו בגוגל. ב. מהן עלויות המחירים הממוצעים לקליק? – תקציב הפרסום צריך להסתמך על המחיר הממוצע שמשלמים מפרסמים כיום על מילות מפתח הקמפיין. הרי למשל תקציב הפרסום הנדרש לגוגל עבור עסק שרוצה לפרסם במונחי חיפוש בעלי מחיר ממוצע לקליק של 20 שקל ככל הנראה יהיה גבוה יותר בהשוואה לעסק המפרסם במונחי חיפוש שהמחיר לקליק הוא רק 1 שקל. ג. מהי ההכנסה הצפויה מכל עסקה? – חשוב גם לקחת בחשבון מהי ההכנסה הצפויה מכל ליד שנסגר. עסקים צריכים לקבוע האם ההכנסה הצפויה מהפרסום בגוגל, בשקלול יחס ההמרה של הקמפיין, עובר את מבחן עלות התועלת בהשוואה לתקציב הפרסום. עדיין לא בטוחים כמה כסף להשקיע על הפרסום בגוגל? קראו עוד על כמה עולה לפרסם בגוגל וכיצד לקבוע תקציב פרסום יומי?

3. סלולר הוא העתיד של הפרסום בגוגל אדוורדס

בשנים האחרונות הפרסום בסלולר כבר מהווה מחצית מהחיפושים בגוגל, והציפייה על פי גוגל היא שבהתאם להתפתחות הטכנולוגית של המכשירים הניידים כמות החיפושים מהסלולר תגדל עוד יותר. נוסף על כך, מחקרים לגבי התנהגות הגולשים ב-2017 הראו שהגולשים מהסלולר הם בעלי סיכוי גבוהה יותר יותר לבצע המרה לאחר חיפוש בגוגל וששיעורי הקליקים מהסלולר גבוהים באופן מהותי משיעורי הקליקים של הגולשים מהמחשבים הניידים. המסקנה היא – הסלולר הוא העתיד של הפרסום בגוגל.

אך מנצלים את החיפושים בסלולר לטובת הפרסום בגוגל?

מפרסמים חייבים להתחיל לתת דגש רב יותר על הפרסום בסלולר ולעשות פעולות אשר ימקסמו את החשיפה של מודעות הקמפיין לנייד: התאמת הצעות מחיר לנייד בכדי להבטיח הופעה במקומות הראשונים במובייל, עריכת מודעות פרסום בהתאם להופעתן בנייד ובניית דפי נחיתה המותאמים לנייד.
אופטימיזציה לפרסום בסלולר בקמפיין גוגל
אופטימיזציה לפרסום בסלולר בקמפיין גוגל
רוצים עוד טיפים לפרסום בסלולר? יש לנו בשבילכם 5 טיפים לקמפיין פרסום מוצלח בסלולר

4. מערך חשבון אדוורדס בונים לפי פעילות העסק

אחת הטעויות הנפוצות ביותר בפרסום עסקים בגוגל היא בנייה לא נכונה של חשבון האדוורדס. רוב המפרסמים המתחילים לא מעניקים חשיבות רבה על כיצד יראה חשבון האדוורדס שלהם לאחר הקמת כל הקמפיינים וקבוצות המודעות, מה שמוביל לאי סדר וניהול לוקה של הפרסום בגוגל. אסור להקים קמפיין פרסום ממומן אחר קמפיין פרסום ממומן מבלי לבחון את התמונה הגדולה של כלל מערך הפרסום של העסק בגוגל.

כיצד צריך להיראות חשבון האדוורדס של העסק?

חשבון אדוורדס בנוי משלוש רמות ניהול: קמפיין, קבוצת מודעות והמודעות עצמן. הצורה שבה מפרסם מחלק את פעילות הפרסום של העסק דרך אותן שלוש רמות ניהול היא הדרך שבה הוא רוצה לפקח ולשלוט על מערך השיווק בגוגל. בניית מערך הקמפיינים וקבוצות המודעות הטוב ביותר לחשבון האדוורדס תתבסס על פעילות העסק ותייצג את המוצרים והשירותים של העסק. לדוגמה, מכללת אופנה המעניקה קורסים פרטיים צריכה לחלק את חשבון האדוורדס לקמפיינים של פרסום בגוגל עבור כל סמסטר, כאשר בכל קמפיין תהיה קבוצת מודעות עבור הקורסים באותו סמסטר.
דוגמה לבנייה נכונה של קמפיין אדוורדס
דוגמה לבנייה נכונה של קמפיין אדוורדס
אתם יכולים לקבל רעיונות ודוגמאות נוספות לבניית מערך חשבון האדוורדס על ידי לחיצה כאן

5. קמפיין פרסום ממומן בגוגל חייב לכלול מילות מפתח שליליות

אחד מהמפתחות להצלחה בכל קמפיין פרסום ממומן בגוגל הוא הגדרה נכונה של מילות מפתח שליליות. רשימה זאת היא רשימה של מונחי חיפוש הקשורים למילות המפתח של הקמפיין, אך אינם רלוונטיים לחשיפה הרצויה על ידי המפרסם. כאשר אדוורדס מזהה שמילה או ביטוי שהוגדר כמילה שלילית מוקלד בשורת החיפוש, הוא ידאג שמודעות הקמפיין לא יופיעו בגוגל (גם אם הביטוי שהוקלד כולל את אחת ממילות המפתח). מילות שליליות לדוגמה הן למשל "בחינם", "עשה זאת בעצמך", "בזול" או למשל מיקומים גיאוגרפיים לא רלוונטיים לפעילות העסק. במידה ואתם לא רוצים לבזבז את תקציב הפרסום של העסק בגוגל סתם על הקלקות מיותרות, חובה עליכם להגדיר מונחי חיפוש שליליים ברשימת מילות המפתח. הרשימה צריכה לכלול כל מילה וביטוי לא רצוי שלערכתכם יכולים להיות מוקלדים בשורת החיפוש בגוגל עם מילות המפתח של הקמפיין. מיד לאחר הקמת קמפיין הפרסום עברו לכרטיסיית מילות המפתח של הקמפיין, בחרו בלשונית מילות מפתח שליליות והכניסו את המילים והביטויים השלילים בכדי למנוע הקלקלות מיותרות.
מונחי חיפוש שליליים בקמפיין גוגל
מונחי חיפוש שליליים בקמפיין גוגל
לא בטוחים אילו מונחי חיפוש להכניס ברשימת מילות המפתח השליליות? לחצו כאן בכדי ללמוד יותר

6.  ערכו מודעות פרסום מושכות בכדי לבלוט מעל המתחרים

אחד הגורמים בעל ההשפעה הגדולה ביותר על הצלחה של פרסום עסקים בגוגל הוא שיעור קליקים (CTR). שיעור זה הוא אחוז הגולשים שהקליקו על המודעה לאחר שהיא הוצגה בפניהם. ככל שיעור הקליקים של המודעות גבוה יותר כך הקמפיין מייצר יותר לידים מהתקציב הנתון.
מודעות בגוגל עם יחס המרה CTR גבוה
מודעות בגוגל עם יחס המרה CTR גבוה
מפרסמים צריכים לשאוף להשיג שיעור קליקים גבוה ככל האפשר, עדיפות לשיעור הקלקות דו ספרתי לפחות, בכדי להבטיח שהם משיגים מספיק לידים מגוגל. כיצד משיגים שיעור הקלקות גבוה? ישנם שלושה משתנים חשובים: ציון איכות מודעות, הופעה במקומות הראשונים בגוגל ועריכה חכמה של מלל המודעה.

מה הדברים החשובים ביותר לעריכת מודעת פרסום בגוגל?

מודעת פרסום בגוגל חייבת לעמוד במספר תנאי עריכה טכניים בגוגל כמו כמות תווים במלל ושימוש במילות מפתח קבוצת המודעות. אך חשוב מכך, מודעת פרסום בגוגל צריכה להדהד ברמה הרגשית בקרב הלקוחות הפוטנציאליים בכדי להתבלט מעל המתחרים ולעודד פעולת הקלקה. בנוסף, חשוב לנצל את אפשרויות השימוש בהרחבות מודעות הטקסט שמציעה גוגל אדוורדס למפרסמים עד תום בכדי להגדיל את שיעור הקליקים. אל תפרסמו מודעות דומות למתחרים שלכם. בנו מודעות ייחודיות המעודדות הקלקה ויצירת קשר. מתקשים לערוך מודעות פרסום שמתבלטות מעל המתחרים? היעזרו בחברת פרסום המתמחה בגוגל

7. קמפיין פרסום עסקים מוצלח בגוגל חייב דף נחיתה הבנוי להמרה מקסימלית

מפרסמים מתחילים רבים נוטים לא לתת חשיבות רבה לדף הנחיתה אליו מועברים הגולשים לאחר הקלקה על מודעות הפרסום. מדובר על טעות קשה שיכולה לפגוע קשות בביצועים של הפרסום בגוגל. אתם לא רוצים לעבוד קשה בכדי להשיג חשיפה גבוהה לגולשים רלוונטיים וליצור מודעות פרסום עם שיעור קליקים גבוה, רק כדי לזרוק את הכול לפח בגלל שדף הנחיתה שלהם לא בנוי להמרה מקסימלית.

מומלץ לבנות דף נחיתה ייעודי לפרסום בגוגל

במידה ואתם פותחים קמפיין פרסום ממומן ראשון בגוגל אז מומלץ לבנות דף נחיתה ייעודי המותאם בצורה מקסימלית למטרות הקמפיין ומודעות הפרסום. במידה ואתם משתמשים באתר אינטרנט קיים או חנות אינטרנטית, מומלץ לבצע שדרוגים בדפי האתר בהתאם לקמפיינים בגוגל בכדי ליצור המרה מקסימלית.
התאמת דף הנחיתה למודעת גוגל
התאמת דף הנחיתה למודעת גוגל
חווית דף הנחיתה של הקמפיין מקבל ציון "מתחת לממוצע" מגוגל? פנו אלינו… נשמח לעזור!

8. לא בהכרח חובה להופיע במקום הראשון בגוגל

ההנחה הרווחת בקרב מרבית העסקים המפרסמים בגוגל היא, שהמקום הראשון בתוצאות החיפוש של גוגל היא העמדה הטובה ביותר להצלחה. אבל חשוב להפנים שלא בהכרח הופעה במקום הראשון בגוגל היא הדבר הנכון ביותר עבור העסק שלך. במקרים רבים דווקא הופעה במקומות 2-3 יכולה להעניק למפרסם החזר השקעה טוב יותר על תקציב הפרסום בגוגל.
אסטרטגיה של מיקומי מודעות בקמפיין גוגל
אסטרטגיה של מיקומי מודעות בקמפיין גוגל
כמובן שהופעה במקומות נמוכים יותר מהמקום הראשון נכונה רק לענפים מסוימים, אך בהחלט יהיה כדאי לבחון מספר דירוגים של מקומות בכדי לקבוע מהו המיקום האופטימלי להופעה בגוגל עבור העסק.

מתי אפשר לבחון את הכדאיות של הופעה במקומות 2-3 בגוגל?

החשיבות של הופעה במקום הראשון מתאימה יותר לפרסום בקרב גולשים בגוגל אשר צריכים לקבל החלטות מהירות ביצירת קשר עם המפרסם. אז עסקים המתבססים על קריאות שירות חירום, נהגי מוניות, מנעולנים וכו' צריכים לשאוף להופיע במקום הראשון מכיוון שהגולשים בדרך כלל פונים למפרסם הראשון בגוגל. מצד שני, עסקים המעניקים שירותים או מוצרים בהם הלקוחות הפוטנציאליים נוהגים לבצע סקר שוק יכולים לוותר על העלות הגבוהה של הופעה במקום הראשון ולקבל כמעט את אותה כמות קליקים. זאת מכיוון שהגולשים פונים לקבלת הצעת מחיר מכמה מפרסמים. למשל, בפרסום B2B בגוגל לא חובה להופיע ראשונים בתוצאות החיפוש. התמקדו גם בהחזר ההשקעה על הפרסום בגוגל ולא רק במיקום המודעות במנוע החיפוש

9. אל תוותרו על רימרקטינג בגוגל

רימרקטינג בגוגל מאפשרת למפרסם למקד את הפרסום שלו בגוגל, ברשת החיפוש או ברשת המדיה, לקהל גולשים שכבר הביא עניין במוצרים ובשירותים שמעניק העסק. בעזרת קוד רימרקטינג של אדוורדס אתם יכולים ליצור רשימות גולשים שביקרו באתר העסק (או בדפי נחיתה מסוימים) ולפרסם להם מודעות ייחודיות הערוכות במיוחד למאפייני הקהל שלהם. לדוגמה, חנות מקוונת המוכרת תכשיטים יכולה לפרסם בגוגל מודעות טקסט המעודדות גולשים לבחון את הקולקציה החדשה של החנות באתר רק לגולשים שביקרו בעבר באתר. מכיוון שגולשים אלו כבר מכירים את העסק, ואולי אף רכשו בעבר תכשיטים באתר, ניתן להניח שהם יהיו בעלי סבירות גבוהה יותר להקליק על מודעות הפרסום ולבצע רכישה. אסור לוותר על רימרקטינג כחלק ממערך הפרסום של העסק בגוגל. רימרקטינג מגדיל את שיעור ההמרה של הפרסום בגוגל ומעניק לך יותר תוצאות מתקציב הפרסום בגוגל. לא יודעים איך לפתוח קמפיין רימרקטינג לרשת החיפוש? לחצו כאן לקבלת הסבר מפורט

10. עקבו אחר המתחרים המפרסמים בגוגל

מעקב אחר פעילות המתחרים בגוגל מהווה חלק חשוב בניהול פרסום ממומן בגוגל. ניתן לקבל תובנות רבות כיצד לשפר את הביצועים של הקמפיין ולזהות מוקדם חולשות בפרסום בגוגל על ידי בדיקת המתחרים דרך מערכת אדוורדס ודרך חיפוש בגוגל. אם אתם רוצים לשמור על התחרותיות שלכם מול מפרסמים אחרים, אתם חייבים להיות עם היד על הדופק. לדוגמה, נניח אתם מנהלים חנות מכירה באינטרנט והבחנתם לאחרונה ירידה בכמות הקליקים במוצר מסוים. לאחר בחינה של המתחרים המפרסמים בגוגל במילות מפתח קבוצת המודעות זיהיתם שאחד המתחרים משווק מוצר דומה במחיר זול יותר. עכשיו תוכלו לקחת החלטה נכונה יותר לגבי המשך ניהול הפרסום בגוגל" האם לשפר את הצעת המחיר במודעות הפרסום של המוצר, או לחילופין, להפנות את תקציב הפרסום של אותו מוצר למוצרים אחרים רווחים יותר.

איך אני עוקב כל הזמן אחרי המתחרים?

אין צורך בשיטות ותוכנות מתוחכמות בכדי לעקוב אחר המתחרים בגוגל, למרות שבהחלט מומלץ להשתמש בתוכנות למחקר מתחרים. כל מה שצריך לעשות זה לבחון מדי פעם את המתחרים על ידי הקלדת מילות המפתח במנוע החיפוש של גוגל (מומלץ בגלישה בסתר דרך גוגל כרום). שימו לב אילו מודעות המתחרים מפרסמים? מה הם מציעים לקהל הגולשים? האם נעשו שינויים בדפי הנחיתה שלהם? וכל מידע שיכול לעזור לכם לשמור על תחרותיות בגוגל. רוצים לדעת איך עוקבים אחר המתחרים של העסק בגוגל? התחילו כאן
דילוג לתוכן