חיפוש מילות מפתח בהתאם למטרות הפרסום של העסק הינו חלק הכרחי בפתיחת קמפיין פרסום בגוגל. חשוב לדעת להשתמש בכלי מתכנן מילות המפתח של גוגל אדוורדס בכדי לבנות רשימת מונחי חיפוש טובה לקמפיין הממומן.

כלי מתכנן מילות המפתח של גוגל אדוורדס הנו כלי עזר לאיתור ובחירה של מילות מפתח לקמפיינים ממומנים. כלי זה זמין לכל בעל חשבון אדוורדס לשימוש בכל עת. הכלי מעניק נתונים רבים על מונחי חיפוש פוטנציאליים, אשר יכולים לסייע לך לקבל החלטות טובות יותר בבחירת מילות המפתח של הקמפיין, ובמקביל מציע רעיונות חדשים למילות מפתח בהתאם למונחי החיפוש של הקמפיין.

כלי מתכנן מילות המפתח ממוקם בכרטיסיית "כלים" של מערכת גוגל אדוורדס. בעת לחיצה על מתכנן מילות המפתח בכרטיסיית כלים יפתח המסך הבא:

מתכנן מילות המפתח

מתכנן מילות המפתח

חיפוש מילות מפתח חדשות באמצעות ביטוי, אתר או קטגוריה

היכולת העיקרית של כלי מתכנן מילות המפתח של גוגל אדוורדס היא לספק נתונים סטטיסטיים של מונחי חיפוש והצעות למונחי חיפוש רלוונטיים עבור רשימת מילות המפתח של הקמפיין בהתאם למטרות הפרסום.

חיפוש מילות מפתח באמצעות גוגל אדוורדס

חיפוש מילות מפתח באמצעות גוגל אדוורדס

ניתן להכניס ביטוי או מספר ביטויים ולקבל רעיונות נוספים למילות מפתח, להכניס את אתר האינטרנט של העסק בכדי שגוגל אדוורדס יסרוק אותו ויציע מונחי חיפוש לפרסום או לקבל רעיונות למילות מפתח לפי קטגוריית מוצרים.

הגדרות חיפוש לביטוי, אתר או קטגוריה

לפני שמתחילים בתהליך החיפוש אחר מילות מפתח לפי ביטוי, אתר או קטגוריה חשוב להגדיר  באופן נכון את הגדרות החיפוש של גוגל אדוורדס.

הגדרות כלליות, בתור התחלה, צריכות לכלול מיקוד על ישראל, שפה עברית, פרסום בגוגל ושותפי גוגל ובלי מילות מפתח שליליות. בנוסף, יש לבקש מגוגל להציג נתונים מ-12 החודשים האחרונים בכדי לקבל מדגם מספיק גדול. ההגדרות צריכות להיראות כך:

הגדרות בסיסיות למציאת מילות מפתח בגוגל

הגדרות בסיסיות למציאת מילות מפתח בגוגל

במידה וברצונכם לבצע פרסום ממוקד יותר על אזור מסוים, למשל הפרסום בגוגל יוצג רק ללקוחות פוטנציאליים בתל אביב, אז אתם יכולים להגדיר מיקוד מתקדם בגוגל אדוורדס על ידי לחיצה על הלשונית הראשונה במיקוד ושינוי האזור. ניתן לראות בדוגמה הבאה שגוגל אדוורדס מאפשר לקבל נתונים סטטיסטיים גם לפי אזורים ממוקדמים יותר כמו למשל מחוז תל אביב.

מיקוד גיאוגרפי לחיפוש מילות מפתח

מיקוד גיאוגרפי לחיפוש מילות מפתח

חיפוש מילות מפתח לפי ביטוי

כלי מתכנן המילים של גוגל אדוורדס מציע הצעות למונחי חיפוש חדשים לפי ביטוי או מספר ביטויים, כך שאם יש לכם מוצר או שירות שאתם רוצים לפרסם בגוגל באפשרותכם לרשום אותו בתיבה הראשונה וללחוץ על כפתור "קבל רעיונות".

לדוגמה, טכנאי מזגנים שמבצע התקנות ותיקון מזגנים יכול לרשום בתיבה הראשונה ביטויים שמבטאים את השירותים שלו ולקבל רעיונות למילות מפתח. למשל הוא ירשום את הביטויים "התקנת מזגן" ו-"תיקון מזגנים".

חיפוש מילות מפתח לפי ביטוי

חיפוש מילות מפתח לפי ביטוי

לחיצה על כפתור קבל רעיונות יוביל את טכנאי המזגנים למסך הבא:

הצעת מילות מפתח לפי ביטוי

הצעת מילות מפתח לפי ביטוי

כלי מתכנן מילות המפתח של גוגל מציג למפרסם מספר נתונים לגבי מונחי החיפוש שהוא רשם והצעות למילות מפתח נוספות. למשל במקרה זה ניתן לראות שעל פי כלי מתכנן מילות המפתח של גוגל על מונח החיפוש "התקנת מזגן" יש ממוצע של 1,300 חיפושים חודשיים, תחרות גבוהה עם מחיר לקליק ממוצע של 5.18 שקלים. נוסף על כך, יש הצעות טובות למילות מפתח חדשות כמו "טכנאי מזגנים" ו"מתקין מזגנים" (מונחי חיפוש כמו "מזגן טורנדו" ו-"מזגן תדיראן" הינן בעלות רלוונטיות נמוכה יחסית עבור טכנאי המזגנים).

על פעולה האת ניתן לחזור מספר פעמים בכדי לבדוק עוד ביטויים שמתאימים לרשימת מילות המפתח של הקמפיין עד שמקבלים רשימה סופית טובה ואיכותית של מילות מפתח.

חיפוש מילות מפתח לפי אתר

דרך מצוינת נוספת לקבל הצעות למילות מפתח עבור קמפיין פרסום ממומן בגוגל היא בעזרת סריקה של אתר העסק (או עמוד הנחיתה הספציפי) על ידי מתכנן מילות המפתח. מכניסים בתיבה השנייה את כתובת הקישור של האתר או עמוד הנחיתה ולוחצים על כפתור "קבל רעיונות".

לצורך המחשה, ניקח לדוגמה חברת השכרת גנרטורים בצפון שרוצה לצאת בקמפיין פרסום בגוגל בכדי לחשוף את השירות לגולשים המחפשים להשכיר גנרטור לאירוע או לכל מטרה אחרת. לחברה יש אתר אינטרנט והיא רוצה לקבל רעיונות למילות מפתח עבור הקמפיין. כל מה שהחברה צריכה לעשות זה להיכנס לכלי מתכנן מילות המפתח ולהכניס את אתר האינטרנט בתיבה השנייה של חיפוש מילות מפתח.

חיפוש מילות מפתח לפי דף נחיתה או אתר החברה

חיפוש מילות מפתח לפי דף נחיתה או אתר החברה

לחיצה על כפתור "קבל רעיונות" יוביל את החברה למסך הבא:

רעויונות למילות מפתח לפי אתר או דף נחיתה

רעויונות למילות מפתח לפי אתר או דף נחיתה

לפי אתר האינטרנט של החברה כלי מתכנן מילות המפתח של גוגל אדוורדס מציע לחברה לכלול ברשימת מילות המפתח של הקמפיין שלה את מונח החיפוש "גנרטור להשכרה" אשר בעל נפח חיפושים של 880 חיפושים בממוצע בחודש, את מונח החיפוש "השכרת גנרטור בצפון" שיש לו נפח חיפושים של 110 חיפושים בממוצע בחודש ועוד. על סמך מילות המפתח הללו החברה יכולה להקים קמפיין קידום ממומן בגוגל או להמשיך ולחפש בכלי מתכנן המילים עוד רעיונות למילות מפתח על סמך הביטויים החדשים שהיא גילתה.

חיפוש מילות מפתח לפי קטגוריה

האפשרות האחרונה בחיפוש מילות מפתח חדשות היא על ידי בחירה של קטגוריית מוצר או שירות. כלי מתכנן מילות המפתח של גוגל יעניק לכם רשימה של מונחי חיפוש רלוונטיים לאותה קטגוריה בהסתמך על מגמות החיפוש של גולשים ברשת גוגל. ניתן לבחור ממגוון רחב של קטגוריות:

חיפוש מילות מפתח לפי קטגוריות

חיפוש מילות מפתח לפי קטגוריות

למשל טכנאי מחשבים שרוצה הצעות למילות מפתח לקמפיין הממומן שלו יכול להיכנס לקטגוריית מחשבים ומוצרי חשמל>>מחשבים>>תיקון מחשבים.

איתור מילות מפתח לפי קטגוריות

איתור מילות מפתח לפי קטגוריות

לחיצה על כפתור "קבל רעיונות" יציג לטכנאי המחשבים רשימה גדולה ומפורטת של מונחי חיפוש רלוונטיים לקטגוריה הזאת שמהם הוא יכול לאתר את מונחי החיפוש המתאימים ביותר לקמפיין הפרסום שלו כגון "טכנאי מחשבים", "תיקון מחשבים", "טכנאי מחשבים בחיפה" ועוד.

הצגת נתונים של נפח חיפוש ומגמות

במידה ויש לך כבר רשימה של מילות מפתח לפרסום בגוגל, כלי מתכנן מילות המפתח מאפשר לך להזין את הרשימה (ידנית או בקובץ אקסל) בכדי לקבל נתוני נפח חיפוש, תחרות ומחיר ממוצע לקליק. זאת דרך מצוינת לבדוק האם מדובר על מילות מפתח אפקטיביות מבחינת אפשרויות הפרסום בגוגל.

לדוגמה, מעצבת שמלות כלה שמנהלת סלון כלות לשמלות כלה וינטאג יכולה לבדוק את הרעיונות שלה למילות המפתח ולוודא שמדובר על מונחי חיפוש טובים. היא תזין באפשרות הצגת נתונים של נפח חיפוש את הביטויים המתאימים עבורה.

הצגת נפח חיפוש ומגמות בגוגל אדוורדס

הצגת נפח חיפוש ומגמות בגוגל אדוורדס

לחיצה על כפתור "קבל נפח חיפוש" יעביר את המעצבת למסך הבא:

נתוני חיפוש לפי מגמות ונפחי חיפוש בגוגל אדוורדס

נתוני חיפוש לפי מגמות ונפחי חיפוש בגוגל אדוורדס

על סמך הנתונים הללו מעצבת שמלות הכלה יכולה לקחת החלטה האם מדובר על מילות מפתח שכדאי לה לכלול בקמפיין הפרסום הממומן בגוגל.

שילוב רשימות מילות מפתח כדי לקבל מילות מפתח חדשות

האופציה השלישית החשובה שכדאי להכיר בכלי מתכנן מילות המפתח של גוגל אדוורדס היא, היכולת לקבל רעיונות למילות מפתח פוטנציאליות משני רשימות שונות נפרדות.

למשל אינסטלטור יכול להזין רשימה אחת של כל השירותים שהוא מספק ורשימה שניה של כל האזורים שבהם הוא עובד בכדי לקבל רשימה מלאה של מילות מפתח פוטנציאליות. הוא מזין את שני הרשימות הללו בכלי מתכנן מילות המפתח.

איתור מילות מפתח בגוגל מהצלבת שתי רשימות

איתור מילות מפתח בגוגל מהצלבת שתי רשימות

ואז לוחץ על כפתור "קבל נפח חיפוש" בכדי לעבור למסך הבא:

הצגת מונחי חיפוש לפי 2 רשימות בגוגל אדוורדס

הצגת מונחי חיפוש לפי 2 רשימות בגוגל אדוורדס

הוא יקבל בקלות רשימה מפורטת של כל מילות המפתח הפוטנציאליות שנוצרו משני הרשימות הללו עם פירוט נפחי החיפושים, התחרות והמחיר הממוצע לקליק.