עסקים המפעילים פרסום בגוגל נדרשים להתחרות מדי יום על לקוחות הפוטנציאליים באינטרנט מול עסקים אחרים המפרסמים גם הם בגוגל. מכיוון שהביצועים של הפרסום בגוגל תלויים רבות ביכולת של המפרסם להתחרות בהצלחה מול מפרסמים אחרים באותן מילות מפתח, זה מאוד חשוב לדעת כמה שיותר על דרכי הפרסום של אותם מתחרים. מניתוח המתחרים של העסק בגוגל תוכלו ללמוד הרבה על איך מפרסמים בגוגל וכיצד אתם יכולים לשפר את הביצועים בקמפיין הפרסום הממומן לקבלת תוצאות טובות יותר.

פרסום בגוגל הוא בתכליתו מלחמה של מפרסמים על מיקומים בתוצאות החיפוש של גוגל במטרה למשוך גולשים להקליק על המודעה ולעבור לדף נחיתה שיוביל לקניה. כל פעם שלקוח פוטנציאלי מקליד במנוע החיפוש של גוגל את אחת ממילות המפתח של הקמפיין שלכם, אתם נכנסים לתחרות ישירה על אותו לקוח מול עסקים אחרים המפרסמים דרך אדוורדס באותן מילות מפתח. כך שאם עסק רוצה לקבל את ההחזר ההשקעה הגבוה ביותר על כספי הפרסום שלו בגוגל, הוא חייב לעשות מאמצים להיות טוב יותר משאר העסקים האחרים המפרסמים דרך אדוורדס באותם מונחי חיפוש.

מדוע חשוב לעקוב אחר הפרסום של מתחרים בגוגל?

בכדי להתחרות טוב יותר מול שאר המפרסמים בגוגל, מומלץ לעסקים לעקוב אחר המתחרים הרלוונטיים בגוגל ולהשתמש במידע זה להשגת יתרון יחסי בפרסום דרך גוגל אדוורדס. ישנן מספר סיבות למה כדאי לעקוב אחר המתחרים האחרים המפרסמים בגוגל אדוורדס.

1. כדי להבין איך מפרסמים בגוגל תבדוק כיצד עסקים מתחרים עושים זאת

הקמת קמפיין פרסום בגוגל אדוורדס היא דלת הכניסה שלכם לתחרות מול עסקים אחרים שגם מפרסמים בגוגל אדוורדס על לקוחות פוטנציאליים באינטרנט. בעוד שמרבית תשומת הלב שלכם צריכה להיות כלפי הפעולות שאתם עושים, כמו בכל תחרות אחרת, חשוב לשים עין גם על הפעולות של המתחרים. ככל שתדעו יותר על המתחרים שלכם בגוגל, כך תוכלו לקחת החלטות נבונות יותר בניהול הפרסום בגוגל. בין אם אתם רוצים להבליט את העסק בהשוואה למתחרים אחרים או בין אם אתם רוצים ללמוד איך מפרסמים בגוגל בדומה למתחרים, במקרה הזה הידע שתצברו על המתחרים האחרים רק יעזור לכם.

2. לקבל רעיונות לשיפור אסטרטגיית הפרסום של העסק בגוגל אדוורדס

במידה ויש מתחרים אחרים שעושים את עבודת הפרסום בגוגל טוב יותר מכם, אז אין לכם תירוצים לוותר על מעקב המתחרים. ניתן להשיג מסקנות חיוביות לשיפור אסטרטגיית הפרסום בגוגל אדוורדס מחקירת מתחרים מובילים שמפרסמים בהצלחה בגוגל. לא חובה להעתיק אחד לאחד את הפעולות שעושים עסקים מצליחים בגוגל אדוורדס, אך בהחלט ניתן ללמוד הרבה מאותם מתחרים על איך מפרסמים בצורה אפקטיבית יותר באותם מונחי חיפוש רלוונטיים למוצרים ולשירותים של העסק.

3. לגלות כיצד העסק יכול לבלוט על המתחרים

סיבה נוספת מדוע כדאי לבחון כיצד המתחרים מפרסמים בגוגל היא בכדי לדעת כיצד העסק שלך יכול להתבלט בשונה ממפרסמים אחרים. לא תמיד כדאי להעתיק את הפעולות של המתחרים, אלא דווקא במקרים מסוימים ניתן להשיג יתרון משמעותי על המתחרים בגוגל על ידי פעולות מנוגדות. ביצוע פעולות מנוגדות מהמתחרים יכול לבוא לידי ביטוי בכתיבת מודעות טקסט בנוסח שונה ממרבית המתחרים, תזמון הפעלת קמפיין בזמנים בהם ישנה פחות תחרות, בניית דף נחיתה מקורי ועוד.

4. מציאת מונחי חיפוש נוספים לשיפור החשיפה לגולשים רלוונטיים

בתחילת הדרך של הפרסום בגוגל אתם תתקשו לאתר את כל מונחי החיפוש הרלוונטיים למוצרים ולשירותים של העסק. לאחר שהגדרתם את מילות המפתח המרכזיות של הקמפיין דרך מתכנן מילות המפתח של גוגל אדוורדס, תדרשו להמשיך ולאתר מונחי קידום נוספים לרשימת מילות המפתח של הקמפיין בכדי לייצר חשיפה מקסימלית נבונה. אחת הדרכים לאתר עוד מילות מפתח אפקטיביות היא דרך איתור מילות מפתח של מתחרים. ישנם מספר כלי מעקב מתחרים, שנציג בהמשך, שיעזרו לכם לגלות באילו מונחי חיפוש המתחרים הראשיים של העסק מפרסמים כיום בגוגל. בהחלט יכול להיות שישנם מונחי חיפוש רלוונטיים שפספסתם בעת הקמת הקמפיין שהמתחרים שלכם מפרסמים בהם.

שיטות וכלי ריגול מומלצים למעקב אחר המתחרים בגוגל

אז הפנמנו שחשוב מאוד לעקוב אחר המתחרים של העסק בגוגל, אך מהן הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת? בעוד שיש הרבה חברות המציעות מגוון כלים למעקב אחר מתחרים בגוגל, אנו נתרכז בשיטות ובכלים המרכזיים והאפקטיביים ביותר למעקב וניתוח מפרסמים בגוגל.

איתור ומעקב ביצועי מתחרים דרך גוגל אדוורדס

אחת השיטות הטובות ביותר להבין איך מפרסמים בגוגל ניתן לקבל לקבל מתמונת המצב לגבי המתחרים המרכזיים של העסק בגוגל אדוורדס על מילות המפתח של הקמפיין היא קבלת דוח ממערכת גוגל אדוורדס הנקרא "מדדי מכירה פומבית". הדוח הזה מציג לכם את הביצועים של הקמפיין בהשוואה למתחרים אחרים על פי מספר נושאים: נתח חשיפות, מיקום ממוצע, דירוג חפיפה, דירוג למיקום מעל ודירוג ראש דף. בעזרת הנתונים הללו תוכלו לגלות אילו מתחרים מפרסמים טוב יותר בהשוואה לביצועים של הקמפיין שלכם.

בכדי להגיע לדוח מדדי מכירה פומבית יש להיכנס לחשבון האדוורדס ולפתוח את כרטיסיית מילות המפתח במסך הקמפיינים. לצד כפתור הוספת מילות מפתח מופיעה לשונית בשם "פרטים". לחיצה על הלשונית הזאת תפתח את האפשרות לקבל דוח מדדי מכירה פומבית.

מדדי מכירה פומבית בגוגל

מדדי מכירה פומבית בגוגל

אתם יכולים לקבל דוח על כל מילות המפתח, על ידי לחיצה על "הכל", או לקבל דוח מדדי מכירה פומבית על מילות מפתח מסוימות שתבחרו מראש ולחיצה על "נבחר". דוח מדדי המכירה הפומבית נראה כך:

דוח זה מעניק לכם מידע חשוב לגבי אילו מתחרים מייצרים חשיפה גדולה יותר? (נתח חשיפות) אילו מתחרים משיגים מיקום ממוצע גבוהה יותר? (מיקום ממוצע) אילו מתחרים מופיעים ביחד עם העסק באותם תוצאות חיפוש? (דירוג חפיפה) ועוד. על סמך המידע המתקבל מדוח זה תוכלו לזהות את המתחרים שמשיגים בצורה עוקבת תוצאות טובות יותר מכם בגוגל ולגזור מכך את דרכי הפעולה הנדרשים בכדי להתחרות בהם.

לדוגמה, זיהיתם מתחרה שמופיע במיקום גבוה יותר מכם ולאחר בדיקה של המתחרה גיליתם שדף הנחיתה שלו הרבה יותר מקצועי משלכם. מומלץ לשפר את חווית המשתמש בדף הנחיתה בכדי להופיע גבוה יותר בגוגל. אתם גם מוזמנים לקרוא עוד על מדוע דף נחיתה מקצועי הוא חובה בכדי להיות ראשון בגוגל.

ניתוח מתחרים עם מערכת SEMrush

אחת מכלי המעקב וניתוח המתחרים המובילים בשוק הוא SEMrush. כלי זה מחזיק במערכת נתונים ענפה שדרכה תוכלו לקבל מבט מקיף ומעמיק על המתחרים שלכם בכל מילות המפתח הרלוונטיות, הן על פעולות הפרסום ממומן שלהם בגוגל והן על פעולות הקידום האורגני.

ניתוח מתחרים בגוגל

ניתוח מתחרים בגוגל

המערכת הזאת מדווחת לכם על נתונים קריטיים שחשוב שתדעו על המתחרים שלכם כגון תקציב הפרסום שלהם בגוגל אדוורדס, מילות המפתח בעלות ההמרה הטובה ביותר, מודעות הטקסט המוצלחות ביותר, מגמות שונות בפרסום של המתחרים בגוגל לאורך השנים ועוד. המערכת גם מציעה המלצות לשיפור ביצועים בקמפיין פרסום בגוגל על סמך ניתוח המתחרים של העסק ומסייעת לכם לנהל טוב יותר את הפרסום בגוגל והקידום האורגני.

נציין שהשימוש במערכת הנה בתשלום חודשי המתחיל מ-99 דולר. עם זאת, אתם מקבלים מידע חשוב על המתחרים שלכם שיכול פוטנציאלית לחסוך לכם הרבה יותר מהתשלום לשימוש במערכת. נוסף על כך, המערכת עצמה בנויה בצורה שתעזור לכם להשיג יעילות גבוהה יותר בניהול הפרסום של העסק בגוגל.

ניתוח מתחרים בעזרת האתר SimilarWeb

חברת SimilarWeb מעניקה למפרסמים בגוגל ניתוח שוק מעמיק, הכולל כמובן גם את הנתונים של המתחרים, בכדי שתוכלו לקחת החלטות נכונות יותר בפרסום דרך גוגל אדוורדס. מדובר על אחת החברות המובילות בתחום המידע השיווקי, והנה בעלת מסד נתונים מהגדולים ביותר בעולם הדיגיטלי. לקוחות החברה הן חלק מהשחקנים הגדולים ביותר במרחב האינטרנטי, כך שהמידע הרב של החברה יכול לעזור לעסק שלך לעקוב אחר המתחרים בגוגל בצורה טובה יותר.

בעזרת האתר תוכלו לקבל מידע רב על המיקומים של אתר העסק בממומן ואורגני, הכניסות של גולשים לאתר והחלוקה שלהם בין ממומן לאורגני, מיקומים גיאוגרפיים של גולשים, ביצועים במובייל ועוד. ניתן גם לקבל רשימה של מתחרים מרכזיים המפרסמים בגוגל בסעיף המתחרים ואתרים דומים של האתר.

השימוש באתר דורש הרשמה חינם המאפשרת לכם שימוש מוגבל במסד הנתונים של החברה. במידה ותרצו לקבל דוחות מעמיקים יותר וליהנות מכל האפשרויות באתר, תדרשו לרכוש מנוי פרמיום לפי הצעת מחיר.