עמוד נחיתה מרשים בעל יחס המרה גבוה הוא אחד מהמפתחות להצלחה של כל קמפיין פרסום בגוגל. במקום להפנות את מודעות קמפיין הפרסום שלכם לעמוד הראשי או לדפים פנימיים באתר הבית, שקלו להקים דף נחיתה מקצועי המותאם לניידים ובנוי להמרה אופטימלית.

אתם יכולים לקבוע את מילות המפתח הנכונות בקמפיין, לערוך מודעות טקסט מזמינות ולנהל את הקמפיין הממומן בצורה יוצאת מן הכלל, אך ללא דף נחיתה מתאים אתם עלולים לפספס הזדמנויות ולאבד המרות, כלומר ההחזר על ההשקעה מהקידום הממומן בגוגל יהיה נמוך יותר. דף נחיתה איכותי מסייע למודעות הפרסום להופיע גבוה יותר בגוגל ומשפר את יחס ההמרה של הקמפיין.

ריכזנו עבורכם את כל מה שעליכם לדעת בכדי לבנות דף נחיתה מקצועי בעל המרה גבוהה.

מהו דף נחיתה ייעודי לקמפיין גוגל?

דף נחיתה הוא דף אינטרנטי שהגולש מגיע אליו לאחר הקלקה על מודעה ממומנת בגוגל (מודעת טקסט, מודעת תמונה, מודעת וידאו ביוטיוב וכו'). דף נחיתה ייעודי נבנה במיוחד לקמפיין פרסום בגוגל במטרה להמיר כמה שיותר הקלקות גולשים על מודעה לעסקאות בפועל.

בהרבה מקרים דף נחיתה מהווה חלופה לאתר אינטרנט ישן וכבד, שאינו מותאם לניידים או שאינו תואם את מטרות קמפיין הפרסום בגוגל. לדוגמה, חברה המקימה קמפיין פרסום בגוגל לשיווק מוצר חדש יכולה להפנות את מודעות הקמפיין לאתר הראשי של החברה או להקים דף נחיתה המתמקד אך ורק במוצר החדש.

לצפייה בדוגמאות לאתרי נחיתה אופטימליים להמרה בקרו בדף הבית

למה כדאי לבנות דף נחיתה לקמפיין פרסום בגוגל?

מפרסמים לא מנוסים בגוגל אדוורדס לעתים קרובות יפנו את הגולשים המקליקים על המודעות ישירות לדף הבית של העסק או לעמודים פנימיים בתוך האתר. זאת עלולה להיות טעות גדולה שתפגע בהצלחת קמפיין הפרסום במידה והעמוד שאליו מופנים הגולשים אינו בנוי להמרה מקסימלית כמו דפי נחיתה לקמפיינים ממומנים.

התאמה של דף הנחיתה למטרות קמפיין הפרסום

אחד היתרונות העיקריים של בניית דף נחיתה לקמפיין הוא שהדף יכול להיות מותאם למטרות הקמפיין ולפלח קהל לקוחות מסוים. גולשים הנכנסים לדף נחיתה המציג רק את המידע הרלוונטי עבורם יהיו בעלי נכונות גבוהה יותר ליצור קשר עם העסק.

להמחשה ניקח קמפיין פרסום של משווק מוצרי תינוקות אשר הוקם במטרה להגדיל את המכירות של עגלת תינוק חדשה. אם המודעה תפנה לחנות האינטרנטית של המשווק לא בטוח שהגולשים שהקליקו על המודעה יאתרו את העגלה הספציפית. מצד שני, אם המודעה מפנה לדף נחיתה שמציג רק את העגלה החדשה ומתמקד ביתרונות ובתועלות שלה אז סביר להניח שקיים סיכוי גבוה יותר להצלחת הקמפיין.

דף נחיתה נבנה להמרה אופטימלית

בשונה מאתר אינטרנט עסקי, דף הנחיתה נבנה במטרה לסיים את תהליך הפרסום עם המרה. דף הנחיתה נבנה בכדי להוביל את הגולש לבצע פעולה מסוימת כגון התקשרות מיידית, השארת פנייה, הצטרפות לרשימת תפוצה וכו'. ברגע שמודעות הקמפיין מפנות את הגולשים לאתר העסק, המכיל מידע כללי ושאינו מכוון להמרה, הם עלולים ללכת לאיבוד בתוך האתר ולא לבצע את הפעולה לשמה הוקם הקמפיין. למשל, קמפיין פרסום שמטרתו לייצר פניות טלפוניות לבעל מקצוע יבנה במטרה לעודד התקשרות מדף הנחיתה.

דף נחיתה משפר את דירוג איכות המודעה בגוגל

חוויית עמוד הנחיתה של מודעת הפרסום הנו משתנה מרכזי בקביעת איכות המודעה בגוגל, ובכך הינו בעל השפעה רבה על מיקום המודעה בתוצאות החיפוש. גוגל מדרג גבוה יותר מודעות אשר מפנות לעמוד נחיתה בעל חווית משתמש טובה יותר. דף נחיתה איכותי שנטען מהר, מותאם לניידים, התואם לטקסט המודעה ומציע פורמט פשוט וקליל לגולש ישפר את דירוג איכות המודעה בגוגל אדוורדס ואת מיקומה בתוצאות החיפוש.

מתחילים לבנות דף נחיתה מנצח בעזרת 2 שאלות פשוטות

1. מהן המטרות של דף הנחיתה?

יש להגדיר מהן המטרות של דף הנחיתה, או במילים פשוטות יותר, איזה פעולה אתם רוצים שהגולשים יעשו כאשר הם מגיעים מהמודעה לדף הנחיתה. האם הגולשים צריכים ליצור קשר טלפוני? להשאיר פניה? לרכוש מוצר? להירשם לרשימת תפוצה? להוריד קובץ? דף הנחיתה צריך להיות בנוי במטרה שהגולשים ישלימו את הפעולה הזאת. למשל, אם רוצים שהגולשים יצרו קשר טלפוני אז יש להציג בגדול מספר טלפון ליצירת קשר ואף להוסיף כפתור התקשרות מיידית מהנייד.

2. מיהו קהל היעד של הקמפיין?

רוב הקמפיינים הממומנים בגוגל פונים לקהל לקוחות פוטנציאלי מסוים. ככל שתבינו טוב יותר את קהל הלקוחות שהקמפיין שלכם פונה אליו, כך דף הנחיתה שלכם יהיה איכותי יותר. מבנה דף הנחיתה והתוכן שבו צריכים להיות ממוקדים לקהל הלקוחות הרלוונטי כך שהדף יפנה לרצונות והצרכים של הגולשים וישכנע אותם ליצור קשר. למשל דף נחיתה של רופא שיניים צריך להתמקד ברצון של הגולשים להפסיק לסבול מכאבי שיניים מטרידים, דף נחיתה הפונה לבני נוער צריך להיות כתוב בשפה צעירה יותר וכו'.

עקרונות הבסיס לבניית דך נחיתה איכותי

עכשיו שאנחנו יודעים מהן המטרות של דף הנחיתה ומי קהל הגולשים שיגיע לדף הנחיתה, אפשר להתחיל לבנות את הדף עצמו. אין פורמט אחד ויחיד לבניית דף נחיתה, אך בהחלט יש מספר עקרונות בסיס לבניה של דף נחיתה איכותי בעל יחס המרה גבוה.

מבנה דף נחיתה מקצועי, נקי ומסודר

המראה הכללי של עיצוב דף הנחיתה משפיע רבות על האפקטיביות שלו. עיצוב דף הנחיתה צריך להיות מושך לעין, בעל מראה מקצועי, נעים לקריאה ובממשק נוח לגולשים. יש להקפיד לשמור על דף נקי עם ניווט ברור, טבעי ובלי הסחות דעת (כגון חלונות קופצים). רצוי להשתמש במבנה דף נחיתה מרשים ויוקרתי ולא להפנות את הגולשים לעמוד נחיתה שנראה לא מושקע.

כותרות מעודדות מעורבות

מחקרים הראו שלגולשים לוקח 8 שניות בממוצע להחליט האם הם נשארים באתר / דף נחיתה או עוברים למודעה אחרת. דף נחיתה טוב משתמש בכותרת הראשית ובכותרות המשניות בכדי להדגיש את הערך המוסף של הצעת העסק לגולשים בכמה מילים פשוטות. חשוב להציב את הכותרות בדף במקומות אסטרטגיים ולסגנן בצורה שמעודדת קריאה ומעורבות בקרב הגולשים ולהקפיד על הדגשה המקבלת ביטוי במחשבים נייחים ובמכשירים ניידים.

התאמה מלאה לניידים

כיום ברור כבר שדף הנחיתה חייב להיות מותאם לניידים, שכן כמעט 40% מכל הפעילות בגוגל היא מהנייד. דף נחיתה שמותאם לניידים מספק המרות גבוהות בהרבה מדפי נחיתה שאינם מותאמים לנייד. אם אין לכם דף נחיתה שנראה נהדר בנייד ורספונסיבי לפעולה מהנייד אתם ככל הנראה מפסידים לקוחות.

טעינת הדף תוך 3 שניות

מהירות טעינת דף הנחיתה היא חיונית להמרה של מודעות הקמפיין. תחילה, טעינה מהירה עוזרת לדירוג איכות מודעות הקמפיין בגלל שאחד המדדים של גוגל אדוורדס לחוויית דף הנחיתה הוא זמן הטעינה. שנית, ככל שגולש נדרש להמתין לטעינת דף הנחיתה אז גדלים הסיכויים שהוא יחליט לנטוש את הדף. זמן הטעינה של דף נחיתה לא צריך להיות יותר מ-3 שניות.

שימוש בסימני נאמנות

דפי נחיתה טובים עושים שימוש ב"סימני נאמנות" – כל מה שיכול להגביר אמון בעסק בקרב הגולשים. סימני נאמנות יכולים לבוא במגוון צורות וזה נתון לשיקולכם. רשימת לקוחות קיימים או תיעוד המלצות מלקוחות ישנים למשל הן דרכים מצוינת לייצר אמינות בדף הנחיתה. ניתן גם להוסיף תגים שונים של סימני אמון כגון תקן ISO, תו אמון הציבור, אישור משרד הבריאות וכו'.

טופס צור קשר

דף הנחיתה צריך לעשות לגולש חיים קלים אם הוא רוצה לבצע פניה טלפונית או להשאיר פרטים. דף הנחיתה צריך לכלול מספר מקומות בהן ניתן להשאיר פרטים (לרוב בראש ובתחתית דף הנחיתה) ולכלול כפתור התקשרות מיידית.

תוכן דף הנחיתה תואם למודעות הפרסום

רצוי להתאים את טקסט דף הנחיתה למילות המפתח המופיעות במודעות הפרסום. מעבר לכך שהתאמה בין טקסט דף הנחיתה למודעה תורם להופעה גבוהה יותר בתוצאות החיפוש בגוגל, יש לזכור שדף הנחיתה הוא השלב האחרון בתהליך שהתחיל כשהגולש הקליד את מילת החיפוש בגוגל. לכן, תוכן דף הנחיתה חייב להשתמש באותו ניסוח שמשך את הגולש להקליק על המודעה בכדי להוביל את הגולש בתהליך עד להמרה.