מפרסם שרוצה להיות ראשון בגוגל חייב לבנות דף נחיתה מקצועי הבנוי להמרה אופטימלית בהתאם למטרות הפרסום. מודעות של קמפיין פרסום בגוגל המקשרות לדף נחיתה גרוע יתקשו להגיע למקומות הראשונים במנועי החיפוש עקב דירוג איכות מודעות נמוך. במידה ואתם לא מצליחים להציב את מודעות הפרסום במקום הראשון בגוגל למרות הצעות מחיר לקליק גבוהות, יכול מאוד להיות שהבעיה שלכם היא דף נחיתה לא מספיק טוב.

דף נחיתה של קמפיין פרסום בגוגל הוא דף האינטרנט אליו מגיעים הגולשים כאשר הם מקליקים על מודעות הפרסום של הקמפיין. כל מודעת פרסום בגוגל חייבת להוביל לדף נחיתה מסוים, בין אם זה דף נחיתה ייעודי שנבנה במיוחד לקמפיין או בין אם זה אחד העמודים של אתר אינטרנט עסקי, ולכן כל עסק שמפרסם בגוגל חייב להצטייד בדף נחיתה כלשהו.

מדוע חשוב לבנות דף נחיתה מקצועי?

ההמלצה הרווחת לעסקים המפרסמים בגוגל היא לבנות דף נחיתה ייעודי לכל קמפיין. הדף צריך להיבנות בצורה מקצועית, עם תוכן הרלוונטי למודעות הקמפיין ועם חווית משתמש טובה. כאשר דף הנחיתה עומד בסטנדרטים הללו, הוא תורם לקמפיין בדרכים הבאות:

דף נחיתה מקצועי תורם להשגת מיקומים גבוהים יותר בגוגל

להיות ראשון בגוגל מחייב דירוג איכות גבוה למודעה. איכות המודעות היא אחד מהמושגים החשובים ביותר בניהול פרסום דרך מערכת גוגל אדוורדס. בכל פעם שגולש מקליד מונח חיפוש מסוים, גוגל מבצע מכרז בין כל המפרסמים וממקם אותם בתוצאות החיפוש על סמך דירוג ציון איכות המודעות שלהם. מודעות פרסום המשיגות מגוגל ציון איכות טוב יותר מקבלות מיקומים גבוהים יותר בתוצאות החיפוש, כאשר המודעה המופיעה במקום הראשון בגוגל היא המודעה בעלת ציון האיכות הטוב ביותר מבין המפרסמים באותו רגע.

ציון האיכות הוא למעשה שקלול של גוגל על בסיס איכות מודעות הפרסום, הרלוונטיות למילות המפתח (מונחי החיפוש הנבחרים), הצעות המחיר לקליק של המפרסמים ודף הנחיתה. בעוד שגוגל לא חושף כיצד בדיוק הוא מחשב את דירוגי איכות המודעות בכל מונח חיפוש, הוא כן מציין למפרסמים שאיכות דף הנחיתה משחק תפקיד חשוב ביכולת של מפרסם להיות ראשון בגוגל.

מכיוון שדף נחיתה מקצועי הנו הכרחי לקבלת ציון איכות גבוה מגוגל למודעות הפרסום של קמפיין, יהיה כמעט בלתי אפשרי לעסק להגיע למקום הראשון בתוצאות החיפוש של גוגל ללא חווית משתמש טובה בדף הנחיתה.

שיעורי המרה טובים יותר בקמפיין

ניהול קמפיין בגוגל אדוורדס שמצליח למשוך גולשים רבים לבצע הקלקה על מודעות הפרסום רק בכדי להגיע לדף נחיתה שאינו בנוי להמרה אופטימלית זוהי הדרך הבטוחה לבזבז אלפי שקלים על פרסום בגוגל בלי לראות החזר על ההשקעה. אל תהרסו את המאמצים הרבים שביצעתם על הקמת קמפיין מודעות טוב במערכת אדוורדס בגלל שיש לכם דף נחיתה שלא גורם לגולשים להשלים את הפעולה הנדרשת בקמפיין (רכישת מוצר, פניה לעסק, הירשמות לרשימת תפוצה וכו').

מכיוון שקמפיין המקשר לדף נחיתה שאינו בנוי להמרה אופטימלית צפוי לסבול משיעורי המרה נמוכים, כספים שמתבזבזים על הקלקות גולשים שבסופו של דבר לא מייצרים הכנסה לעסק, דף נחיתה מקצועי עם חווית משתמש תקינה הוא הפתרון. דף נחיתה מקצועי יהווה פלטפורמה אשר תעודד את הגולשים לפנות לעסק, ובכך העסק יצליח לעמוד במטרות הפרסום בגוגל. גוגל מדווח שקמפיינים המשתמשים בדפי נחיתה ייעודיים הבנויים להמרה אופטימלית משיגים בממוצע שיעורי המרה גבוהים יותר מקמפיינים המקשרים לאתר הבית הראשי של העסק.

כיצד ניתן לבדוק האם דף הנחיתה פוגע בציון איכות מודעות הקמפיין?

הצעד הראשון שאתם רוצים לעשות בכדי לשפר את הסיכויים של מודעות הפרסום שלכם להגיע למקום הראשון בגוגל הוא לבדוק את הסטטוס הנוכחי של ציון האיכות שמקבל דף הנחיתה מגוגל.

ניתן לבחון את חווית דף הנחיתה בקלות דרך מסך מילות המפתח של הקמפיין. כל מה שיש לעשות הוא להיכנס למסך מילות המפתח של הקמפיין, לעמוד עם העכבר על עמודת "סטאטוס", ואז תיפתח חלונית המציגה את ציון איכות שמקבל הקמפיין בגין מילת המפתח הספציפית.

לצד ציון האיכות מדווחים שלושה פרמטרים: שיעור קליקים צפוי, רלוונטיות של מודעות וחווית דף נחיתה. הכי מעניין אותנו כרגע הוא הפרמטר של חווית דף נחיתה. לדוגמה, ניתן לראות קמפיין של אינסטלטור בירושלים המקבל ציון איכות 7 מתוך 10 עם חווית דף נחיתה שמוגדרת על ידי גוגל כ"מעל הממוצע".

בדיקת ציון איכות למודעה

בדיקת ציון איכות למודעה

חווית דף הנחיתה תקבל מגוגל ציון "מעל הממוצע" (חווית דף הנחיתה טובה יותר מרוב המתחרים), ציון "ממוצע" (חווית דף הנחיתה סבירה ביחס למתחרים) או ציון "מתחת לממוצע" (חווית דף הנחיתה פחות טובה ממרבית המתחרים).

אתם כמובן רוצים שחווית דף הנחיתה של הקמפיין שלכם תוגדר על ידי גוגל בציון איכות מעל הממוצע. במידה וחווית דף הנחיתה של הקמפיין מוגדרת רק כ"ממוצע", או חס וחלילה "מתחת לממוצע", תדרשו לבצע שינויים לשיפור דף הנחיתה של הקמפיין.

4 שיפורים מומלצים לשדרוג חווית משתמש בדפי נחיתה

בנייה של דף נחיתה ייעודי לקמפיין פרסום בגוגל נראה על פניו עניין פשוט. הרי מדובר רק על עמוד אינטרנטי אחד הבנוי למטרה מאוד מדויקת. אך המציאות היא שרוב העסקים המפרסמים בגוגל מתקשים ליצור דף נחיתה ייעודי מקצועי לקמפיינים בגוגל אדוורדס. במידה וגיליתם שדף הנחיתה בקמפיין שלכם מזוהה על ידי גוגל כדף נחיתה בעל חווית משתמש ממוצעת או מתחת לממוצע, פחות טוב מהמתחרים שלכם, אנו ממליצים לבצע מקצה שיפורים לדף הנחיתה.

קיימים ארבע שיפורים מרכזיים שמומלץ לעשות לשדרוג חווית משתמש בדף נחיתה: שיפור זמני טעינה, התאמה למובייל, הגברת רלוונטיות ושדרוג ממשק הגלישה. שיפורים אלו יכולים לקרב את מודעות הקמפיין שלך צעד אחד קדימה לכיוון המקום הראשון בגוגל:

1. שיפור זמן הטעינה של דף הנחיתה

זמן הטעינה של דף הנחיתה הוא משך הזמן שלוקח לדפדפן של הגולש לטעון את קבצי התוכן והתמונות של דף הנחיתה היושבים בשרת האחסון האינטרנטי שלו. גוגל מעניק חשיבות רבה לזמני הטעינה של דף הנחיתה בשקלול מתן ציון חווית המשתמש שלו, כך שאחד השיפורים המועילים ביותר שניתן לעשות בכדי לשפר את המיקום של מודעות פרסום בגוגל הוא על ידי קיצור זמן הטעינה של דף הנחיתה.

גוגל מאפשרת לבצע בדיקה חינמית של זמן טעינת דפי נחיתה הנקראת Page Speed Insights בלינק הבא. כל מה שתצטרכו לעשות הוא להכניס את כתובת קישור ה-URL של דף הנחיתה בשורת הבדיקה וללחוץ "נתח".

בדיקת מהירות אתר

בדיקת מהירות אתר

אתם תקבלו פלט של הצעות מגוגל לשיפור זמני הטעינה של דף הנחיתה.

שיפור מהירות זמני טעינה באתר

שיפור מהירות זמני טעינה באתר

זמן טעינה תקין של דף נחיתה צריך להיות עד 6 שניות לכל היותר בכדי לקבל ציון חווית משתמש טוב מגוגל ובכדי לשמור על המרה מקסימלית. במידה ודף הנחיתה שלכם לא נטען במהירות הזאת, קחו את ההצעות של הבדיקה לתשומת ליבכם.

2. התאמה של דף הנחיתה למובייל תעזור לך להיות ראשון בגוגל, עכשיו יותר מתמיד!

כיום יותר ויותר אנשים גולשים במנוע החיפוש של גוגל דרך הניידים. על פי נתונים שונים של גוגל, מעל 70% מהמשתמשים שלה מגיעים דרך הנייד. בעקבות כך, גוגל נותנת דגש רב יותר על התאמה למובייל של אתרים ודפי נחיתה בציון איכות חווית דף הנחיתה.

דף נחיתה חייב להיות ידידותי לנייד ועם כל מה שמשתמע מכך. הוא צריך להיות מוצג יפה במסכים קטנים, להיטען מהר בנייד, לכלול כפתורי התקשרות ישירה ולהיות קל לניווט מהנייד. אם דף הנחיתה שלכם לא עונה על אחד מהצרכים הללו, יש לכם בעיה של התאמה למובייל שככל הנראה פוגעת באיכות דף הנחיתה שלכם ומונעת מכם להגיע למקום הראשון בגוגל.

היכנסו לאתר שלכם דרך הנייד ובדקו בעיות שניתן לתקן בהתאמה למובייל. יכול להיות שהגיע הזמן לחדש את האתר למערך המותאם למובייל או לעשות מספר שינויים במבנה האתר בכדי שיהיה נוח לגלישה גם דרך מסכים קטנים.

3. הגברת רלוונטיות של תוכן דף הנחיתה לקמפיין

המשתנה הכי חשוב על ידי גוגל במתן ציון על חווית משתמש של דף נחיתה הוא ללא ספק רלוונטיות של תוכן. בדיוק כפי שהרלוונטיות של תוכן מודעות הפרסום למילות המפתח חשוב בכדי לקבל דירוג איכות גבוה, כך גם הרלוונטיות של תוכן דף הנחיתה למודעות ולמילות המפתח של הקמפיין חשובים לציון איכות דף נחיתה.

דף הנחיתה שלכם צריך לכלול אך ורק את התוכן הספציפי המתאים למטרות הקמפיין, וזאת אחת הסיבות למה מומלץ לבנות דף נחיתה ייעודי לכל קמפיין. תוכן דף נחיתה שלא משתמש במספיק מילות מפתח ומידע רלוונטי או כולל בטעות תוכן שאינו רלוונטי יקבל ציון איכות נמוך מגוגל.

עברו על התוכן של האתר ובדקו את אחוז החזרה על מילות מפתח, התאמה של תוכן הדף למלל מודעות הפרסום, הוסיפו מידע רלוונטי שקשור לשירותים ולמוצרים רלוונטיים, הורידו מונחי חיפוש שליליים וכו'.

4. שדרוג ממשק הגלישה בדף הנחיתה

חווית משתמש בדף נחיתה תלויה רבות גם בצורה שבה הגולשים מנווטים בדף הנחיתה. אחת הסיבות המרכזיות למה מומלץ לבנות דף נחיתה מקצועי ייעודי לקמפיין הוא בכדי להשיג ממשק גלישה נעים ופשוט לגולשים, אשר יוביל אותם בדרך החלקה ביותר לביצוע המרה.

גוגל אדוורדס ממליצה למפרסמים בגוגל לעצב את נראות דף הנחיתה בצורה מאורגנת שתעזור לגולשים לקבל את כל המידע הרלוונטי אליהם בקלות וללא סיבוכים מיותרים. הממשק של דף הנחיתה צריך לאפשר גלישה מהירה לכל אזור בדף, ולדפים אחרים במידה ויש, ללא חלונות קופצים שמכריחים את הגולש לנווט לדפים ספציפיים. ככל שממש' הגלישה מהיר ונוח יותר לגולשים בדף הנחיתה, כך גוגל מעריך את חווית המשתמש של הדף כאיכותית יותר.

אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברתנו בכדי לקבל חוות דעת מקצועית על איכות דף הנחיתה של הקמפיין או להמשיך לקרוא על כיצד בונים דף נחיתה מנצח לקמפיין פרסום בגוגל.