מודעות פרסום לעסקים - כיצד לפרסם ומדוע הן נדחות בגוגל?

מודעות פרסום לעסקים – כיצד לפרסם ומדוע הן נדחות בגוגל?
פרסום לעסקים

פרסום בגוגל אדוורדס מוגבל בהתאם למדיניות הפרסום של חברת גוגל, מתוך מטרה לייצר למשתמשים ברשת החיפוש של גוגל חוויה בטוחה וחיובית. מדיניות זו מגדירה גם את המדיניות בנוגע לעריכת מודעות פרסום לעסקים. במידה והמודעה שלכם נדחתה על ידי גוגל אדוורדס, יהיה עליכם לבחון את סיבת הדחייה ולתקן את המודעה בהתאם.

מדיניות הפרסום בגוגל אדוורדס נוצרה במטרה להבטיח שמודעות הטקסט והמדיה המופיעות במנוע החיפוש וברשת התוכן של גוגל יהיו מועילות ורלוונטיות לגולשים. מדיניות זו מגדירה את כללי עריכת מודעות הפרסום של הקמפיינים במנוע החיפוש ורשת התוכן של גוגל. מודעת פרסום שלא תואמת את מדיניות השימוש של גוגל תידחה ואינה תופיע ברשתות החיפוש והתוכן של גוגל. אתם מוזמנים לקרוא עוד על מדיניות AdWords והמגבלות על כתיבת מודעות פרסום לעסקים בלינק הבא.

בשנים האחרונות, כתוצאה מהגידול במפרסמים דרך אדוורדס, חברת גוגל נוקטת בכללים ברורים לאישור מודעות פרסום לעסקים מתוך הרצון לייצר סטנדרט מודעות גבוה יותר. כך שבהחלט יכול להיות שבעתיד מודעה שתבנו במערכת אדוורדס תדחה בגין הפרה של מדיניות הפרסום בגוגל. מודעה שנדחתה על ידי מערכת גוגל אדוורדס תקבל הודעת שגיאה בדומה להודעה הבאה:

מודעת קמפיין ממומן בגוגל שלא אושרה
מודעת קמפיין ממומן בגוגל שלא אושרה

במידה ומודעתכם נדחתה על ידי מערכת גוגל אדוורדס, תדרשו לבחון את הסיבות לדחיית המודעה ולטפל בהן בהקדם האפשרי.

בכדי למנוע מצב של דחיית מודעות בחשבון שלכם, מומלץ להיעזר בחברת שירותי קידום אתרים מקצועית בעלת ניסיון בבניית מודעות פרסום בגוגל אדוורדס. ישנם עוד מגוון רחב של יתרונות בפרסום לעסקים עם חברה מנוסה – אתם מוזמנים לקרוא עליהם בכתבה הבאה.

הסיבות המרכזיות לכך שמערכת גוגל אדוורדס דוחה מודעות פרסום לעסקים

מדיניות הפרסום של גוגל אדוורדס מגדירה כללים רבים לבנייה ועריכה של מודעות טקסט ומדיה, כאשר מרבית מודעות הפרסום נידחות בשל הסיבות מרכזיות הבאות:

1. המודעה מכילה תכנים בלתי הולמים

גוגל אדוורדס דוחה מודעות המכילות מלל או תמונות בלתי הולמות. יש להימנע מלכלול כל דבר שקשור לתוכן מבוגרים, הימורים, מוצרים מזויפים, מוצרים מסוכנים (כמו נשקים) ותוכן פוגע.

2. המודעה כוללת תוכן המוגן בזכויות יוצרים

קיימות חברות אשר מחזיקות בשימוש של מילים וביטויים שמפרסמים ללא אישור אינם יכולים להשתמש בהם. לרוב מדובר על מותגים גדולים כגון קוקה קולה, נייקי וכו'. במידה ואתם משווקים מורשה של מותג מסוים, אתם יכולים לפנות לגוגל ולבקש לאשר את המודעה באופן פרטני.

3. רישום מספר טלפון בגוף המודעה

במידה ורשמתם את מספר הטלפון של העסק בטקסט של גוף המודעה עצמה, גוגל תדחה את המודעה לפרסום. במקום לרשום את טלפון העסק בטקסט המודעה יש להוסיף הרחבת התקשרות למודעת הטקסט, הרחבה ההתקשרות משתלבת טוב יותר עם המודעה וגם מאפשרת לגולשים לבצע שיחה מהירה מהנייד לעסק.

4. טקסט המודעה חורג ממספר התווים המקסימלי

מערכת גוגל אדוורדס מאפשרת מקסימום של 30 תווים בכותרות המודעה ומקסימום של 80 תווים בתיאור הטקסט בתחתית המודעה. במידה ואתם חורגים מסך התווים הללו בעת כתיבת מודעת הטקסט, לא תוכלו לשמור את המודעה לבדיקה. אתם תקבלו את הערה הבאה:

במידה וקיבלתם הערת "הזן פחות תווים" יש לצמצם את טקסט המודעה. שימו לב שבעת מילוי תיבת מלל במודעת טקסט מופיע בצד שמאל מספר התווים הנותרים לשימוש. הטריק הוא לערוך מודעות פרסום עם מלל תמציתי ומושך.

5. קיים שימוש נרחב מדי בסימנים מיוחדים

מערכת גוגל אדוורדס אוסרת על שימוש מופרז בסימני קריאה, סימני שאלה, מספרים וסימנים מיוחדים (@#$%&…). שימו לב לשימוש מופרז בסימנים שכאלו. אתם צפויים לקבל הודעת שגיאה על שימוש מופרז בסימונים עם הצעות לתיקון.

במקום לרשום ביטוי כמו "התקשרו עכשיו!!!" אתם יכולים להסתפק בסימן קריאה אחד ולרשום "התקשרו עכשיו!" בכדי לקבל אישור מהמערכת.

6. דומיין דף הנחיתה הוזן באופן שגוי

שימו לב שאתם רושמים נכונה את כתובת ה-URL של דף הנחיתה. במידה ורשמתם את כתובת דומיין דף הנחיתה באופן שגוי, תקבלו את הודעת השגיאה הבאה:

מומלץ להעתיק את כתובת דומיין עמוד הנחיתה ישירות משורת הכתובת בדפדפן כרום בכדי למנוע שגיאות בהקלדת קישור ה-URL במודעה.

7. שגיאות כתיב

חשוב לשים לב לדקדוק וכתיבה עברית נכונה. במידה ותבנו מודעה עם שגיאות כתיב יש סיכוי גדול שמערכת גוגל אדוורדס לא תאשר את המודעה לפרסום. זכרו תמיד לבדוק פעמיים את המודעה לפני אישור עריכה בכדי לוודא שאין שגיאות כתיב.

8. שימוש מופרז במילות מפתח

רצוי שמודעת הפרסום תכלול לפחות מילת מפתח אחד או שתיים בכדי להדגיש לגוגל את הרלוונטיות של המודעה לרשימת מילות המפתח של הקמפיין. עם זאת, מדיניות גוגל בנוגע לפרסום מודעות במערכת אדוורדס דורשת שהמודעה תהיה ערוכה בצורה קריאה וידידותית לגולשים. בעוד שהמודעה כוללת מספר רב של מילות מפתח היא לא ידידותית לקריאה עבור הגולשים. מודעה כזאת כנראה תידחה על ידי מערכת גוגל אדוורדס.

דילוג לתוכן