בכדי לשווק נכונה עסק באינטרנט מפרסמים צריכים לדעת הרבה יותר מהידע הטכני הבסיסי הנדרש להפעלת קמפיין פרסום במערכת אדוורדס. פרסום בגוגל לעסקים דורש חשיבה שיווקית מעמיקה והכרת מגוון רחב של משתני החלטה בניהול קמפיין. מפרסמים מתחילים שלא בטוחים עדיין איך לפרסם בגוגל על מנת לקבל את המקסימום עבור העסק שלהם צריכים להתמקד בפעולות הפשוטות והאפקטיביות ביותר לפרסום מוצלח באדוורדס.

עסקים המתחילים לפרסם בגוגל מבינים מאוד מהר שהפרסום באינטרנט דרך מערכת Google AdWords דורש הרבה יותר מהבנה טכנית בסיסית של הקמה וניהול קמפיינים. בכדי לפרסם בהצלחה בגוגל יש לצבור הבנה מעמיקה יותר של אסטרטגיות שיווק וטכניקות פרסום בגוגל אדוורדס. כך שאנו לא מופתעים לשמוע ממפרסמים מתחילים שהם מרגישים די אבודים בפרסום העסק שלהם בגוגל.

האם אתם גם מבולבלים מכל שיטות הפרסום השונות בגוגל? לא בטוחים מהי הדרך החכמה ביותר להגיע לגולשים הרלוונטיים ביותר באינטרנט? פוחדים לשגות בניהול קמפיין הפרסום בגוגל? או פשוט חושבים שאתם יכולים להשיג תוצאות טובות יותר? אנחנו רוצים לשתף אתכם במספר עצות מועילות למפרסמים מתחילים שעוזרות להתמקד בנושאים הכי חשובים לפרסום ראשון מוצלח בגוגל.

1. שמרו על קור רוח בחודשים הראשונים

הרבה מפרסמים מתחילים נוטים "לוותר" על החוויה של פרסום העסק בגוגל לאחר מספר ימים מכיוון שהם מרגישים שהפרסום בגוגל לא מעניק להם את התוצאות שהם חיפשו. בעוד שזה נכון שאחד היתרונות הגדולים ביותר של אדוורדס הוא שמפרסמים יכולים לראות תוצאות כבר מהימים הראשונים של הפרסום בגוגל, חשוב להפנים שהגעה לתוצאות טובות באדוורדס לוקח בממוצע שלושה חודשים.

בטוחים שהקמתם קמפיין פרסום ממומן תקין? שמרו על קור רוח בחודשים הראשונים ותנו למערכת אדוורדס את הזמן להריץ את הקמפיין ולהשתפר בעזרת האלגוריתם של גוגל. במידה ועברו שלושה חודשים ואתם עדיין לא מקבלים את התוצאות הרצויות, אולי כדאי לשקול להיעזר בחברת שירותי קידום אתרים.

2. השקיעו זמן בהגדרת רשימת מילות המפתח של הקמפיין

על מנת להצליח בפרסום ממומן בגוגל חשוב שתוודאו שהקמפיין מציב מודעות פרסום במילות המפתח שיובילו לתוצאות הטובות ביותר עבור העסק. בכדי לאתר את אותן מילות מפתח יש להשקיע את הזמן באיתור מונחי חיפוש מתאימים ובנייה חכמה של רשימת מילות מפתח.

לא בהכרח מילות המפתח הנכונות ביותר עבור העסק הן אותן מילות מפתח עם נפח החיפוש הגדול ביותר. השקיעו זמן בהגדרת רשימת מילות המפתח של הקמפיין בהתבסס על מחקר מילות מפתח מקיף הכולל התבססות על אסטרטגיות חכמות לבניית מילות מפתח, שימוש בכלי מתכנן מילות המפתח של גוגל, מחקר מתחרים ומחשבה על מילות מפתח שליליות.

3. התמקדו על החזר השקעה ולא על הוצאות פרסום

כבר במחקר מילות המפתח הראשוני אתם צפויים כנראה לגלות שהפרסום בגוגל יותר יקר ממה שחשבתם תחילה. רוב מונחי החיפוש הפופולאריים, שעליהם יש תחרות גבוהה של מפרסמים, דורשים הצעות מחיר יקרות לקליק. אך תקציב הפרסום הנדרש בכדי להישאר תחרותי לא צריך להיות גורם ההחלטה הקובע לגבי המשך הפרסום בגוגל, אלא, יש להתמקד בהחזר ההשקעה בגוגל.

כשמפרסם משקיע כספים בפרסום בגוגל הוא צריך לשאוף לקבל בתמורה לקוחות חודשים שייצרו הכנסה הגבוהה יותר מהוצאות הפרסום שלו בגוגל. כל עוד מתקיים החזר ההשקעה מהפרסום בגוגל, ולרוב עסקים המפרסמים בצורה חכמה בגוגל רואים החזר השקעה גבוה, חשבון האדוורדס מצדיק את עצמו.

4. מבנה חשבון אדוורדס נבון מונע כאוס

רצוי להשקיע מחשבה רבה בהקמה הראשונית של מבנה חשבון האדוורדס. חשבון אדוורדס בנוי בשלושה רמות: קמפיינים, קבוצות מודעות ומודעות. כיצד מחולק חשבון האדוורדס לקמפיינים וקבוצות המודעות משפיע רבות על ההתנהלות שלכם בתוך החשבון. המטרה של ארגון החשבון לפי הרמות הללו הוא למקד את הפרסום בהתאם לתחומי הפעילות של העסק ובכך לחסוך כפילויות והצלבות שיכולים לפגוע בתוצאות.

מבנה חשבון גוגל אדוורדס

מבנה חשבון גוגל אדוורדס

כל קמפיין צריך לייצג קבוצת מוצרים מסוימת או סוג שירות, כאשר קבוצות המודעות מחלקות את הקמפיין למוצרים או שירותים בודדים, לפרסום במילות המפתח הרלוונטיות ביותר.

5. לפעמים לוקח זמן עד שגולש משלים עסקה

מפרסמים מתחילים צריכים לזכור שהדרך שבה עובר גולש מהרגע שהוא מקליד את אחת ממילות המפתח של הקמפיין ועד שהוא הופך ללקוח של העסק היא דרך ארוכה. תהליך זה נקרא "משפך השיווק" והנו תהליך שבו המפרסם בגוגל חושף את עצמו בפני לקוח פוטנציאלי, מוביל אותו לבצע מעורבות עם העסק (הקלקה על המודעה) ובשלב האחרון דוחף אותו לבצע עסקה בדף הנחיתה (או לפחות פנייה ראשונית לעסק שתוביל בתקווה בהמשך לעסקה).

משפך שיווק PPC

משפך שיווק PPC

מכאן חשוב שתבינו שפרסום בגוגל הוא הרבה מעבר לפרסום מודעות בתוצאות החיפוש בגוגל בכדי לקבל פניות לעסק. אתם תדרשו להשקיע הרבה מאמצים בתהליך משפך השיווק ולהשתמש בטכניקות פרסום שונות בגוגל אדוורדס כגון רימרקטינג לרשת החיפוש, מעקב שיחות בקמפיין התקשרות, התאמות להצעות מחיר לקליק, ערכית מודעות בשפה שיווקית ועוד בכדי לגרום לגולשים להשלים את משפך השיווק של הקמפיין.

6. האם דף הנחיתה של הקמפיין בנוי להמרה?

משפך השיווק מראה לנו שזה לא משנה עד כמה קמפיין הפרסום הממומן בגוגל מצליח למשוך את הגולשים הנכונים לבצע ההקלקה על מודעות הפרסום, כל זה לא משנה אם הקמפיין לא שולח אותם לדף נחיתה שמוביל להמרה. אם אתם רוצים שהגולשים ירכשו מוצר, ישאירו פרטים, יבצעו פניה טלפונית, ירשמו לרשימת תפוצה או כל פעולה אחרת שלשמה הוקם הקמפיין אתם חייבים לבנות דף נחיתה הבנוי לאותה מטרת המרה.

דף הנחיתה צריך להיבנות בהתאם למטרת ההמרה של הקמפיין. במקביל לכך דף הנחיתה צריך להיטען מהר בכדי לצמצם נטישה של גולשים, להעניק חווית משתמש נוחה לגלישה, להכיל תוכן רלוונטי ולהיות מותאם למובייל. דאגו לבנות דף נחיתה מקצועי התואם את מטרות הפרסום בגוגל.

7. פרסום בסלולר הוא העתיד

אם כבר אנחנו מזכירים את החשיבות של דף נחיתה המותאם למובייל, חשוב שנזכיר גם את העובדה שכבר מזמן הפרסום במובייל הוא לא תחום נישה. כיום מרבית החיפושים בגוגל מתבצעים דרך טלפונים חכמים, כך שאם אתם לא נותנים מספיק דגש על התאמה של הקמפיין למובייל אתם כנראה מפסידים לקוחות רבים.

חשוב לשים לב שמודעות הקמפיין, דף הנחיתה ורשימת מילות המפתח תואמות את מגמות החיפושים בסלולר. במידה ולא, עשו כמה שיותר מהר את השינויים הנדרשים בכדי להתאים את הקמפיין גם למובייל. אתם גם יכולים לבחור לפתוח קמפיין פרסום ממומן בגוגל אדוורדס למובייל בלבד אם אתם מעוניינים להתמקד אך ורק בגולשים בסלולר.

8. התחילו עם קמפיין פרסום ברשת החיפוש בלבד

רוב המפרסמים המתחילים מתקשים לנהל בצורה אפקטיבית קמפיין משולב רשת החיפוש עם רשת המדיה. בדרך כלל פרסום ברשת החיפוש אינו הולך ביחד עם פרסום ברשת המדיה, מכיוון שקמפיינים אלו דורשים לרוב הגדרות שונות בכדי לייצר מקסימום תוצאות. כמובן שמומחים בתחום יכולים לנהל קמפיינים משולבים, ואף במקרים מסוימים זה נחוץ, אך עדיף שבתחילת דרכם באדוורדס תבצעו הפרדה בין רשת החיפוש לרשת המדיה.

הקמפיין הראשון שלכם בגוגל אדוורדס חייב להיות קמפיין פרסום ממומן ברשת החיפוש. כך תוכלו להכיר את הבסיס של תפקוד המערכת בצורה הפשוטה ביותר, ואף להשתמש בסיוע ממערכת גוגל אדוורדס כגון ניהול קמפיינים אוטומטי, הצעות מחיר לקליק בדף ראשון ועוד.

קמפיין פרסום ברשת המדיה

קמפיין פרסום ברשת המדיה

9. אל תוותרו על הרחבות מודעות טקסט

הידעתם שניתן לשדרג את מודעות הטקסט של הקמפיין עם הרחבות גוגל אדוורדס? אלו תוספות שונות כגון כפתור התקשרות, מעבר ללינקים פנימיים, כתובת העסק ועוד שניתן להוסיף בחינם לשדרוג המודעות.

הרחבות אלו הן שדרוג אשר יכול להגדיל את שיעור ההקלקות של מודעות קמפיין עד 20%, ובהתחשב בכך שאין חיוב נוסף מגוגל על שימוש בהרחבות למודעות טקסט, אין שום סיבה לא להשתמש בלפחות הרחבה אחת. כנסו עוד היום לקמפיין שלכם ובחרו הרחבה אחת לפחות להוסיף למודעות הטקסט של הקמפיין.

10. התחילו עם מיקוד התאמה לביטוי של מילות המפתח על מנת לחסוך בהוצאות פרסום

אחת הסיבות המרכזיות לכך שעסקים מוותרים מהר מדי על פרסום בגוגל אדוורדס היא הניצול המהיר של תקציב הפרסום. ברוב המקרים הניצול המהיר של התקציב נובע מהוצאות מיותרות על הקלקות מיותרות עקב הופעה מול הגולשים הלא נכונים.

מיקוד של מילות מפתח בהתאמה לביטוי, הגבלה של הצגת מודעות הקמפיין רק בפני גולשים המקלידים את המונח המדויק כחלק משורת החיפוש שלהם, יעזור לכם להבטיח שתקציב הפרסום יישמר ליותר זמן בכך שיופנה רק לגולשים המתאימים ביותר. בעת הקמת הקמפיין הוסיפו גרשיים למילות המפתח בכדי להגביל את הופעת המודעות בתוצאות החיפוש רק בפני גולשים שהקליקו את מילת המפתח בשלמותה.

מיקוד מודעות מסוג התאמה לביטוי

מיקוד מודעות מסוג התאמה לביטוי

11. מילות מפתח שליליות חוסכות עוד יותר כסף

דרך נוספת לחסוך בקליקים מיותרים היא על ידי הוספת מילות מפתח שליליות. זאת רשימה של ביטויים שאתם שוללים את הופעת מודעות הקמפיין בתוצאות החיפוש שלהם. רשימה זו צריכה לכלול מילים נפוצות שעסקים לא רוצים להופיע בהם כמו "חינם", "עשה זאת בעצמך" ומילות מפתח הקשורות לפעילות העסק אשר יכולות ליצור הקלקות מיותרות.

מילות מפתח שליליות

מילות מפתח שליליות

רשימת מילות מפתח שליליות חשובה באותה מידה כמו רשימת מילות המפתח הראשית של הקמפיין. אל תהיו כמו עסקים אחרים שלא טורחים להוסיף רשימת מילות מפתח שליליות לקמפיינים שלהם בגוגל אדוורדס ואז מתלוננים שהם "משלמים סתם לגוגל".

12. ציון איכות מודעות גבוה הוא המטרה העליונה

ציון איכות מודעות הקמפיין, דירוג הנע מ-1 ועד 10, קובע ביחד עם מחיר המקסימום לקליק את מיקום מודעות הפרסום בדף תוצאות החיפוש. לכן, המטרה העליונה שלכם כמפרסמים בגוגל אדוורדס היא להשיג את ציון איכות המודעות הגבוה ביותר שניתן. השגת ציון איכות מודעות גבוה מגוגל יעזור לכם להשיג מיקומים גבוהים בדף תוצאות החיפוש בגוגל בעלות לקליק הנמוכה ביותר.

ציון מודעה בגוגל אדוורדס

ציון מודעה בגוגל אדוורדס

אתם מוזמנים לעיין בכתבה שהכנו על כיצד מגיעים למקום הראשון בתוצאות החיפוש עם קידום ממומן בגוגל בכדי להכיר את הפעולות הנדרשות בכדי לקבל ציון איכות מודעות גבוה.

13. שלושת המקומות הראשונים בתוצאות החיפוש הם המקום להיות בו

בדף התוצאות בגוגל ניתן להציב מודעות פרסום ממומנות בארבעת התוצאות הראשונות ובשלושת התוצאות האחרונות בדף, סך הכול גוגל מאפשר 7 תוצאות ממומנות. בעוד שמפרסמים יכולים לייצר הקלקות על ידי הופעה במיקום מסוים בדף הראשון, על פי הנתונים של גוגל, מרבית ההקלקות נצברות בשלושת המקומות הראשונים. נוסיף לכך שבנייד הגולשים רואים בחיפוש רק את שלושת מודעות הפרסום הראשונות, ואפשר די בקלות להסיק שאתם צריכים לעשות את המקסימום להופיע לפחות בטופ 3 מודעות בדף.

מיקום ממוצע בגוגל ממומן

מיקום ממוצע בגוגל ממומן

במידה והמיקום הממוצע של מודעות הקמפיין נמוך מ-3, אתם חייבים לשקול להגדיל את הצעת המחיר לקליק ולבצע פעולות לשיפור ציון איכות מודעות הקמפיין.

14. שדרגו את הביצועים של הקמפיין עם התאמות להצעות מחיר לקליק

חשוב שתנצלו עד הסוף את יכולות המיקוד שמערכת אדוורדס מציעה לכם בקביעת המחיר המקסימלי לקליק במילות מפתח, מכשירים, מיקומים גיאוגרפיים ועוד. שינויים במחיר מקסימום לקליק מתבצעים על ידי התאמות להצעות מחיר לקליק, הוספה באחוזים להצעת מחיר מקסימום לקליק, שניתן להגדיר בלשוניות המיקוד השונות במסך הקמפיינים באדוורדס.

התאמת מחיר לקליק

התאמת מחיר לקליק

התאמות נכונות להצעות מחיר לקליק במקומות שמובילים לשיעור הקלקות גבוה יותר יכול להעניק למפרסם המתחיל תוצאות טובות יותר במינימום מאמץ. הכירו 8 התאמות חכמות של הצעות מחיר לקליק בגוגל אדוורדס שיכולות לשדרג לכם את החשבון.

15. הצלחת הפרסום בגוגל צריכה להימדד על פני מספר משתנים

חשוב שתפנימו שההצלחה של קמפיין פרסום ממומן בגוגל אדוורדס לא קמה ונופלת אך ורק על כמות הקלקות חודשית. ישנם מגוון רחב של משתנים שמומלץ למדוד בכדי לבחון את מידת ההצלחה של הפרסום בגוגל, וכמובן בכדי לקחת החלטות נכונות יותר בניהול הקמפיין בעתיד.

מעבר לכמות ההקלקות בגוגל רצוי שתייחסו גם למדדים כגון כמות חשיפות, הוצאה ממוצעת לקליק, מיקום ממוצע, שיעור קליקים מכמות החשיפות, יחס המרה ומספר המרות. הסתכלות על תמהיל המדדים הללו יציג לכם את התמונה המלאה של ביצועי הפרסום שלכם בגוגל אדוורדס.